Pete Davidson do të shkojë në hapësirë në fluturimin e radhës të Blue Origin

Pete Davidson i Saturday Night Live do të largohet shkurtimisht nga planeti javën e ardhshme në fluturimin e ardhshëm hapësinor të Blue Origin, njoftoi kompania të hënën.

Agjencia personale e hapësirës ajrore e Jeff Bezos tha të hënën se do të nisë fluturimin e saj të katërt njerëzor më 23 mars. Davidsonit, një qendër e intrigave të të famshmëve falë marrëdhënies së tij me Kim Kardashian, do t’i bashkohen gjashtë pasagjerë në fluturimin e 20-të të raketës New Shepard.

Eksploruesit e tjerë të Davidson-it – të gjithë klientët me pagesë – nuk janë as të këqij: CEO i Party America, Marty Allen, hobi i të cilit përfshijnë hedhjen nga aeroplanët dhe mbledhjen e Porsches; filantropisti dhe manjati i pasurive të paluajtshme Marc Hagle dhe gruaja e tij, Sharon Hagle, e cila gëzon pasuri të paluajtshme me çmime të larta; Profesori i Universitetit të Karolinës së Veriut Jim Kitchen, LinkedIn i të cilit thotë se ai ka vizituar “të gjitha 193 vendet e njohura nga KB;” dhe Dr. George Nield, president i Commercial Space Technologies i cili ka kaluar një karrierë 30-vjeçare në industrinë e hapësirës ajrore.

Davidson, 28 vjeç, është ylli më i fundit që ka udhëtuar në skajin e hapësirës me një fluturim të Blue Origin. William Shatner u hodh në orbitë në tetor dhe ish-ylli i NFL dhe bashkë-pritësi i Good Morning America, Michael Strahan, hipi në një fluturim hapësinor në dhjetor.

Lajmi për bashkimin e Davidson me ekipin e Blue Origin u raportua për herë të parë nga Page Six në fillim të këtij muaji, përpara se marrëveshja të finalizohej. Komiku dhe Kardashian thuhet se u panë në kompleksin e Bezos në Los Angeles në janar, ku kishin darkuar me miliarderin dhe të dashurën e tij, Lauren Sanchez.

Ai shkoi shumë mirë me Jeff-in kur u takuan”, tha një burim për rubrikën.

Dhe tani ka të ngjarë vetëm një çështje kohe derisa ish-bashkëshorti i Kardashian, Kanye West, të flasë për aventurën e ardhshme të djalit të saj të ri në orbitën e ulët – ose thjesht ta kundërshtojë atë në përgjithësi. Reperi 44-vjeçar, i njohur ligjërisht si Ye, ishte i pakënaqur kur një gjykatës pranoi kërkesën e Kardashian për t’u bërë ligjërisht beqare në fillim të këtij muaji.

Kardashian e bëri zyrtare lidhjen e saj dhe Davidson-it në Instagram të premten.

Burimi: Los Angeles Magazine