Horoskopi mujor – Prill 2022

Astrologjia e prillit nuk është asgjë më pak se një “ëndërr” e keqe – janë vite të motit kozmik të mbushura në 30 ditë të shkurtra. Ashtu si Marie Antoinette e Sofia Coppola, është një histori magjepsëse dhe intrigash e mbushur me dramë, kaos! Hëna e re në Dashi më 1 na lejon të bëjmë një hap prapa dhe të fitojmë qartësi se çfarë ka nevojë për shërim përpara se të fillojnë me të vërtetë lojërat.

Afërdita shkon te Peshqit në datën 5, ku planeti i dashurisë nuk dëshiron asgjë më pak se një romancë me tregime. I butë dhe shpirtëror, ky tranzit na bën të gjithëve ta shohim jetën përmes syzeve rozë. Mërkuri rrëshqet në Demin e bazuar në datën 10 duke sjellë mendim dhe praktikë të thellë për këto ambicie romantike. Ndoshta ëndrrat tona mund të realizohen vërtet.

Thjesht në pamundësi për të kapur një thyerje kozmike – rreshtimi i Jupiterit dhe Neptunit te Peshqit në datën 12 është një aspekt që ndodh një herë në jetë që rrit kreativitetin, intuitën dhe mashtrimin. Edhe pse ne e kemi ndjerë këtë ndikim që nga fillimi i vitit, pikërisht këtë muaj ai arrin kulmin dhe na lë të gjithëve të ndjehemi sikur po notojmë mbi një re frymëzimi (ose thjesht dehje). Marsi më pas kalon te Peshqit në datën 14 duke na inkurajuar të zgjidhim problemet përmes dhembshurisë dhe bashkë-krijimit. Me Venusin, Marsin, Jupiterin dhe Neptunin të gjithë në shenjën e peshkut nga mesi i muajit, do të jetë padyshim e vështirë të dallosh fantazinë nga realiteti.

Për t’i komplikuar më tej gjërat, hëna e plotë në Peshore ndriçon qiellin në datën 16. Hëna e plotë është një moment për katarsis dhe çlirim, dhe kjo na lejon të përqafojmë dëshirën tonë për marrëdhënie më të forta. Më pas, në datën 19, dielli kalon në Dem, duke sjellë një stabilitet shumë të nevojshëm në këto kohë të trazuara.

Muaji fillon me një shënim absolutisht të bezdisshëm. Stacionet e Plutonit kthehen në retrogradë në datën 29 ndërsa Mërkuri lëviz në Binjakët e zhurmshëm – papritmas, ne kemi shumë fjalë për të përshkruar gjithë këtë transformim. Më pas, në datën 30, ka një eklips diellor në Dem ashtu si Venusi takohet me Jupiterin tek Peshqit. Ky eklips sjell edhe kënaqësi edhe dhimbje; është një festë e egër gjatë gjithë natës që lë një rrëmujë spektakolare (e cila absolutisht nuk do të pastrohet deri në maj).

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

  • Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni imazhin dhe stilin tuaj
  • Hëna e Plotë (16 prill): Lironi marrëdhëniet dhe kontratat jombështetëse
  • Eklipsi Diellor (30 prill): Të ardhura ose shpenzime të papritura
  • Datat e tjera kryesore: 4, 14 prill

Është ende sezoni juaj, Dash, dhe hëna e re më 1 është një ftesë për të rifreskuar stilin tuaj. Epokë e re, prerje e re flokësh, ju të rinj! Megjithatë, në të njëjtën kohë, ju gjithashtu ndiheni të frustruar me komunitetet, grupet e miqve dhe rrjetet e karrierës që ju rrethojnë. Pse u jepni kaq shumë energji njerëzve dhe hapësirave që ju lënë të ndiheni të padukshëm? Ndërsa planeti juaj sundues Marsi hyn në Peshqit ëndërrimtarë dhe fleksibël në datën 14, ju tërhiqeni të kaloni më shumë kohë në vetmi dhe meditim, dhe deri në fund të muajit, do të jeni shumë më të sigurt se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë.

