Horoskopi ditor – 9 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të duhet të bëni një zgjedhje sot! Koka juaj mund t’ju kërkojë të shkoni në një drejtim të paeksploruar që ju ka bërë shenjë për një kohë tashmë, ndërsa zemra juaj mund t’ju kërkojë të qëndroni me atë që është e njohur dhe e rehatshme. Njëra nuk është domosdoshmërisht më e mirë se tjetra. Mendoni për këtë si një mundësi për të zgjedhur një ekuilibër midis nderimit të asaj që keni qenë dhe lejimit të vetes hapësirë për t’u rritur në dikë të ri. Mos ngurroni të bëni zgjedhjen që funksionon më mirë për ju!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të tjerët mund t’ju japin një mundësi për të thënë mendimin tuaj në këtë moment. Fatkeqësisht, ju nuk mund të kontrolloni se si merret mesazhi juaj – por ju MUND të zgjidhni fjalët që përfaqësojnë më mirë ndjenjat tuaja. Njerëzit rreth jush madje mund të luajnë me emocionet tuaja për t’u përpjekur të largohen nga ju, por bëni çmos që të qëndroni të qetë dhe t’u jepni atyre diçka për të menduar me përgjigjen tuaj. Mendoni dy herë para se të flisni, por mos e merrni me mend atë që tashmë ka dalë nga goja juaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është koha të dilni përballë egos suaj! Mund të jetë e lehtë t’u thoni të tjerëve se jeta juaj po shkon mirë dhe se je në krye të gjithçkaje, por mund të shtrini të vërtetën ose të shtyni kufijtë duke u përpjekur të bëni veten të duket më mirë. Përpara se të angazhoheni për dhjetë detyra për t’u përpjekur të dukeni përgjegjës ose për një intervistë për një punë që e dini se nuk është e duhura për ju, kujtojini vetes se përgjigja juaj e vërtetë është shpesh ajo e duhura.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sot mund të prekni emocionet tuaja të papërpunuara. Ka të ngjarë që tashmë jeni në kontakt me ndjenjat tuaja, por mund t’i racionalizoni pa dashje ato në një mënyrë që i shtrembëron ato nga realiteti. Mendimet tuaja në lidhje me një person të caktuar mund të transferohen te dikush tjetër, por nxjerrja e ndjenjave ndaj një personi për të shmangur shprehjen e tyre tek burimi i vërtetë i këtyre ndjenjave nuk do t’ju ndihmojë të rriteni. Gjeni një prizë të shëndetshme për çdo ndjenjë që po rrjedh në drejtimin e gabuar.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Frika mund të përplaset me logjikën në këtë kohë. Ju e dini se keni talentin dhe dëshirën për t’i bërë gjërat të ndodhin, prandaj pyesni veten – çfarë ju pengon vërtet? Zakonet e ndenjura dhe ndikimet e këqija mund t’ju mbajnë të mbërthyer në vend ose të krijojnë dyshime në mendjen tuaj, por ju mund ta largoni atë! Kujtojini vetes se askush nuk është perfekt. Njerëz të tjerë po e sjellin atë që kanë në tryezë me më shumë besim dhe më pak njohuri se ju, prandaj bëhuni nxitës dhe jo kritikuesi juaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush mund t’ju shesë një ëndërr tani – por do të jetë më e lehtë ta thuash sesa ta bësh. Pavarësisht se sa mirë tingëllon, nuk mund të jeni të sigurt se ajo që reklamohet do të shpërndahet. Ka të ngjarë që nuk do të përmbushë atë që po ju premtojnë, por vetë përvoja mund t’ia vlejë për historinë! Merreni me një dozë skepticizmi atë që thonë njerëzit e tjerë sot. Pritjet tuaja mund të kenë të bëjnë shumë me përgjigjen tuaj ndaj rezultatit.