Horoskopi ditor – 9 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Zhytja në listën tuaj të detyrave mund t’ju japë një pamje më të gjerë të qëllimeve tuaja më të mëdha. Mund të zbulojë gjithashtu se është e pamundur të bësh gjithçka vetëm! Ndërsa Hëna sociale kalon në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, mund t’ju duhet të konsideroni të kërkoni ndihmë nga dikush tjetër. Megjithëse zgjedhja e një asistenti, statusi i të cilit është disi më i ulët se i yti, ka potencialin të krijojë një dinamikë të komplikuar të energjisë, kjo nuk e bën domosdoshmërisht të gabuar. Nëse nuk mund të jesh plotësisht i barabartë, të paktën ji i drejtë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Universi dëshiron të shpërblejë pasionet tuaja krijuese! Ndoshta ka hapësirë për të mprehur teknikën tuaj, por të mësuarit rreth filozofisë themelore mund të jetë gjithçka që është e nevojshme për të prodhuar përparimin që po kërkoni. Pasi hëna perceptuese të hyjë në shtëpinë tuaj të 6-të të tokëzuar, me siguri do të dëshironi ta sillni këtë frymëzim të freskët në botën fizike. Ndonëse mund të jetë e vështirë që përpjekjet tuaja në çdo projekt të përputhen menjëherë me imazhet e përsosura në kokën tuaj, mos u dorëzoni shumë shpejt – duhet të filloni diku.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Tani mund të jetë e nevojshme të rregulloni jetën tuaj në shtëpi. Nëse mund të gjeni marrëveshje më të mira për ndarjen e burimeve dhe përgjegjësive me të tjerët, kjo duhet t’ju ofrojë më shumë liri për të ndjekur qëllimet dhe dëshirat tuaja personale. Kur Hëna impulsive në shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese kundërshton Jupiterin e bollshëm në sektorin tuaj shoqëror, ka të ngjarë të dëshironi të shfrytëzoni çdo mundësi për të kaluar një kohë të mirë pa u frenuar nga detyrimet e brendshme. Lejoni vetes hapësirën që ju nevojitet për të zgjeruar!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një bisedë hetuese mund të forcojë një marrëdhënie të rëndësishme aktuale. Është në interesin tuaj më të mirë të mësoni se si ndihet vërtet personi tjetër në lidhje me një situatë prekëse, por çështja nuk është të humbni në emocionet e tyre. Në fund të fundit, ju duhet të zbuloni se çfarë duan që ju të bëni për këtë në realitet. Ky udhëzim praktik mund t’ju japë qartësi se si të balanconi angazhimet e punës dhe familjes. Kur e dini se jeni në të njëjtën faqe me një bashkëpunëtor të rëndësishëm, mund të ecni përpara me besim.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrja e veprimeve praktike në lidhje me një çështje parash mund të jetë e nevojshme në këtë kohë. Pasi të filloni të punoni me detyrën, mund të hasni shpejt në kufijtë e njohurive tuaja. Ndërsa Hëna e vëmendshme hyn në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimit, kërkimi i ndihmës duhet t’ia vlejë mundimit. Plus, mbani mend se nuk duhet ta kufizoni fokusin tuaj në çështjen e momentit. Personi i duhur mund t’ju drejtojë në një vrimë lepuri që do të rrisë kuriozitetin tuaj për të mësuar edhe më tej!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund ta prezantoni veten në një mënyrë joshëse sot, pasi u jepni bashkëmoshatarëve sugjerime se ju keni më shumë nga sa duket. Megjithatë, pjesa e vështirë për t’u vënë re është se mund të tërheqë dikë që është i interesuar të hedhë peshën e tij me ju. Ndërsa Hëna e cenueshme po rrëshqet në shtëpinë tuaj të dytë të vetëvlerësimit, ju duhet të mbani mend se keni rëndësi, pavarësisht se sa i fuqishëm duket personi tjetër. Dijeni kur të tërhiqeni nga një ndërveprim që nuk është i shëndetshëm.