Horoskopi i dashurisë: Megjithëse hëna e plotë në Peshore në datën 16 ndriçon sektorin tuaj të partneritetit, mund të zbuloni se ky muaj ka të bëjë më shumë me përfundimet sesa me fillimet romantike, duke kaluar më shumë kohë vetëm dhe më pak kohë me dashurinë tuaj. Përdorni kohën e ndarë për t’u sqaruar se çfarë dëshironi me të vërtetë.

Horoskopi i parave: Sezoni i Demit fillon në datën 19, dhe bashkë me të vjen sezoni i eklipsit dhe lëkundjet e mëdha financiare për pjesën tjetër të pranverës. Eklipsi diellor në datën 30 mund të sjellë një fat të papritur ose shpenzime të papara. Qëndrimi në krye të buxheteve gjatë gjithë muajit ju përgatit për çdo surprizë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna e Re (1 Prill): Filloni të pushoni dhe lini zakonet e këqija
Hëna e Plotë (16 prill): Hiqni dorë nga përgjegjësitë e rënda
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshime të papritura në identitet, imazh ose shëndet
Datat e tjera kryesore: 5, 17, 27 prill

Prilli fillon me një notë të qetë për ju, Dem, dhe hëna e re më 1 mund t’ju bëjë të ndiheni të izoluar. Por vetmia nuk do të zgjasë shumë. Planeti juaj sundues Venusi rrëshqet në Peshqit pasionantë, të ndjeshëm dhe në sektorin tuaj shoqëror në datën 5. Megjithëse është sigurisht freskuese të kesh një kalendar të mbushur dhe vëmendje të pandarë nga miqtë dhe të dashurit, i gjithë entuziazmi vjen me kaq shumë ndryshime. Është e vështirë për veten tuaj të menaxhojë fluksin! Duke u mbështetur në ndihmën e njerëzve të dashur dhe duke hequr dorë nga përgjegjësitë që nuk ju shërbejnë më, ju hap hapësirën që ju nevojitet për të eksploruar më tej vetë-shprehjen tuaj të ndryshueshme.

Horoskopi i dashurisë: Edhe pse duket sikur keni qenë të martuar me punën tuaj muajt e fundit, prilli është shansi juaj për t’u kthyer në romancën që dëshironi. Me Venusin dhe Marsin të dy tek Peshqit, do të takoni të dashur të rinj përmes miqve dhe kolegëve dhe do të dilni në takime luksoze dhe krijuese.

Horoskopi i parave: Gjërat jashtë kontrollit tuaj – si shpenzimet e fryra të lëvizjes, faturat e veterinerit dhe sigurisht çmimet e benzinës – kanë ngrënë pjesën më të madhe të parave tuaja. Megjithatë, sapo planeti i tregtisë Mërkuri të hyjë në shenjën tuaj në datën 10, ju jeni në gjendje të riktheni financat tuaja në kontroll dhe madje mund të argëtoheni me buxhetimin gjatë gjithë muajit.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni marrëdhëniet e grupit tuaj shoqëror dhe komunitetit
Hëna e Plotë (16 prill): Zbuloni dëshirat tuaja më të thella në takime
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshimet e papritura mund të jenë jashtë kontrollit tuaj, kështu që lironi pritshmëritë
Datat e tjera kryesore: 2, 10, 18, 24, 29 prill

Prilli fillon me një notë të lartë për ju, Binjakë. Shkëlqimi juaj i qartë zgjidh një problem të madh në punë ose me orarin e familjes suaj dhe kalendari juaj shoqëror është i mbushur me festa në të cilat dëshironi të merrni pjesë. Gjërat janë duke u ngritur për ju sa i përket karrierës, si dhe fitoni status dhe respekt. Por i gjithë ky aktivitet nuk është i qëndrueshëm afatgjatë, dhe ndërsa planeti juaj sundues Mërkuri kalon në sektorin tuaj të pavetëdijshëm në datën 10, ju ndjeni dëshirën për të marrë një pushim. Ka shumë për të zbuluar në vetmi këtë muaj nëse i lejoni vetes qetësi të mjaftueshme për të dëgjuar.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë në Peshore në datën 16 është një ftesë për ju që të eksploroni disa nga dëshirat tuaja më të thella romantike dhe seksuale. Sigurisht, disa nga miqtë tuaj mund të mendojnë se ajo që ju pëlqen është tabu, por kjo nuk ka të bëjë me ta, është gjithçka për ju.

