Horoskopi ditor – 1 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Shkoni me rrjedhën. Të paktën kur bëhet fjalë për marrëdhëniet. Mund të jeni vetja juaj super konfidente një herë tjetër. Sot, mund të jeni zemërgjerë dhe të përmbushni dëshirat e të dashurit tuaj, ndoshta edhe të propozoni. Si mendoni?

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot është një ditë e përsosur për t’u çlodhur dhe për të shijuar shëndetin tuaj. Sidoqoftë, masa paraprake duhet të jetë kryefjala kur merreni me çështjet monetare. Ju mund të krijoni një interes të ri për argjendarët, artistët, bankierët dhe oratorët. Darka do të jetë e mbushur me të gjitha shijet e merituara të një vakti të përzemërt.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Është një ditë e mirë për ju për të marrë pjesë në ngjarje kulturore dhe aktivitete në grup. Ju ka të ngjarë të jeni një pjesë e rëndësishme e ndonjë konvente ose sipërmarrje të përbashkët, por mos u shqetësoni shumë prej saj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Do të merrni përgjegjësi të reja. Kështu që ju do të jeni të zënë me detyrën tuaj. Mund të ndiheni të rraskapitur për shkak të punës së vrullshme. Pra, kjo sjell tension mendor.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Udhëzuesit ndihmojnë njerëzit e tjerë të zgjedhin rrugën e duhur në jetë dhe të zgjedhin alternativat e sakta. Është një ditë e mirë për ata që janë në profesionet e mësimdhënies ose stërvitjes.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Shpenzimet do të jenë të kota dhe të ndotura. Por energjitë kozmike dhe pozitiviteti po mblidhen sot, dhe ju duhet të bëni mirë t’i përdorni ato plotësisht në jetën tuaj personale dhe profesionale.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Me gjithë fatin e mirë në anën tuaj, është e sigurt që do të jetë një ditë kur fitimet financiare vijnë në rrugën tuaj, veçanërisht nëse jeni në biznesin bankar. Dakord çdo gjë po shkon në rrugën tuaj sot, por kini kujdes që emocionet tuaja të mos errësojnë arsyetimin tuaj dhe të mos ju ngadalësojnë. Vishni kapelen tuaj racionale dhe ulni pak pritjet tuaja. Asnjëherë nuk dhemb të dëshirosh më pak, veçanërisht pasi të shpëton nga zhgënjimet më vonë.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Mbani mburojën tuaj sot dhe jini të kujdesshëm. Disa përvoja të këqija që mund t’ju ndodhin, kanë një mësim në to.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund ta gjeni veten në qendër të vëmendjes për një ngjarje ose përurim. Mblidhni çantat tuaja për një udhëtim pune në distanca të gjata.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Pas gjithë lodhjes që keni duruar në një përpjekje për të arritur një pikë të caktuar në karrierën tuaj, është koha të uleni dhe të shijoni shpërblimet. Sot, mund të prisni që të merrni një transferim, një promovim, një rritje pagash ose të treja. Por këto do të shoqërohen me përgjegjësi dhe punë të shtuar, duke ju lënë të pyesni veten nëse ishte vërtet një arritje apo një karrem i përdorur për t’ju kapur. Një ofertë fitimprurëse pune gjithashtu mund t’ju vijë, dhe duke pasur parasysh rrethanat, mund ta keni të vështirë të rezistoni.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Gjërat kanë ngecur, por nuk arrin të frustrojë shpirtin tuaj. E ngadalshmja dhe e qëndrueshmja e fiton garën dhe duket se e keni përvetësuar atë shumë mirë. Ju do të jeni në gjendje të shfrytëzoni mundësitë që ju vijnë dhe të ecni përpara në rrugën tuaj. Financiarisht, do të jeni në një terren të qëndrueshëm.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Duhet të ecni me kujdes sot kur bëhet fjalë për çështje që lidhen me biznesin. Mos merrni asnjë vendim me nxitim, përndryshe mund të kthehet për t’ju ndjekur në një datë të mëvonshme. Të gjitha marrëveshjet financiare do të duhet të monitorohen me kujdes. Mos u kënaqni me aktivitete spekulative ose me marrjen e rrezikut të panevojshëm. Një konsideratë e vogël tani do t’ju kursejë shumë telashe më vonë.

Burimi: Ganesha Speaks