Horoskopi ditor – 1 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Planet që keni bërë nuk kanë dhënë asnjë rezultat. Sot, mund të dëshironi të rimendoni. Deri në mesditë, ju mund t’i vendosni gjërat në vend dhe kjo do të ndezë besimin tuaj. Kjo është ajo që është jeta – provo, provo, provo, derisa të kesh sukses.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju duhet të ushtroni maturi të madhe në planifikimin e agjendave tuaja dhe marrjen e vendimeve të rëndësishme. Mos ndërmerrni asgjë thjesht sepse i pëlqen natyrës suaj. Sot do të ndiheni të pakëndshëm në marrjen e vendimeve. Duhet të përmbaheni nga marrja e vendimeve të rëndësishme të çdo lloji pa u konsultuar me njerëzit e duhur.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ju pret një ditë plot tension në frontin e shtëpisë. Gjithë kohën do ta kaloni duke u kujdesur për çështjet dhe projektet e shtëpisë. Ju do të jeni në gjendje t’i kushtoni me sukses vëmendje punës suaj vetëm pas mesditës.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, mund të kaloni shumë kohë duke menduar për karrierën dhe të ardhmen tuaj. Pasdite, do të përgatisni një plan se si ta bëni këtë, dhe deri në mbrëmje, madje mund ta vini në veprim planin. Do të kaloni pak kohë me njerëzit e afërt dhe të dashur.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Zëri i vogël brenda nesh na tregon gjithmonë shumë gjëra. Nëse do të ishim më të sinkronizuar me veten, do të mund të shmangnim kaq shumë telashe. Epo, sot duket se nuk do të keni asnjë shqetësim për të dëgjuar zërin tuaj të brendshëm ndërsa përpiqeni për përsosmëri në të gjitha përpjekjet tuaja. Të qenit në harmoni me veten ju ndihmon të qëndroni të niveluar dhe me këmbë në tokë gjatë gjithë ditës.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Ju nuk keni nevojë të jeni pjesë e mafias për të kuptuar rëndësinë e familjes. Gjysma juaj më e mirë do të përpiqet të përmirësojë marrëdhënien pasdite. Pra, vazhdoni të ndizni zjarret e dashurisë – zjarri nuk mund të jetë gjithmonë i keq, apo jo?

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Do të mendoni dy herë përpara se të shpenzoni sot. Ju gjithashtu do të përpiqeni të kurseni para duke bërë pazare. Pasditja është një kohë e favorshme për t’i propozuar të dashurit tuaj për martesë. Sot është dita kur do të përjetoni dashuri dhe afërsi me partnerin.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Një bisedë me partnerin ose bashkëshortin tuaj mund t’ju lërë të lumtur. Me pak fjalë, lumturia martesore është në karta sot. Për t’u afruar me njëri-tjetrin, mund të mendoni edhe për një largim ose të planifikoni një pushim të gjatë me njëri-tjetrin. Natyra juaj e gëzuar do t’ju bëjë të vazhdoni gjatë gjithë ditës dhe madje do t’ju ndihmojë të zgjidhni probleme të vogla.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një ditë fantastike e rritjes masive të biznesit. Pasdite, profesionalizmi juaj do të vlerësohet si nga miqtë ashtu edhe nga armiqtë. Ju gjithashtu mund të hidhni hapin tuaj të parë në eksplorimin e territoreve të reja duke lançuar produkte të reja në treg.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Dëshira juaj për të arritur ëndrrat tuaja do t’ju çojë drejt vendosjes së hapave tuaj më të mirë përpara dhe ndoshta krijimit të një sipërmarrjeje të re biznesi. Sot do të përfundoni edhe disa detyra apo projekte të vjetra.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Kreativiteti juaj do të dalë në pah sot. Muzika do t’u japë një dalje emocioneve dhe krijimtarisë suaj. Do të synoni për syrin e demit dhe për habinë e të gjithëve, do ta godisni gjithashtu. Dita pritet të shkojë mirë; megjithatë, disa ngjarje të paparashikuara në mbrëmje mund t’ju prishin humorin, madje mund të krijojnë një konfuzion.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kazani juaj i konflikteve zien. Në punë, përballjet me kolegët tuaj janë një mundësi e veçantë. Familja juaj do të jetë shkaku i disa humbjeve monetare sot. Mbani një kokë të qetë.

Burimi: Ganesha Speaks