6 llojet e xhaketave më të mira të pranverës

Është koha për të dërguar pallton tuaj të rëndë dimërore në pjesën e pasme të dollapit, për të bërë vend për rroba më të lehta dhe shumëngjyrëshe. Megjithëse, pas një dimri të gjatë, shumica prej nesh dëshiron të heqë qafe rrobat e sipërme një herë e mirë, kalimi nga dimri në pranverë kërkon akoma pak shtresa.

Ekziston një familje e tërë veshjesh të jashtme për të zgjedhur që nuk ka shumë ngjashmëri me mantelet e fryra, të izoluara poshtë, me lesh të zbukuruar të dimrit. Në vend të kësaj zgjidhni një pallto klasike, një xhaketë, apo edhe një bolero të prerë para kopsës. Vishini këto mbi një fustan pranveror dhe jeni gati për sezonin – pamja do t’ju çojë në një shëtitje në lagje, vakte në natyrë ose dalje në park. Ne kemi zgjedhur 6 llojet e xhaketave më të mira të pranverës. Është një përzgjedhje që do t’ju nxisë të dilni jashtë – vetëm për t’u dhënë atyre një prezantim.

  • Hendeku i azhurnuar

  • Dita e xhins-it

  • Mot lëkure

  • Xhepa me lule

  • Shi mbi mua

  • Jorganë pikniku