Horoskopi ditor – 9 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Hezitimi i fundit nga ana juaj mund t’ju ketë futur papritmas në një gjendje të detyruar. Mund të duket sikur keni arritur bllokimin dhe zgjedhjet tuaja janë të kufizuara. Në vend që të përpiqeni të bëni një lëvizje tani, mund të duhet të prisni derisa të hiqet pluhuri dhe të mund të shihni përsëri qartë. Lëreni situatën të lirohet përpara se të shtoni më shumë fërkime.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Ka forca të fuqishme që veprojnë tani. Pavarësisht nëse e kuptoni apo jo, ju keni një kontroll të jashtëzakonshëm mbi drejtimin e këtyre energjive. Merrni kontrollin e situatës në vend që të lini dikë tjetër ta bëjë atë për ju. Ju do të zbuloni se njerëzit e tjerë janë më të lakueshëm se zakonisht, duke i bërë ata mjaft të gatshëm të ecin përpara në cilindo drejtim ju i drejtoni ata.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Nëse lind konflikt në botën tuaj, duhet të keni parasysh se askush tjetër nuk duhet fajësuar përveç jush. Mbajtja e vështrimeve tuaja të vendosura në një qëllim është e dobishme ndërsa përqendroni të gjithë energjinë tuaj drejt kësaj gjëje. Në të njëjtën kohë, ju mund të humbni perspektivën për atë që po ndodh përreth jush. Sigurohuni që të vazhdoni të jeni një lojtar i ekipit duke u kujdesur për njerëzit në krahë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Jeta mund të duket si një udhëtim i shkëlqyeshëm me tren. Ju keni dhomën tuaj të vogël që po përpiqeni ta mbani të rregullt. Kompania që mbani është e rëndësishme, ashtu si afërsia juaj me makinën ushqimore. Bëni kujdes që të mos përfshiheni aq shumë në botën tuaj të vogël sa të harroni t’i kushtoni vëmendje vendit ku drejtohet treni.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Ju duhet të mësoni një mësim të rëndësishëm në vazhdim. Ndërsa përpiqeni për përsosmëri, mund të keni ndjenjën se asgjë nuk është përfunduar plotësisht. Mundohuni të mos jeni aq të fortë me veten tuaj. Puna që keni përfunduar deri më tani është shumë më e mirë se ajo që shumica e njerëzve mund të arrijnë ndonjëherë. Vendosni prekjet e fundit mbi çfarëdo që jeni duke bërë dhe vazhdoni tutje.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Kini kujdes që të drejtoheni aq fort sa të mos merrni parasysh mjedisin që ndryshon. Gjërat ndoshta kanë ndryshuar mjaft që kur u vendosët për herë të parë në këtë mision. Ju mund të keni paketuar rrezet e diellit dhe papritmas ju duket si shi. Vendosni syzet e diellit dhe hiqni ombrellën tuaj. Është e rëndësishme që të përshtateni me ndryshimin e papritur.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Ju mund të goditeni nga disa rrethana ekstreme që do t’ju bëjnë të ndiheni të shqetësuar për të vazhduar përgjatë rrugës suaj. Përdoreni këtë goditje si një kujtesë se asgjë nuk është e vendosur në gur. Një element i papritur gjithnjë mund të zvarritet mbi ju. Thellë thellë, ju ndoshta keni pasur një ndjenjë se kjo situatë e vështirë do të ndodhte përfundimisht.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju mund të ndiheni sikur jeni në një rrugë për aventurë dhe të ngazëllyer për kufijtë që po hasni. Fatkeqësisht, duket se jo të gjithë janë aq të ngazëllyer për këtë rrugë sa jeni ju. Është shumë e mundshme një xhelozi nga njerëzit e tjerë për forcën dhe trimërinë tuaj të pabesueshme.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka një anë jashtëzakonisht të ndjeshme të personalitetit tuaj që është e butë dhe e prekshme. Jini të kujdesshëm në lidhje me shfaqjen e tepërt të vetes tani. Duke u hapur kaq shumë, ju jeni duke ftuar telashe. Të tjerët mund të mos jenë aq të vetëdijshëm se sa të ndjeshëm jeni. Ata me shpirt të fortë dhe të zjarrtë ka të ngjarë të jenë gërryes, kështu që mbrojini emocionet tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju mund të jeni në një pozitë të vështirë, si një pjesë kritike e një vendimi në pritje. Një nga reagimet tuaja të para mund të jetë lënia e vendimit dikujt tjetër. Bërja e një zgjedhjeje është shumë e vështirë, kështu që ju do të kuptoni se më mirë do të zgjidhnit të mos e bëni fare. Fatkeqësisht, duket se të gjithë kanë të njëjtën ide. Thellë, ju keni një mendim që duhet dëgjuar.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Vetëvlerësimi juaj duhet të jetë i fortë këto ditë, duke ju ndihmuar të ndërtoni më shumë besim te vetja çdo ditë. Megjithatë, mund të ketë një problem në veprim sot, megjithëse dikush me një perspektivë ekstreme për gjërat papritmas futet në fotografi. Emocionet tuaja mund të lëkunden papritmas nga një skaj i spektrit në tjetrin. Bëni më të mirën tuaj për të qëndruar të qetë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një rreze dielli ka të ngjarë të shkëlqejë mbi ju. Gjërat mund të kenë qenë me re kohët e fundit, duke e bërë më të vështirë për ju të mbani një gjendje pozitive. Lajmet e sotme do të jenë tërheqëse dhe me siguri do të kujtoheni për të gjitha kohët e mira që keni. Të tjerët mund të ndiejnë pak stres, por ju duhet të jeni në gjendje ta shihni këtë dhe të vlerësoni përfitimet e situatës.

Burimi: Horoscope