Horoskopi i parave: Ju keni bërë një rrugë të gjatë në vitet e fundit për të përballuar borxhet dhe taksat tuaja. Aq sa disa nga miqtë tuaj tani po ju drejtohen për këshilla financiare. Ndërsa stacionet e planetit të energjisë Pluton janë retrogradë në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 29, ju inkurajoheni më tej të kaloni një mentalitet të mungesës, duke vazhduar të përmirësoni shëndetin tuaj financiar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hëna e Re (1 prill): Vendosni synime për karrierën tuaj dhe imazhin publik
Hëna e Plotë (16 prill): Lironi inatet familjare
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshim i madh në grupet e miqve tuaj, audiencën dhe përpjekjet e komunitetit
Datat e tjera kryesore: 2, 29 prill

Hëna e re në Dash në datën 1 ju sheh të filloni të freskët në karrierën dhe jetën tuaj publike, më në fund duke marrë pronësinë e të gjitha mënyrave që ju drejtoni me shembull. Pavarësisht nëse po largoheni nga bota e korporatave për biznesin tuaj, është koha të përditësoni nënshkrimin tuaj të emailit dhe të njoftoni komunitetin tuaj për ndryshimin. Megjithëse reputacioni dhe jeta juaj shoqërore po lulëzon këtë muaj, mund ta keni më të vështirë të menaxhoni gjërat në shtëpi dhe këto çështje arrijnë një kulm në hënën e plotë më 16. Edhe pse nuk keni nevojë t’i ndani të gjitha problemet tuaja private me miqtë dhe kolegët, nuk është një mashtrim që t’i largoni gjërat nga gjoksi.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse keni të bëni me stres të lëvizshëm ose të vështirë në ligj, ka më shumë presion se zakonisht për t’i bërë gjërat të funksionojnë në marrëdhënien tuaj këtë muaj. Megjithëse pasioni mungon, është një kohë e rëndësishme për të hyrë në të njëjtën faqe për burimet e përbashkëta. Cila është e juaja dhe cila është e tyre? Një udhëtim romantik gjithashtu mund të zgjidhë shumë probleme.

Horoskopi i parave: Nëse jeni duke shmangur borxhin, duke u përballur me një gabim papunësie ose duke zvarritur përgatitjen tuaj tatimore, situata mund të komplikohet pasi Marsi i irrituar takohet me Saturnin dallues në datën 4. Këshillohuni me një mik ose këshilltar financiar me njohuri parash për t’u siguruar që diçka kaq zhgënjyese të mos ndodhë më.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hëna e Re (1 prill): Rinovoni ndjenjën tuaj të aventurës!
Hëna e Plotë (16 prill): Vlerësoni orarin dhe angazhimet tuaja dhe vendosni prioritetet tuaja
Eklipsi Diellor (30 prill): Lëvdata ose përgjegjësia e papritur që ju vihet
Datat e tjera kryesore: 2, 12, 18, 19 prill

Megjithëse koha juaj e vërtetë për të shkëlqyer vjen gjatë sezonit tuaj në pikun e verës, stina e Dashit është e dyta e afërt për sa kohë që ju lulëzoni. Hëna e re më 1 prill ju emocionon për aventurën tuaj të ardhshme të madhe dhe ju kaloni pjesën më të madhe të pjesës tjetër të muajit duke krijuar lidhje të ndryshme në karrierë, sociale dhe shpirtërore. Presioni është mbi ju që të performoni, kështu që së pari sigurohuni që po kujdeseni për trupin dhe mendjen tuaj. Është momenti i përsosur për të rivlerësuar rutinat tuaja dhe për të zhvilluar zakone të shëndetshme që pasqyrojnë këtë nivel në stilin tuaj të jetesës.

