Horoskopi ditor – 9 Maj 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nëse jeni në gjendjen tuaj shpirtërore ku dëshironi të rrini vetëm, bëjeni dhe kënaquni. Nuk ka nevojë për miq dhe as për muzikë. Nxitoni në periferi dhe përzihuni me natyrën. Nëse merreni me çështje parash, mund të vijnë ca para në rrugën tuaj.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Sot, ju me siguri do të arrini qëllimet tuaja afatshkurtra. Nuk do të ketë zhytje në sasinë e presionit të punës, por do ta gjeni veten gati për çdo sfidë. Është koha të ndërroni ingranazhe dhe t’i vini sytë drejt qëllimeve tuaja afatgjata tani. Koha dhe paratë e duhura do të shpenzohen për aktivitete të kohës së lirë në shoqërinë e të dashurve.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Armiqtë tuaj mund të përpiqen të dëmtojnë personin ose imazhin tuaj. Ju duhet të shmangni përfshirjen në debate me këdo sot, sepse debate të vogla mund të shpërthejnë në konfrontime shpërthyese. Gjysma e fundit e ditës do t’ju shohë në një mendje shumë më të mirë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju do të vendosni të ekspozoni disa konventa dhe tradita të tepruara dhe do të jeni në gjendje ta bëni me sukses. Pasdite, mund të pësoni pakënaqësinë e shefave tuaj. Në mbrëmje, do të jeni në gjendje të merrni kënaqësi nga çdo gjë që bëni.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Do të dëshironi të bëni disa punë krijuese sot. Do të përpiqeni të nxirrni në pah krijimtarinë tuaj të brendshme. Çështjet në të cilat ju mbeteni pas njerëzve do të jenë në vëmendje sot. Ju duhet të jeni më aktiv në trajtimin e këtyre çështjeve për të përparuar në jetë.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Padyshim që ju ia siguroni të gjitha nevojat themelore të jetës familjes tuaj, por sot do të mbeteni të preokupuar me mendimet se si t’u siguroni atyre edhe gjëra luksoze. Në punë, përpiquni të përvetësoni një linjë të re mendimi. Në mbrëmje ju mund të darkoni me të dashurit tuaj në një restorant luksoz.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Ju e keni mbushur çantën tuaj si duhet dhe jeni gati të merrni gjithçka, pasi e sotmja premton të jetë një ditë e mbushur me aksione. Shumica e këtij veprimi mund të përqendrohet rreth anëtarëve të familjes tuaj. Drejt pasdites, mund të filloni të ndiheni të rënduar nga përgjegjësitë e shtëpisë.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Të armatosur me një sens të mirë gjykimi, ju do të bëni një numër ndryshimesh inkurajuese në sjelljen tuaj sot. Zakonet vdesin rëndë, por e gjithë përpjekja që bëni për të përsosur rutinën tuaj do të shpërblehet shkëlqyeshëm deri në fund të ditës. Miqtë dhe familjarët do të befasohen këndshëm nga efikasiteti dhe vendimet tuaja.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju do të shtyni kufijtë tuaj për t’u siguruar që autoriteti juaj mbetet i padiskutueshëm. Kolegët dhe shefët do t’ju japin një duartrokitje për angazhimin tuaj. Prisni që llogaritë tuaja bankare të rriten pasi fitimet monetare të papritura janë në karta.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju pëlqen të jeni pjesë e rrethit shoqëror. Sot, ndërsa njerëz të rinj janë shtuar në ekipin dhe familjen tuaj, ju do të zgjeroni rrethin tuaj shoqëror gjithashtu. Gjatë gjysmës së dytë të ditës, ju do të kaloni kohë duke lexuar libra dhe duke zgjeruar njohuritë tuaja.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Aktivitetet në grup kushtuar ndjekjeve shpirtërore, artistike ose humanitare mund të marrin shumë nga koha juaj sot. Ju mund të shkoni diku më pas me miqtë, duke u përfshirë në një bisedë private që mund të dalë shumë ndriçuese. Kjo gjithashtu mund t’ju afrojë juve dhe miqtë tuaj. Nëse ndiheni veçanërisht të tërhequr nga një prej miqve tuaj sot, ekziston një mundësi e veçantë që kjo miqësi të kthehet në një romancë që lulëzon. Shijojeni ditën!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dita do të fillojë me një shënim të shkëlqyeshëm dhe disa lajme për suksesin ose fitimin do t’ju vendosin një buzëqeshje në fytyrën tuaj gjatë ditës. Nëse jeni duke punuar me një biznes, atëherë jini të gatshëm të ndërmerrni rreziqe. Ju do të filloni të planifikoni mënyra për të rritur pasurinë tuaj dhe për të zgjeruar biznesin tuaj sot. Jini të hapur ndaj ideve të reja dhe të gatshëm për t’i parë gjërat ndryshe dhe udhëtimi juaj drejt suksesit do të fillojë me këmbën e djathtë.