Dukem tamam si Scarlett Johansson – por kjo më bën të qaj

Një TikToker ruse duket në mënyrë të frikshme si aktorja e Marvel, Scarlett Johansson. Ajo “do jetën e saj” pasi vazhdimisht ngatërrohet me aktoren.

Ka njerëz në internet që më ngatërrojnë me Scarlett-in, por unë nuk po pretendoj të jem ajo”, tha për Caters News 24-vjeçarja Ekaterina Shumskaya, e cila referohet si Kate. “Ne thjesht dukemi njësoj.”

Megjithatë, ajo ka 10.2 milionë ndjekës në TikTok dhe herë pas here disa prej tyre mashtrohen duke menduar se ajo është në të vërtetë aktorja e mirënjohur.

“Në rrjetet sociale, shpesh më falënderojnë për interpretimin e shkëlqyer në filmin ‘Black Widow’”, tha ajo për Caters.

“Ndjekësit e mi gjithmonë pyesin nëse kam folur ndonjëherë me të apo nëse Scarlett e di nëse ekzistoj unë”, tha ajo, sipas Mirror.

Tani, për shkak të pamjes së saj bindëse, ajo ka qenë në gjendje të bëjë karrierë si modele dhe u zhvendos nga vendlindja e saj Maykop në Moskë në fillim të këtij viti.

Ekaterina Shumskaya është një modele dhe sportiste, që ka fituar para dhe ka mbledhur fansa në internet për shkak të pamjes së saj. Kate Shumskaya/Instagram

Ajo mësoi për herë të parë se ndante tipare të ngjashme me aktoren kur ishte në shkollë në moshën 12 vjeçare, kur disa shokë të klasës bënë komente për ngjashmërinë e saj të çuditshme.

“Unë u befasova vërtet,” tha ajo. “Unë e di që i ngjaj asaj për një kohë, por nuk mendoja asgjë për këtë.”

TikToker ndonjëherë merr komente të destinuara për Johansson. AP

Ndërsa mund të duket si një jetë ideale, ajo pohoi se nuk është aq e lehtë sa duket.

Ajo gjithashtu mban barrën e disa reagimeve negative me të cilat përballet Johansson, 37 vjeç, për shkak të pamjes së saj doppelgänger. Kur aktorja u akuzua për zbardhjen e një personazhi aziatik në “Ghost in the Shell”, Shumskaya mori një pjesë të urrejtjes, disa madje shkuan aq larg sa e kërcënuan se “do ta vrisnin”.

Unë dua të jetoj jetën time, jo të Scarlett-it,” tha ajo, sipas Mirror, pavarësisht se u vesh si ylli i “Avengers” për videot e TikTok.

Por tiparet e saj befasuese të ngjashme janë ato që e bëjnë atë të jetojë – duke fituar mjaftueshëm për të mbështetur veten dhe prindërit e saj – pasi grumbulloi shikime dhe përdorues që e ndjekin, në cosplay-in e saj të parë TikTok nën hashtag-un popullor rus #whodoilooklike, tha ajo.

Tiparet e mrekullueshme të modeles imitojnë ato të Johansson, aq sa ajo është përpjekur të vishet si aktore në premierat e filmave. Kate Shumskaya/Instagram

Para kalimit të saj në modelim dhe krijimin e përmbajtjeve të ndryshme në rrjetet sociale, ajo nxirrte 700 dollarë në muaj, gjë që i shqetësoi prindërit e saj kur tha se donte të ndiqte modelingun.

Mendoja se puna ime nuk sillte të ardhurat që ndjeja se meritoja”, tha ajo për punën e saj të mëparshme si menaxhere e shitjeve në ndërtim. “U zgjova një mëngjes dhe mendova: “Rinia ime po më kalon dhe askush nuk do të më vërejë së shpejti“.

Instagram/@mimisskate

Por kjo nuk është përpjekja e vetme e Shumskaya për modelim. Ajo e provoi fillimisht në moshën 17-vjeçare, duke u bërë mjaft e njohur në rajonin e saj të Rusisë, por u pengua nga komentet dhe mesazhet negative që mori në internet.

Russian model looks like Black Widow actress
Instagram/@mimisskate

Një herë, ndjekësit e saj e inkurajuan atë të shkonte në premierën e “Black Widow” në Moskë e veshur si Johansson.

U vesha dhe zbrita në qendër të qytetit me një fotograf, por askush nuk doli për të më parë”, tha Shumskaya, e cila thuhet se qau për anonimitetin e saj, sipas Mirror. “Njerëzit thjesht më shikonin sikur të isha një njeri i çuditshëm.”

Burimi: Page Six