Horoskopi i dashurisë: Marrëdhëniet më të mira janë vazhdimisht në proces, por ju jeni ndier të ngopur me sa punë duhet për të funksionuar tuajat këto ditë. Ky zhgënjim arrin kulmin kur Marsi takohet me Saturnin në datën 4, pas së cilës gjërat fillojnë të bëhen më të lehta. Ndërsa kaloni nëpër shumë ndryshime në jetën tuaj publike, është e rëndësishme të qëndroni vetëm në marrëdhënie që ju lejojnë të zini hapësirë.

Horoskopi i parave: Ndërsa imazhi dhe reputacioni juaj publik ndryshon dhe lulëzon këtë muaj, ju paraqiten mjaft oferta për kredi, grante dhe partneritete biznesi, që arrijnë kulmin rreth datës 12. Sado tërheqëse të duket e gjitha, disa nga këto bashkime mund të jenë shumë të mira për të qenë të vërteta, kështu që prisni derisa të keni faktet përpara se të nënshkruani ndonjë marrëveshje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni burimet dhe bashkëpunimet tuaja të përbashkëta
Hëna e Plotë (16 prill): Lironi shqetësimet për mungesën për të përqafuar bollëkun
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshim i trazuar në planet tuaja të udhëtimit ose arsimit ose një moment zgjimi shpirtëror
Datat e tjera kryesore: 2, 10, 18, 24, 29 prill

Edhe pse të gjithë rreth jush po festojnë premtimin e pranverës, hëna e re në Dash më 1 ju ka fokusuar në depozitimin e taksave, rregullimin e dinamikës së energjisë dhe shlyerjen e borxheve. Ka kaq shumë gëzim për të gjetur në marrëdhëniet tuaja më të ngushta këtë muaj, por nuk mund të hidheni në dikë tjetër përpara se të rregulloni punët tuaja. Gjysma e dytë e muajit ju bën të rivlerësoni qëllimet afatgjata kur një mundësi e papritur për studim, udhëtim ose rritje shpirtërore ju hedh në një lak dhe ndryshon rrugën tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Prilli është një muaj i trazuar për rritjen tuaj personale, si dhe për marrëdhëniet tuaja. Pavarësisht nëse jeni në lidhje ose jeni në një partneritet afatgjatë të përkushtuar, ju jeni duke u përfshirë në shumë aventura romantike (veçanërisht në datën 12 dhe 27). Vetëm kini kujdes që të mos bini shumë për një fantazi që nuk është e qëndrueshme në jetën tuaj të përditshme.

Horoskopi i parave: Misioni juaj i parave këtë muaj është të merrni një kontroll të fortë mbi borxhet tuaja, në mënyrë që të mund të planifikoni më mirë për bollëkun në të ardhmen. Ndonjëherë ju duhet të shpenzoni para për të fituar para, kështu që shikoni për kredi të vlefshme që do t’ju ndihmojnë të krijoni pasuri në të ardhmen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hëna e Re (1 prill): Një fillim i ri për marrëdhëniet, kontratat dhe angazhimet tuaja
Hëna e Plotë (16 prill): Zbuloni një ndryshim stili ose imazhi së bashku me lirimin e zakoneve jo të shëndetshme
Eklipsi Diellor (30 prill): Duhet të paguhen fatura të papritura ose t’ju jepen dhurata
Datat e tjera kryesore: 5, 17, 27 prill

Jo të gjithë në jetën tuaj janë të kënaqur me atë se sa shumë keni ndryshuar gjatë viteve të fundit. Të shohësh se po hyn në fuqinë tënde dhe në fazën tjetër të jetës tënde është frikësuese për disa miq më të vegjël, dhe astrologjia e prillit e bën absolutisht të qartë se kush është në të vërtetë në ekipin tuaj. Planeti juaj në pushtet, Venusi, rrëshqet në Peshqit në datën 5, duke ju lejuar t’i përkushtoheni edhe më shumë zakoneve dhe rutinave të shëndetshme, ndërkohë që edhe marrëdhëniet tuaja romantike po marrin vrull. Bëhuni gati për partneritete dhe bashkëpunime të reja emocionuese për të përmirësuar cilësinë e jetës suaj.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e re në Dash në datën 1 ju lejon të vendosni synime për marrëdhënie të reja ndërsa uleni me dhimbjen e partneriteteve të dështuara nga e kaluara. Të gjithë tashmë ju mendojnë si romantikë, por ky muaj ju ofron mundësinë për t’u bërë pjesë e një çifti të fuqishëm, ndaj mos pranoni asgjë më pak.

