Horoskopi ditor – 1 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund t’ju hapet një mundësi joshëse financiare. Ndërsa Venusi transformues në shtëpinë tuaj të 8-të të parave të mëdha përplaset me Chiron-in e plagosur në sektorin tuaj të identitetit, ndoshta pengesa juaj më e madhe është të mendoni se nuk meritoni ndryshime pozitive. Nga ana tjetër, ndjenja e keqe për veten mund t’ju joshë drejt një vendimi të pamend nga dëshpërimi. Biseda me një mik mund t’ju ndihmojë të shihni më qartë faktet. Në fund të fundit, do t’ju duhet ta bëni vetë thirrjen përfundimtare, kështu që merrni çdo kohë që ju nevojitet për t’i menduar mirë gjërat.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Lidhja me të tjerët mund të ketë disa sfida sot. Ndërkohë që ka shumë të ngjarë të keni shpresa të mëdha për t’u lidhur me dikë afër jush, momenti mund të prishet kur ata të godasin një nga pikat tuaja të lënduara. Ju mund të jeni të etur të provoni se ata janë objektivisht të gabuar, por ndoshta asgjë nuk është e nevojshme përtej autoritetit tuaj në përvojën tuaj. Mbroni veten, por jepini personit tjetër përfitimin e dyshimit – çështje si kjo ndoshta kanë të bëjnë më shumë me ju sesa me to.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mund të ndiheni mirë për disa ndryshime që keni bërë në dietën tuaj ose stilin e jetesës së fundmi. Fatkeqësisht, ndarja e këtij lajmi me miqtë tuaj mund të mos shkojë aq mirë sa do të dëshironit. Ndërsa Venusi me fat në Shtëpinë tuaj të 6-të të Zakoneve sfidon Chiron-in e neveritshëm në sektorin tuaj shoqëror, ju ka të ngjarë të nxisni pasiguritë e dikujt tjetër, ndoshta pa kuptim. Në vend që të lini dikë që t’ju poshtërojë, përqendrohuni në studimin e mënyrave për ta bërë ndryshimin tuaj edhe më efektiv! Në fund të fundit, ka gjithmonë hapësirë për të përmirësuar detajet.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Shprehja e vetes në mënyrë krijuese mund t’ju sjellë shpërblime të bukura – derisa zëri i brendshëm i një figure autoriteti të bjerë në paradën tuaj. Ndonëse mund të ndiheni të turpëruar që keni dyshime që e dini se janë të palogjikshme, duke u varur nga ai aspekt i ndjenjave tuaja ndoshta thjesht do t’ju ngecë më shumë. Megjithatë, angazhimi i menduar me frenimet tuaja, ndoshta duke bërë ditar rreth tyre, mund t’ju frymëzojë dhe të rivendosë rrjedhën tuaj. Pranoni aty ku jeni, edhe nëse nuk është aty ku dëshironi të jeni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Çlodhja në shtëpi mund të jetë e rehatshme, por gjithashtu mund të pyesni veten nëse jeni bërë shumë i mërzitshëm. Ndërsa nuk ka asgjë të keqe të ndjekësh (ose të mos ndjekësh) aventurën për arsyet e tua, ndoshta ju po reagoni kryesisht kundër presionit që perceptoni nga të tjerët për të dalë më shumë. Ka të ngjarë të jeni veçanërisht të ndjeshëm ndaj sinjaleve që të tjerët po japin në këtë moment, megjithëse është e mundur të projektoni ankthet tuaja personale te bashkëmoshatarët tuaj. Kërkimi juaj më i rëndësishëm është të përcaktoni se ku përfundoni dhe ku fillojnë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund t’ju pëlqejë vërtet ideja e një bisede të thellë sot. Megjithatë, përpara se të bëni një pyetje të madhe, përpiquni të jeni të sinqertë me veten nëse vërtet dëshironi të dini përgjigjen – dhe pse nuk ju është thënë tashmë përgjigjja. A ju konsiderojnë të tjerët një person të sigurt për t’u ndarë me të? Mund t’ju duhet të qetësoni dëshirën tuaj për të ditur menjëherë çdo fakt të vogël, pasi kjo mund të jetë frikësuese. Mbani fokusin tuaj në marrëdhënie dhe mund të mësoni detaje domethënëse.