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ajo që thoni sot mund të ketë ndikim në imazhin tuaj. Të flasësh fshehurazi për njerëzit e tjerë në përgjithësi është e neveritshme, por thashethemet mund të jenë veçanërisht shpërthyese tani. Thënia e diçkaje të pakëndshme pas shpinës së një kolegu ose miku mund t’ju rikthejë përsëri pasi t’i kthehet personit për të cilin po flisnit, prandaj sigurohuni që të jeni gati të qëndroni pas çdo gjëje që po bëni në univers. Pa diçka të këndshme për të thënë, mund të mos thoniasgjë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Kurioziteti mund t’ju çojë në disa informacione tronditëse tani. Ndërsa pjesa më e madhe e energjisë së ditës ju inkurajon të argëtoheni me shpirtin tuaj krijues, mund t’ju duhet ende të përballeni me një pjesë të papritur të njohurive që ju pengon. Pavarësisht nëse e keni kërkuar këtë ose dikush ua ka sjellë, besojuni instinkteve tuaja dhe bëni atë që mendoni se është më e mira. Mund të ndikojë në perceptimin tuaj për dikë, por ajo që zgjidhni të bëni me këtë informacion varet vërtet nga ju.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të tjerët mund të prishin kënaqësinë tuaj sot. Dikush mund t’jua dobësojë shpirtin pasi ju dëgjon duke folur për qëllimet tuaja më dramatike duke ju kërkuar që ta ulni tonin ose duke hapur vrima në planet tuaja. Mund të jetë e vështirë të pranosh se një ide për të cilën ndiheshit të sigurt tani duhet të rishikohet nga një këndvështrim tjetër. Sidoqoftë, është më mirë të gëlltisni krenarinë tuaj dhe të lejoni që kritikat e tyre të jenë sa më konstruktive të jetë e mundur. Hakmarrja juaj më e mirë do të jetë suksesi!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sjellja juaj normalisht e ftohtë tani mund t’i lërë vendin më shumë sjelljeve emocionale. Të tjerët mund të jenë veçanërisht të vetëdijshëm për emocionet tuaja – ju ndoshta po u tregoni ndjenjat tuaja atyre, në një mënyrë ose në një tjetër! Edhe nëse po përpiqeni të mos lejoni që asgjë t’u tregohet njerëzve përreth jush, gjuha juaj e trupit ose shprehjet e fytyrës mund t’ju japin zemrën pa lejen tuaj. Nuk keni pse t’i shpjegoni ndjenjat tuaja, por nuk ka problem ta lini veten të jeni më të ndjeshëm kur situata e kërkon.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Fjalët e thëna shumë shpejt mund të lëndojnë shumë tani. Dikush mund të flasë troç, duke ju nxitur të rimendoni çdo herë kur keni lënë njerëz të tjerë t’ju dominojnë. Kur ndihet sikur sakrificat dhe puna juaj në çdo lloj marrëdhënieje nuk njihen, mund të jetë e dhimbshme. Megjithatë, ju jeni tani në kontroll të reagimeve dhe kufijve tuaj. Disa plagë mund të shërohen dhe kufijtë specifikë mund të ripërcaktohen, por disa dhimbje duhet të lihen në të kaluarën së bashku me këdo që e ka shkaktuar atë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Gjërat fantastike janë të arritshme sot, edhe kur të tjerët nuk janë inkurajues. Pikëpamja juaj për jetën nuk ka nevojë të merret personalisht nga njerëzit e tjerë dhe ajo që ju motivon nuk duhet t’i motivojë ata. Nëse dikush përpiqet t’ju ndryshojë në mënyrë që t’i përshtatet idesë së tij se si duhet të duket apo të veprojë dikush, për sa kohë që ju nuk po lëndoni askënd, nuk keni pse të dëgjoni! Në vend që të zhyteni për të takuar njerëz të tjerë në nivelet e tyre, bëni çmos që të qëndroni të fortë dhe të bëni zgjedhjet tuaja.

Burimi: Tarot