Horoskopi ditor – 9 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju do të kapeni nga tundimet, madje mund të harroni se dëshirat tuaja janë të njëanshme. Nëse jeni në një marrëdhënie të trazuar, mund të merrni njohuri për disa çështje të pazgjidhura.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Fati është bujar me çdo aktivitet që ndërmerrni sot. Bujar në një masë të tillë që ju do të tejkaloni pritshmëritshmëritë tuaja në rezultatet që arrini. Ju do të shfaqni aftësinë tuaj për të qenë fleksibël dhe përshtateni me të, pavarësisht se si dhe ku.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Do të çliroheni nga puna juaj rutinë sot dhe do ta kaloni ditën duke u argëtuar me familjen dhe miqtë tuaj. Planet për darkë ose për një piknik me të dashurit tuaj tregohen fuqishëm dhe duhet t’ju shohin të mbushur me entuziazëm. Pritja për disa ditë para se t’i propozoni atij personit të veçantë duhet t’ju japë një përgjigje të favorshme.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Do të përfitoni nga aftësia juaj për të ndikuar tek njerëzit. Në punë, fuqia juaj për të komunikuar do të marrë miratim të gjerë. Do të kënaqeni me aktivitetet shoqërore më vonë gjatë ditës. Meditimi do t’ju ndihmojë të lehtësoni tensionin tuaj në mbrëmje.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot, ju do të kapeni nga dëshira për të blerë, edhe nëse kjo do të thotë të shpenzoni një pasuri të vogël nga kursimet tuaja të fituara me vështirësi! Ju nuk keni asnjë problem me këtë, veçanërisht nëse të gjitha shpenzimet e parave po ndërmerren për të kënaqur zemrën tuaj. Ata që përpiqen t’ju paralajmërojnë kundër zbatimit të planeve tuaja do ta bëjnë këtë kot. Jo më kot thonë: “Dashuria është e verbër”.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të filloni atë që keni ndërmend të bëni, dhe suksesi i tij do të arrihet automatikisht. E tillë është dita sot për ju. Transaksionet financiare do të jenë shpërblyese. Sidoqoftë, dita mund të mos jetë aq emocionuese sa prisni. Por përsëri, mos prisni – thjesht shkoni me rrjedhën.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Sot nuk duhet të kujdeseni vetëm për pamjen tuaj të jashtme, por edhe për veten tuaj të brendshme. Ju do të jeni të kërkuar në zyrë ose në tubime shoqërore. Sot do të shpenzoni para për argëtim. Ju gjithashtu do të merrni një formë lajmi të mirë nga të afërmit ose miqtë jashtë vendit që do t’ju bëjë të lumtur.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Dita fillon me sfida në punë. Por, mos u shqetësoni pasi keni gjithë zellin për të trajtuar frontin tuaj të karrierës. Mbrëmjet do të jenë të mbushura me shkëmbime shoqërore dhe pjesëmarrja në ahengje dhe darka me miqtë është në karta.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot, veprimet tuaja patjetër do të jenë më të forta se fjalët tuaja. Fokusi juaj do të jetë në zhvillimin e personalitetit dhe vetë-përmirësimin, dhe ju do të keni sukses për të arritur atë që dëshironi, në një farë mase. Paçi fat!

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Durimi është çelësi për ju. Durimi dhe gjakftohtësia juaj do t’ju mundësojë të vendosni veten në vendin e të tjerëve dhe të kuptoni problemet e tyre. Nëse jeni student ose planifikoni të regjistroheni për një kurs, një rritje e jashtëzakonshme për ju është në atë drejtim.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Pastrimi i rrëmujës do të sjellë qartësi në mendjen tuaj dhe do të keni një ide se çfarë duhet bërë më herët dhe çfarë mund të vihet në prapavijë. Me zgjuarsinë dhe inteligjencën që zotëroni, do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet në pak minuta. Mos i mbivlerësoni aftësitë tuaja; në vend të kësaj shqyrtoni të gjitha me kujdes para se të arrini në ndonjë vendim.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju do të zbatoni idetë abstrakte në praktikë me gjithë finesën e një artisti të ditëve moderne. Mbrëmja do t’ju gjejë të kënaqur dhe pa dyshim për vendin tuaj në univers; ju gjithashtu do ta pranoni Zotin për mëshirat e vogla që ai ju dhuron në baza të përditshme.

Burimi: Ganesha Speaks