SHUHET TANYA ROBERTS

Hoolywoodi-t i shuhet një tjetër yll. Aktorja amerikane Tanya Roberts, e njohur më së shumti për rolet e saj në filmin Bond A Vieë to a Kill dhe sezonin e fundit të Charlie’s Angels, ka vdekur në moshën 65 vjeç.

Vdekja e saj u njoftua nga shoku dhe agjenti i saj Mike Pingel, i cili e quajti atë personin më të ëmbël që ka takuar ndonjëherë.

Sipas asaj që raportojmë mediat ndërkombëtare natën e Krishtlindjeve teksa po shëtiste qentë ajo është rrëzuar dhe u shtrua menjeherë në spital. Vdekja e saj nuk ka lidhje me Covid 19 , por mendohet se hematomat e shumta si pasojë e rrëzimit janë bërë shkak për humbjen e jetës.

Emri i vërtetë i saj është Victoria Leigh Blum dhe debutimin e parë në aktrim e shënoi në vitin 1975, me një rol në filmin e zhanrit horror, “Forced Entry”.

Tayna njihet për portretizimin e bukuroshes “Stacey Sutton”, në vitin 1985, ku luajti krahas aktorit Roger Moore i cili shënoi performancën e fundit të agjentit sekret James Bond.

Sa i përket roleve televizive, Tanya Roberts i ishte bashkuar serisë “Charlie’s Angels” në sezonin e pestë dhe të fundit, që u transmetua në vitin 1980 në kanalin “ABC NEWS”. Në fund të viteve ’90 ajo u shfaq me një rol dytësor në serinë “That ’70s Show”.