Horoskopi i parave: Eklipsi diellor në datën 30 është një llogari për financat tuaja, por jo ashtu siç prisni. Borxhet mund të pastrohen ose shpenzimet e paparashikuara mund t’ju godasin rëndë. Sido që të jetë, ju jeni të detyruar të zhvendosni marrëdhënien tuaj në burime të përbashkëta dhe planifikim financiar. Po sikur në vend të një kredie të kërkonit patronazh?

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hëna e Re (1 prill): Filloni një punë të re ose rifreskoni rutinën tuaj të përditshme
Hëna e Plotë (16 prill): Lëshoni atë që nuk mund të kontrolloni
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshime të papritura në marrëdhënie ose kontrata
Datat e tjera kryesore: 4, 14 prill

Ndryshimi është e vetmja konstante e këtij muaji, duke filluar me hënën e re në datën 1, e cila ju gjen duke filluar një punë të re ose duke u përkushtuar ndaj një orari ditor që i përshtatet më mirë stilit tuaj të jetesës. Ky ndryshim vjen me njëfarë pikëllimi ndërsa po lini pas atë që ishte e njohur, edhe nëse ai familjaritet ishte i mjerueshëm. Megjithatë, të kalosh këtë shqetësim është një mënyrë e fuqishme për t’u rritur. Planeti juaj sundues Marsi hyn në Peshqit e pafrenuar në datën 14 duke ju lejuar të çlironi pak nga zhgënjimet tuaja në praktikën krijuese, takime romantike dhe eksperimente seksuale. Është e vështirë për ju që të ndaloni së analizuari gjithçka ndërsa ndodh, por sa më shumë ta lini të largohet, aq më të lumtur do të jeni.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i Demit fillon në datën 19 dhe bashkë me të vjen sezoni i eklipsit i cili, për ju, sjell tronditje në partneritete të të gjitha llojeve. Ju mund të habiteni se me kë përfundoni në shtrat në fund të këtij muaji ëndërrimtar, romantik, veçanërisht në eklipsin diellor në datën 30. Askush tjetër nuk po i gjykon zgjedhjet tuaja, kështu që pse po gjykoni veten?

Horoskopi i parave: Ndërsa jeni të zënë duke bërë art, duke u shoqëruar me fëmijët tuaj dhe duke shkuar në takime të mahnitshme këtë muaj, ndoshta nuk do t’i kushtoni shumë vëmendje sasisë së parave që po shpenzoni. Aq shumë saqë mund të tronditeni kur të arrijë fatura e kartës suaj të kreditit. Mërkuri kalon në Binjakët dhe sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 29, megjithatë, duke ju detyruar të riktheheni në krye të detajeve financiare.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hëna e Re (1 prill): Fillon një aventurë e re takimesh ose përpjekje krijuese!
Hëna e Plotë (16 prill): Shoqërimi i vazhdueshëm ju bën të rivlerësoni vendin tuaj në grupin ose komunitetin tuaj të miqve
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshime të papritura në punë ose në orarin tuaj ditor
Datat e tjera kryesore: 12, 27 prill

