Horoskopi ditor – 9 Prill 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot do të hutoheni nga ndonjë ngjarje e pashpjegueshme dhe fantastike. Ose ajo, ose mund të përjetoni një incident të paparashikuar, por të favorshëm. Padyshim që do t’ju bëjë të vlerësoni gjërat. Përveç kësaj, mund të keni vështirësi në përmbushjen e afateve. Sidoqoftë, tregojuni njerëzve për rëndësinë e punës tuaj.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Në punë, do të përballeni me sukses më vonë gjatë ditës. Ju do të jeni një model për efikasitetin e biznesit dhe njerëzit do të përpiqen të ndjekin hapat tuaj. Përpjekjet tuaja do të vlerësohen me fitime bujare. Një ndjenjë ankthi mund t’ju pushtojë, por mos i kushtoni shumë rëndësi.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Sapo të shijoni suksesin, vjen diçka për t’ju bërë të ndiheni keq për të. Ndoshta një person tjetër është xheloz për ju, dhe kështu ai ose ajo bën ose thotë gjëra që ju bëjnë të ndiheni të pasigurt për veprimet tuaja. Ndoshta dyshimi po vjen nga një burim i brendshëm që thotë se ju nuk jeni duke e merituar prosperitetin që shpresoni të merrni. Mos i dëgjoni ata. Ecni përpara me planet tuaja madhështore.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të miqësoheni me këdo. E keni të lehtë të bisedoni me të huaj dhe të gjeni gjuhë të përbashkët. Sot mund të bësh miq me një karakter të ashpër, mbase mund të jetë kokëfortë. Mund të jetë një ditë e mirë për të drekuar me këtë person dhe për ta njohur më mirë. Ngrohtësia juaj do të vlerësohet. Ju mund të zbuloni se ky person është në të vërtetë vetëm pak i ndrojtur!

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Ndonjëherë, duhet guxim të jesh i sinqertë dhe të pranosh dështimet e tua. Duhet të kuptoni që, është vërtetë njerëzore të bësh gabime, por duhet më shumë se kaq për t’i pranuar ato. Gjithashtu, sot është një ditë e mirë për t’u rilidhur me kontaktet e vjetra. Bëni përpjekje për ta bërë këtë. Nuk duhet të jetë aq e vështirë, duke marrë parasysh dhe aftësitë tuaja në marrëdhëniet me publikun.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Ju mund të zbuloni se liria është një çështje thelbësore për ju dhe se dëshironi të largoheni nga një situatë që ju tërheq për ca kohë tani. Rrethanat familjare në fëmijërinë tuaj mund t’ju kenë bërë të silleni në këtë mënyrë si një mekanizëm mbrojtës dhe tani nuk dini asnjë mënyrë tjetër për të vepruar. Është koha për të luajtur një rol të ri për të.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Është koha që të bëni një pushim nga orari juaj i zënë i punës. Shkoni me pushime për të rimbushur bateritë. Ka mundësi që mbrëmja të sjellë me vete disa vërejtje lënduese nga të dashurit. Mos jini shumë të ndjeshëm ndaj gjithçkaje që thuhet.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Mund të ndodhë që një shoqe e juaj e ngushtë, ndoshta edhe nëna juaj, është mjaft kokëfortë sot dhe po vepron sikur të ketë të gjitha përgjigjet për ju. Mos e merrni shumë seriozisht. Më shumë ka të ngjarë që personi me të cilin po flisni nuk e kupton plotësisht situatën tuaj. Konfuzioni dhe zhgënjimi mund të krijohen nëse vazhdoni me një plan që bazohet më shumë në perceptimin e dikujt tjetër për situatën, sesa në planin tuaj.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të ndiheni si një kërmill që po del nga lëvorja e tij. Kur askush nuk po shikon, ju ngadalë, me kujdes nxirrni kokën jashtë dhe vendosni antenën tuaj për të lexuar botën e jashtme. Kur shihni një krijesë të ngjashme me veten tuaj, ndiheni rehat dhe dilni nga guaska juaj pak më shumë. Jini të kujdesshëm me lënien e mbrojtjes suaj shumë poshtë, sepse një pulë e madhe e uritur po vjen që po kërkon darkën e saj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju mund të jeni duke kaluar një fazë afatgjatë në të cilën po ndryshoni mënyrën në të cilën e shihni botën. Shqetësimet shpirtërore papritmas po bëhen një pjesë më e rëndësishme e jetës tuaj. Për fat të keq, megjithatë, mund të zbuloni se këto zhvillime të reja në mendim po krijojnë trazira emocionale. Ju mund të ndiheni kokëfortë dhe konservatorë. Ky konflikt i brendshëm është një shenjë që ju duhet të hiqni dorë nga zakonet e vjetra dhe mënyrat tradicionale të shikimit të gjërave.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Në mënyrë që të ruani paqen dhe harmoninë me të gjithë, ju mund të vishni shumë maska të ndryshme, në varësi të kujt jeni. Megjithatë, duke e bërë këtë, ju mund të harroni të vërtetën tuaj të brendshme dhe atë që besoni vërtet. Fërkimi midis pjesës suaj të jashtme, të gjallë dhe komunikuese dhe brendësive tuaja të buta dhe të prekshme ka të ngjarë ta bëjë të vështirë për ju të gjeni zgjidhjen që kërkoni. Ju keni përgjigjet që ju nevojiten. Thjesht duhet t’i besoni vetes kur i gjeni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të ndjeni pak tension midis dëshirës për të fluturuar lart në re dhe nevojës për të mbajtur këmbët tuaja në tokë. Aspekte të ndryshme të jetës suaj kërkojnë metoda të ndryshme veprimi, prandaj kini kujdes, sepse nuk mund të aplikoni për çdo problem të njëjtën zgjidhje. Sot ka raste kur duhet të jeni jashtëzakonisht serioz dhe praktik, ndërsa ka raste në të cilat gjithashtu duhet të jeni ëndërrimtar dhe imagjinar. Pjesa e ndërlikuar është të dish se cila është cila./ProBizz.al/