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dorëzimi mund të jetë strategjia juaj e preferuar në një marrëdhënie të veçantë, e cila mund ta bëjë një rritje të tanishme të vetëvlerësimit mjaft të pakëndshme! Ndoshta është koha për të parë në mënyrë kritike besimet tuaja themelore se si njerëzit duhet të ndërveprojnë me njëri-tjetrin. Kur mendoni se si pohimi i vetes ka kuptim logjik, atëherë mund të ndiheni të fuqizuar për ta bërë atë në të vërtetë. Ndryshimi i dinamikës mund të jetë gjithashtu i mirë për personin tjetër në mënyra që nuk e prisni, kështu që provoni diçka të re – edhe nëse ju frikëson.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të duash trupin tënd është një gjë, por të jetosh në të është ndoshta një tjetër në këtë kohë. Ndërsa Venusi sensual në shenjën tuaj bie ndesh me Chironin e sikletshëm në shtëpinë tuaj të 6-të të shëndetit, mund të zbuloni se dhimbjet ose simptoma të tjera fatkeqe ju pengojnë ta paraqisni veten ashtu siç dëshironi. Mund të jetë më mirë të pranoni nevojën tuaj për pushim në vend që të bëni diçka më emocionuese. Në fund të fundit, një rimbushje mund të jetë pikërisht ajo që duhet për të rikthyer energjinë tuaj!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të jeni fshehurazi krenarë për diçka që zakonisht nuk e ndani me të tjerët. Megjithatë, hapja me të tjerët mund të provokojë ankth, pasi ndoshta ju ende e mbani mend pse e keni mbajtur këtë informacion për veten tuaj në radhë të parë. Ju mund të zgjidhni me kujdes se cilat detaje do të përfshini në histori dhe cilët njerëz do t’u tregoni. Nëse e lejoni veten të kontrolloni narrativën, duhet të jeni më në gjendje të ecni përpara me besim!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Argëtimi me miqtë tuaj mund të jetë një përvojë e ndërlikuar sot. Ndoshta shtëpitë e tyre ose jetët familjare ju kujtojnë atë që ju mungon. Ndoshta kjo është pikërisht shtytja që ju nevojitet për të gjetur një mënyrë se si mund ta përmirësoni situatën tuaj. Aftësia juaj për të punuar shumë është në një pikë të lartë, por mund t’ju duhet të shikoni nëse po i kanalizoni përpjekjet tuaja në një mënyrë që maksimizon shpërblimet tuaja. Përdoreni këtë rritje të motivimit për të gërmuar thellë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të shkoni për qëllimet tuaja kryesore të jetës mund të jetë një opsion bindës. Sado produktive të ishte, mund të shqetësoheni se përparimi juaj po ju distancon nga bashkëmoshatarët tuaj. Nëse tensioni i pashprehur bëhet i tepërt, pastrimi i ajrit nuk është një ide e keqe. Jeni të pajisur për të shprehur veten në një mënyrë që qartëson motivimet tuaja si diçka pozitive për veten tuaj, jo si një përplasje kundër dikujt tjetër. Ndërsa të thuash troç të vërtetën mund të duket e sikletshme, zakonisht ia kalon zierjes në heshtje!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të mësuarit dhe eksplorimi mund të tingëllojë mjaft tërheqës – derisa të filloni të shikoni në anën financiare të asaj që keni në mendje. Ndërsa mund të ndiheni keq për veten tuaj që nuk jeni në gjendje të përballoni gjithçka që dëshironi të bëni, ndoshta keni më shumë mundësi për argëtim sesa keni menduar. Lehtësimi i mërzisë mund të jetë po aq i thjeshtë sa gërmimi në shtëpinë tuaj. Ndoshta një libër që keni harruar më në fund ka gjetur momentin për t’u lexuar, ndaj mbajini sytë hapur për surpriza të këndshme!

Burimi: Tarot