Kaq shumë ka ndryshuar tashmë në dinamikën tuaj familjare dhe situatën e jetesës që nga viti 2022. Pavarësisht nëse jeni duke gërmuar më thellë në kërkimin e arkivave familjare, duke mbjellë kopshtin tuaj të parë me perime ose më në fund po merrni mundësinë për të eksploruar qytetin tuaj të ri, ju po kaloni pjesën më të madhe të këtij muaji të kapur në fantazinë romantike të shkrimit të historisë tuaj. Do të jetë e vështirë të mbani kokën larg reve, veçanërisht kur Jupiteri takohet me Neptunin në datën 12. Me kaq shumë kënaqësi që gjendet në jetën tuaj private, miqtë e kulluar dhe zakonet e këqija që ju pengojnë të lulëzoni po bëhen të qarta me dhimbje. Mos u rezistoni ndryshimeve të vogla që duhet të bëni në mënyrë që jeta juaj e përditshme të rrjedhë.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse jeni beqar apo partner, hëna e re në Dashi më 1 ofron një fillim të ri për jetën tuaj të takimeve. Po zbuloni se nuk keni nevojë të tërhiqeni nga këmbët aq sa keni nevojë për dikë që është i gatshëm t’ju bashkohet në aventurat e jetës. Gjeni pasionin në pavarësinë tuaj!

Horoskopi i parave: Sezoni i Demit fillon në datën 19 dhe zakonisht ky ndryshim është sugjerimi juaj për t’u rikthyer në një gjendje solide të përditshme. Por me sezonin e këtij viti të Demit që sjell eklipse (veçanërisht eklipsin diellor në datën 30), ju mund të prisni tronditje në punën tuaj të përditshme. Mund ta përfundoni muajin me më shumë përgjegjësi, ndaj sigurohuni që të kompensoheni për ngarkesën shtesë të punës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e Re (1 prill): Vendosni synime për shtëpinë ose familjen për vitin e ardhshëm
Hëna e Plotë (16 prill): Pikë e madhe kthese për imazhin ose karrierën tuaj publike
Eklipsi Diellor (30 prill): Një kthesë e këndshme ose konfuze në jetën tuaj të dashurisë
Datat e tjera kryesore: 4, 24, 29 prill

Prilli është muaji kur më në fund kuptoni se nuk keni nevojë të planifikoni një udhëtim të çuditshëm për të kënaqur dëshirat tuaja, ka kaq shumë gëzim për t’u gjetur në mjedisin tuaj të njohur. Për aq sa karriera dhe imazhi juaj publik po përjetojnë dhimbje në rritje tani, vendosja e energjisë tuaj në ndërtimin e një shtëpie të bukur dhe të vendosur është ajo që do t’ju shërbejë më së miri në planin afatgjatë.

Horoskopi i dashurisë: Nëse ju dhe partneri juaj keni qenë duke u përpjekur për fëmijë, atëherë eklipsi diellor në datën 30 mund të sjellë një shtatzëni të papritur. Sezoni i Demit në përgjithësi ka të bëjë me surpriza të këndshme për ju, kështu që nëse foshnjat nuk janë askund në rendin e ditës, ky mund të jetë thjesht një takim i parë pasionant.

Horoskopi i parave: Tani që kemi dalë nga pjesa më e izoluar e pandemisë, po zbuloni se jeta juaj shoqërore ka filluar të bëhet sërish e shtrenjtë. Darkat e ditëlindjeve, hotelet e dasmave dhe netët në bar po shtohen vërtet. Ndërsa Marsi takohet me Saturnin në datën 4, ju arrini një pikë të thyer për sa më shumë mund të shpenzoni për të dalë. Megjithëse mund t’ju duhet të anashkaloni disa evente sociale, jeni shumë më të lumtur duke kursyer për të ardhmen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni komunikimet dhe marrëdhëniet tuaja të ngushta
Hëna e Plotë (16 prill): Pika e kthesës për edukimin, udhëtimin ose spiritualitetin
Eklipsi Diellor (30 Prill): Ndryshime të papritura në shtëpi ose vështirësi me familjen
Datat e tjera kryesore: 4, 24, 29 prill

