Horoskopi mujor – Nëntor 2022

Ne e kemi provuar dhe thjesht nuk ka asnjë mënyrë për ta lyer me sheqer: moti astro i nëntorit është jashtëzakonisht sfidues. Lajmi i mirë është: Problemet me të cilat po përballemi tani nuk janë ndonjë gjë e re. Ne e dimë se çfarë ka për një kohë të gjatë. Lajmi i keq është ky: Çfarëdo që të jetë nuk mund të shtyhet më. Ne duhet të merremi me të tani. Një shtytje e fundit për të kaluar këtë stuhi të përsosur. Psherëtimë e rëndë.

Ne hyjmë në muajin në mes të sezonit të eklipseve me planetin e veprimit Mars që lëviz në mënyrë retrograde. Ndërsa eklipset trazojnë fatin, duke thirrur fillime dhe mbarime të papritura, Marsi retrograde sjell konfuzion, luftëra fjalësh dhe vonesa. Eklipsi diellor në Akrep më 25 tetor na detyroi të lëmë diçka të shkojë – qoftë kjo një marrëdhënie toksike, një zakon i keq apo ato çizme që mbledhin pluhur në pjesën e pasme të dollapit – kështu që tani ka vend për të mbushur!

Por me të tashmen të paqëndrueshme dhe të ardhmen e pasigurt, ne kemi mbetur në humbje. Çfarë është mjaft e qëndrueshme dhe e besueshme për të shkuar në vend të saj? Eklipsi i plotë hënor në Dem më 8 nëntor vjen me shqetësime edhe më tronditëse, por mund të ofrojë edhe një bujari të papritur. Megjithëse është e lehtë të mbyllesh kur gjërat janë kaq të vështira, të qenit i hapur për të dhënë dhe marrë mirësi ofron zgjidhje.

Sapo t’i kalojmë këto eklipse, gjërat lehtësohen gjithnjë e më pak në javën e tretë të muajit, ndërsa kalojmë nga sezoni mbrojtës i Akrepit në sezonin e djallëzuar të Shigjetarit. Planeti i dashurisë Venusi kalon në Shigjetar në datën 16, e ndjekur nga planeti i komunikimit Mërkuri në datën 17 dhe më pas dielli në datën 22. Hëna e re në Shigjetar në datën 23 (e cila shkon saktësisht me bollëkun e stacioneve të planetit Jupiter direkt te Peshqit optimistë) inkurajon vendosjen e disa synimeve të guximshme dhe, guxojmë të themi, të gëzueshme. Kjo nuk do të thotë që gjërat nuk janë ende të ngatërruara, të vështira, të pasigurta ose të gjitha sa më sipër, por të paktën, ka njëfarë mendjelehtësie teksa zgjidhim vështirësitë.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Eklipsi i Hënës (8/11): Një çek surprizë mbërrin me postë!
Hëna e Re (23/11): A mund të jetë një udhëtim në Paris më shumë se një ëndërr?
Datat e tjera kryesore: 19/11, 28/11, 29/11

Me fillimin e nëntorit, ju jeni në mes të ristrukturimit total të orarit dhe komunikimit tuaj. Studio juaj e preferuar e fitnesit është mbyllur përgjithmonë, biseda juaj në grup është heshtur plotësisht dhe dasma e motrës suaj ka përfunduar, që do të thotë se emailet e planifikimit nuk mund të jenë më shpërqendrimi juaj kryesor nga puna. Në disa mënyra, ju po ndiheni më të lirë se sa keni qenë në vite. Por ju jeni gjithashtu shumë të lodhur për të kuptuar se çfarë dëshironi në këtë jetë të re të papenguar. Edhe pse ka pikëllim për të kaluar nëpër vende të njohura dhe njerëzit largohen, ju keni gjithashtu mundësinë e rrallë për të zgjedhur se si ta mbushni kohën tuaj. Ky është një proces i vazhdueshëm që do të vazhdojë deri në fillim të vitit të ardhshëm, kështu që mos u bëni shumë të ashpër me veten. Një pjesë e zotërimit të diçkaje është praktikë e vazhdueshme dhe sapo sezoni i Shigjetarit të fillojë në datën 23, ju jeni të shtyrë të shikoni mundësitë e udhëtimit dhe edukimit. Nëse mund të shkoni diku, ku do të shkonit?

Horoskopi i dashurisë: Ndërsa tetori ju gjeti thellë në fazën e muajit të mjaltit, tranzitet e këtij muaji flasin për ndërtimin e besimit dhe angazhimin më të thellë me partnerin tuaj. Çfarë bisedash të frikshme keni shmangur? Çfarë konfliktesh keni hasur në majë të gishtave? Nëse jeni në një lidhje afatgjatë, ky është një muaj i mrekullueshëm për të filluar terapinë në çift.

