Kanye West martohet me stilisten e Yeezy Bianca Censori

Pasi kaloi pjesën më të madhe të divorcit duke luftuar për të rikthyer ish-gruan e tij Kim Kardashian – edhe pse ai ishte shumë publikisht në lidhje me femra të tjera të profilit të lartë si Julia Fox dhe Irina Shayk – duket se Kanye West jo vetëm që ka ecur përpara, por e gjeti veten me një nuse e re.

Reperi u martua fshehurazi me stilisten e Yeezy, Bianca Censori javën e kaluar, sipas TMZ. Gazeta thotë se ajo dhe West së fundmi zhvilluan një ceremoni private ku u martuan, megjithëse nuk kanë paraqitur ende një certifikatë martese për ta bërë bashkimin e tyre ligjërisht të detyrueshëm. Censori ka punuar për Yeezy si drejtuese e arkitekturës që nga nëntori 2020, sipas profilit të saj në LinkedIn, duke shkuar direkt në kompani pasi mori diplomën e saj master. Kohët e fundit ajo hoqi edhe flokët e saj të gjatë, kafe në favor të një bob të shkurtër platini.

Kanye West is 'MARRIED' to Bianca Censori months after Kim Kardashian  divorce | Daily Mail Online

Dyshja u panë këtë javë duke shijuar një vakt së bashku në Waldorf Astoria në Beverly Hills, ku muzikanti, i cili kaloi pjesën më të madhe të vjeshtës dhe dimrit duke përkrahur pikëpamjet e tij antisemite në media të ndryshme konservatore të lajmeve, u pa gjithashtu i veshur me një rreth të ri në gishtin e unazës së dorës së majtë. Burimet e tabloidit konfirmuan se aksesori i ri ka për qëllim të simbolizojë angazhimin e tij ndaj gruas së tij të dytë pas ceremonisë.

kanye west

Kjo ceremoni martesore e improvizuar vjen gjithashtu vetëm dy muaj pasi West dhe ish-gruaja e tij zgjodhën divorcin pas shtatë vitesh martesë. Ish-çifti vendosi se ata do të kenë kujdestarinë e përbashkët me “qasje të barabartë” për katër fëmijët e tyre – North, Saint, Chicago dhe Psalm – dhe reperi do të paguajë 200,000 dollarë mbështetje për fëmijët, përveç 50% të shpenzimeve arsimore dhe sigurie të fëmijëve të tij.

Burimi: Vanity Fair