Ju nuk mund të ndihmoni askënd kur jeni shumë të lodhur për të ndihmuar veten. Hëna e re më 1 prill ju bën të riafirmoni kufijtë tuaj kur bëhet fjalë për komunikimin. Është mirë të lini disa nga ato biseda rraskapitëse në grup ose të anashkaloni grupin lokal vullnetar që është bërë më pak ndihmë reciproke dhe më shumë thashetheme javore. Ndjenja juaj e vetëvlerësimit po lulëzon tani. Pavarësisht nëse jeni duke lëvizur shtëpinë, duke pritur një fëmijë ose duke shpenzuar më shumë kohë duke u kujdesur për prindërit tuaj të moshuar, dinamika e shtëpisë dhe e familjes suaj po ndryshon me shpejtësi sapo të fillojë sezoni i Demit. Përqendrohuni në themelin tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Keni punuar shumë për të fituar para shtesë këtë vit, ndaj pse të mos shpenzoni pak për kënaqësinë? Me Venusin, Marsin, Jupiterin dhe Neptunin të gjithë në sektorin tuaj të parave këtë muaj, ju jeni të gatshëm të merrni disa rreziqe në data të shtrenjta. Trajtojeni të dashurin/ën tuaj me një fundjavë spa ose një vakt gustator në datën 12 ose 27. Nuk ka asgjë më erotike sesa të kesh shije të mirë.

Horoskopi i parave: Financat tuaja po lulëzojnë këtë muaj së bashku me ndjenjën tuaj të vetëvlerësimit. Shfrytëzojeni këtë moment për të përmirësuar veshjet tuaja, për të marrë një ngjyrosje elegante ose për të trajtuar veten me një mani/pedi të këndshëm. Megjithëse ky fluks i rritur i parasë nuk do të zgjasë përgjithmonë, është mirë të shijoni disa nga përfitimet e tij tani, ndërsa gjithashtu ta lini shumë prej tij për ditë më të lehta në të ardhmen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna e Re (1 prill): Vendosni synime për para dhe financa në vitin e ardhshëm
Hëna e Plotë (16 prill): Shlyerja e borxheve dhe zgjerimi i bashkëpunimeve
Eklipsi Diellor (30 prill): Gabime të papritura në komunikim, probleme me makinën ose një largim i papritur me një mik të ngushtë
Datat e tjera kryesore: 5, 12, 14, 27 prill

Është e pamundur që ju të fshiheni nga qendra e vëmendjes këtë muaj, Peshq. Venusi bashkohet me Jupiterin dhe Neptunin në shenjën tuaj në datën 5 duke rritur magnetizmin dhe bukurinë tuaj. Përditësimet e stilit dhe pamjes vijnë natyrshëm për ju në këtë kohë, por gjithashtu mund të zbuloni se po merrni komplimente ndërsa kryeni punë me një xhup dhe pa grim. Sapo Marsi të bashkohet me festën në shenjën tuaj në datën 14, flaka juaj po digjet edhe më shumë. Lëshoni pak nga nxehtësia duke iu rikthyer një rutine të fortë fitnesi dhe kujdesi për veten. Mos u shqetësoni për ata që urrejnë që po merrni kaq shumë vëmendje. Ju mund ta përdorni këtë ndikim për të bërë një ndryshim të vërtetë në punë dhe në komunitetin tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Ky muaj ka të bëjë vetëm me lënien e vetes të lulëzoni dhe, siç thuhet, duhet të kërkoni vetëm marrëdhënie që ju ndërtojnë. Nëse jeni në një situatë me dikë, komunikimet mund të bëhen të vështira pasi sezoni i Demit të fillojë në datën 19 dhe eklipsi diellor në datën 30 mund të shkaktojë një ndërprerje totale të komunikimit. Në anën e mirë, ky ndikim i njëjtë mund të sjellë gjithashtu një romancë befasuese me një fqinj ose një mik të vjetër.

Horoskopi i parave: Si hëna e re në datën 1, ashtu edhe hëna e plotë në datën 16 bien në shtëpitë tuaja financiare, që do të thotë se ky muaj është një mundësi e përkryer për të marrë në krye buxhetet dhe investimet tuaja. Është koha që ju të shikoni seriozisht jo vetëm paratë tuaja në dorë, por edhe mundësitë për të ardhura të pafituara dhe blerjen e aseteve. Jeni gati të kultivoni një të ardhme të bollshme.

Burimi: Pure Wow