Horoskopi i parave: Me planetin e parave Venusi që kalon gjysmën e parë të muajit te Akrepi (shenja e dëmtimit të saj), mund të zbuloni se fondet janë pak më të shtrënguara se zakonisht pasi mbuloni borxhet e papritura. Sapo Afërdita të zhvendoset në Shigjetar në datën 16, ju tundoheni të bëni një udhëtim jashtë vendit, por mendoni mirë përpara se të merrni më shumë borxhe.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Eklipsi i Hënës (8/11): Vishni veshjen tuaj më të diskutueshme në festë!
Hëna e Re (23/11): Sesioni i marrjes së terapisë
Datat e tjera kryesore: 5/11, 7/11, 10/11, 15/11, 16/11, 21/11

Eklipsi diellor në Akrep më 25 tetor i dha fund një prej marrëdhënieve apo kontratave tuaja më të rëndësishme. Me siguri e keni parë këtë që po vjen, por kjo nuk e bën më të lehtë përpunimin e pikëllimit. Me fillimin e muajit, ju mbeteni pa asnjë shenjë shprese. Por pikërisht kur jeni gati të hiqni dorë krejtësisht, eklipsi hënor në Demi më datë 8 ju dërgon një bujari të papritur – inkurajim i ëmbël nga një mik, një masazh i dhuratës së minutës së fundit nga një i dashur, një kompliment i përhapur nga një koleg – që ju tërheq nga kjo rrëmujë. Rimëkëmbja është e ngadaltë, por deri në hënën e re në Shigjetar në datën 23, ju jeni gati të t’i ktheheni terapisë dhe të pranoni edhe më shumë mbështetje nga personi i dashur.

Horoskopi i dashurisë: Edhe pse është joshëse të harrosh veten dhe të derdhësh zemrën te dikush tjetër këtë muaj, do të zbulosh se lidhjet janë të paqëndrueshme, të vështira për t’u mbajtur dhe zhduken aq shpejt sa ç’arrijnë. Perspektivat përmirësohen pasi Venusi kalon në Shigjetar në datën 16 dhe ju jeni në gjendje të krijoni lidhje më të forta dhe të pambrojtura.

Horoskopi i parave: Me Marsin tani retrogradë në sektorin tuaj të parave deri në janar 2023, nuk keni zgjidhje tjetër veçse të trajtoni disa nga zakonet tuaja të pakontrolluara të shpenzimeve. A është vërtet e nevojshme të kesh të gjitha këto abonime? Në vend që të rrëshqitni pa mendje, vendosni energjinë tuaj për të pastruar shpenzimet tuaja boshe këtë muaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Eklipsi Hënor (8/11): Një natë krejtësisht pa gjumë
Hëna e Re (23/11): Takimi i parë me bashkëshortin tuaj të ardhshëm
Datat e tjera kyçe: 8/11, 10/11, 12/11, 14/11, 16/11, 17/11, 21/11, 29/11

Me fillimin e nëntorit, ju jeni në mes të një gjuetie pune që nuk e prisnit ta bënit përpara eklipsit diellor më 25 tetor. Nëse kompania juaj u zvogëlua papritur, projektet e pavarura u shtynë papritur ose një mandat i rikthimit në zyrë ishte i pamundur të funksiononte, ju ndiheni të mbetur në baltë. Është zhgënjyese të duhet të gjesh diçka në kohën e vështirë dhe e ke të vështirë të tërheqësh sharmin tënd të zakonshëm dhe sensin e humorit në këtë proces. Eklipsi hënor në Demi në datën 8 hap një tjetër kuti krimbash. Le të ketë ngushëllim për t’i kujtuar vetes se kur gjithçka është kaq jashtë kontrollit tuaj, është më mirë të shkoni vetëm me rrjedhën. Në fakt, me pak fat, hëna e re në Shigjetar më 23 ofron një dritare perfekte mundësish për të nisur një kontratë të re.

Horoskopi i dashurisë: Qoftë beqar apo në lidhje, sezoni i Shigjetarit është koha e vitit kur jeni më të fokusuar në marrëdhënie. Në fakt, sapo Afërdita kalon në Shigjetar në datën 16, ju mund të lini mënjanë disa nga vështirësitë e këtij muaji dhe të hyni në një humor romantik.