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Për të marrë pushimin e bukurisë që ju nevojitet ia vlen koha që duhet. Ju do të dëshironi të jeni të përgatitur për Hënën e shquar që do të lëvizë në shenjën tuaj dhe do të tërheqë vëmendjen në mënyrën tuaj. Është e mundur të filloni një marrëdhënie të re të rëndësishme nën këtë ndikim, por duke vepruar në mënyrë dramatike në nevojë mund të fillojë gjërat në këmbën e gabuar. Edhe nëse është e vërtetë që personi tjetër ka burimet për t’ju ndihmuar, mos e shpërndani shumë nga historia juaj personale shumë shpejt – lërini gjërat të zhvillohen në një mënyrë të ekuilibruar.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta juaj sociale me siguri do të jetë e zhurmshme sot. Në stuhinë e aktivitetit, mund t’ju kërkohet të angazhoheni për të bërë gjëra për miqtë ose grupet e komunitetit. Megjithëse t’i thuash po kërkesave të tyre mund ta mbajë bisedën të rrjedhë, nevojat tuaja janë gjithashtu të rëndësishme – dhe mund të mos ju pëlqen të pranoni se sa pushim keni nevojë, madje edhe për veten tuaj! Ndershmëria nuk është gjithmonë e rehatshme, por është e nevojshme tani për të shmangur vështirësitë më të mëdha në rrugë. Jepni vetëm atë që vërtet mund të përballoni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Duke derdhur përpjekjet tuaja në karrierën tuaj, mund t’ju shtyjë të pyesni nëse po paguheni atë që vleni tani. Kur hëna intuitive arrin në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, mund të jetë e dobishme ta ndani këtë pyetje me kolegët profesionistë të besuar. Si bonus, ata mund të shkojnë përtej përgjigjes së saktë të asaj që keni kërkuar. Ndërsa vlerësoni çdo mundësi të re që ata ndajnë me ju, mos shikoni vetëm aspektet financiare – merrni parasysh përfitimet e tjera, si liria për t’u shprehur ose një vendndodhje më e mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mendimi për një vendim personal që po shqyrton aktualisht mund t’ju çojë në qartësinë që kërkoni. Ajo që ka të ngjarë të ndihmojë më shumë, veçanërisht kur Hëna edukative kalon në shtëpinë tuaj të 10-të autoritative, është duke vepruar nga një vend i sigurisë emocionale. Kjo vjen nga ju dhe askush tjetër. Pavarësisht sa justifikime keni për një kurs veprimi që dikush tjetër po përpiqet t’ju shtyjë drejt jush, ju duhet të zgjidhni një përgjigje me të cilën mund të jetoni për arsyet tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mendja juaj mund të jetë e përqendruar në një çështje të vështirë për momentin, dhe ju ndoshta do të dëshironi privatësinë për ta zgjidhur atë në mënyrën tuaj. Thënë kjo, mund t’ju ngushëllojë të mbani mend se nuk mund të jeni i vetmi person që keni përballur ndonjëherë një sfidë të ngjashme. Ndërsa mund të mos njihni personalisht askënd që është në të njëjtën barkë, leximi i një libri ose kërkimi në internet në lidhje me temën mund t’ju japë vërtetim se nuk jeni vetëm – dhe potencialisht t’ju ofrojë disa strategji për t’i provuar!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Përpjekja për të përmirësuar komunitetin tuaj mund të jetë më shpërblyese për ju se zakonisht. Ju ka të ngjarë të kuptoni nevojat që nuk janë në qendër të vëmendjes dhe jeni të pajisur për ta ndarë këtë perspektivë me të tjerët. Megjithatë, ndryshimi që kërkoni ndoshta nuk do të vijë falas. Nëse jeni në gjendje të dhuroni para, ndoshta do të jeni të lumtur të ndihmoni. Përpiquni të kërkoni një mënyrë për ta bërë këtë që të mos e lërë marrësin përgjithmonë të varur nga ju – ofroni një dorë lart sesa një fletushkë.

Burimi: Tarot