Bella Hadid godet me paraqitjen në festivalin e Kanës

Tapeti I kuq në festivalin e madh të Kanës pa shumë yje të showbizzit ku të gjithë ishin kujdesur në detaje në paraqitjen e tyre.

Ylli Bella Hadid tërhoqi vëmëndjen e të gjithëve duke sjellë në tapetin e kuq të gjithë magjepsjen e modës së lartë.

E veshur me një fustan të gjatë të zi i cili tregonte format e saj trupore, e ndërsa pjesa e gjoksit mbulohej nga një varësë madhështore, me një model unik.

Kjo nuk ishte vetëm një veshje e tapetit të kuq, por një pjesë deklarate e guximshme nga koleksioni i couture i vjeshtës 2021 i Daniel Roseberry për Schiaparelli, i cili u shfaq premierë vetëm gjashtë ditë më parë si një prezantim i sallonit në javën e couture në Paris.

Ndërsa baza e pamjes ishte një fustan i zi me forma me shpatulla të mbushura, ylli ishte një nga modelet skulpturore të Roseberry-it që janë bërë një nga nënshkrimet e tij që nga marrja e shtëpisë legjendare franceze në 2019. Projektuar për t’i ngjarë një kast anatomik të bronke dhe të punuara nga bronzi të praruar, gjerdani u vendos mbi qafën e hapur të fustanit, për diçka pak më provokuese.

BURIMI: Vogue