Horoskopi i parave: Paratë janë kudo për ju këtë muaj, Binjakë. Gjatë gjysmës së parë të muajit, ju po shpenzoni shumë shpesh në dorëzim dhe po angazhoheni në shumë terapi me pakicë. Por – ndoshta rreth eklipsit hënor në datën 8 – ju merrni gjithashtu të ardhura të papritura për të mbuluar borxhin e tepërt. Jeni të emocionuar për një rregullim të lehtë, por mos planifikoni që kjo të ndodhë përsëri në të ardhmen.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Eklipsi Hënor (8/11): Një natë e egër e papritur (dhe shumë e nevojshme) me miqtë
Hëna e Re (23/11): Filloni stërvitjen për një gjysmë maratonë!
Datat e tjera kryesore: 13/11, 14/11, 18/11

Me fillimin e nëntorit, ju tundoheni ta mbani veten në largim, kryesisht për të mos u kapur në dramën e të tjerëve. Megjithëse eklipsi diellor i 25 tetorit ju lejoi të qartësoni dëshirat e zemrës suaj – veçanërisht kur bëhet fjalë për romancën dhe aktivitetet krijuese – nuk jeni ende gati t’i bërtisni ato nevoja nga çatia. Marsi është retrogradë në sektorin tuaj të pavetëdijshëm, duke ngjallur ankthin dhe dyshimin për veten tuaj. Për momentin është krejtësisht në rregull të zhyteni në konfuzion, por nëse një mik apo koleg ju vjen me një ofertë bujare në eklipsin hënor në datën 8, bëni çmos për të thënë po dhe vraponi me të. Kalimi në sezonin e Shigjetarit në datën 22 është një mundësi që ju të përqendroheni në kthimin e shëndetit dhe rutinave në formë. Merrni pak hapësirë ​​për të nderuar lidhjen tuaj mendje-trup. Hidratohuni. Bëni një shëtitje. Largojini të gjitha ato ndjenja të mëdha.

Horoskopi i dashurisë: Planeti i dashurisë Venusi e kalon gjysmën e parë të nëntorit (deri në datën 16) në sektorin tuaj të romancës. Zakonisht ky është një ndikim i favorshëm për jetën tuaj të takimeve, por këtë muaj, ju jeni më shumë se sa të keni fat. Në fund të fundit, kjo është për të mirën. Pse të humbisni kohën tuaj me dikë që nuk e meriton atë?

Horoskopi i parave: Shqetësimet për paratë që janë krijuar për ju muajt e fundit arrijnë kulmin në datën 5 kur ju duhet të kaloni një mbrëmje me miqtë sepse thjesht nuk mund ta përballoni atë! Megjithatë, ndërsa dielli përballet me Uranin në datën 9, një mik apo koleg tjetër ju jep disa këshilla të papritura fiskale që ju kthejnë në rrugën e duhur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Eklipsi Hënor (8/11): Takimi i madh me shefin tuaj!
Hëna e Re (23/11): Njihuni bukur me dashurinë tuaj të ardhshme
Datat e tjera kryesore: 8/11, 9/11, 11/11, 14/11, 18/11, 20/11

Eklipsi diellor i 25 tetorit ishte një top shkatërrimtar për ty, Luan. Pavarësisht nëse keni të bëni me një bodrum të përmbytur, një dinamikë stresuese të shokut të dhomës ose një rinovim makthi kuzhine, zhgënjimi juaj me hapësirën tuaj të jetesës ka arritur një temperaturë të lartë. Me fillimin e nëntorit, ju jeni gati t’i hidhni të gjitha në kosh dhe të transferoheni në Barcelonë. Por ashtu si jeni duke rezervuar fluturime dhe duke planifikuar arratisjen tuaj të madhe, eklipsi hënor në datën 8 sjell një mundësi të papritur karriere që kërkon që ju të qëndroni në vend. Edhe pse mund të ndiheni si një agjent i lirë tani, kjo ofertë e papritur është gjithashtu një kujtesë se keni më shumë angazhime sesa e kuptoni. Sapo sezoni i Shigjetarit fillon në datën 22, gjërat lehtësohen paksa duke ju lejuar të bëheni krijues dhe të përfitoni sa më mirë nga rrethanat tuaja aktuale.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse je beqar apo i martuar, bllokimet e marrëdhënieve që ju kanë penguar të lidheni që nga pranvera më në fund lehtësohen këtë muaj. Thënë kjo, nëse kohët e fundit po dilni nga një lidhje afatgjatë, përpiquni të argëtoheni në vend që të kërkoni diçka serioze. Hëna e re në Shigjetar më 23 shënon fillimin e një epoke të re për jetën tuaj në takim.

Horoskopi i parave: Jini më kursimtar se zakonisht këtë muaj pasi dëshironi të filloni të kurseni për një lëvizje të mundshme ose rinovim të shtëpisë. Por ndërsa shikoni hapësirën tuaj aktuale, ju jeni gjithashtu shumë të tunduar të zvogëloni gjërat tuaja. Një shitje e improvizuar e përkulur në datën 5 sjell disa para shumë të nevojshme shtesë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Eklipsi Hënor (8/11): Takimi i papritur me një mentor të çmuar
Hëna e Re (23/11): Festa e ngrohjes së shtëpisë!
Datat e tjera kyçe: 8/11, 10/11, 12/11, 14/11, 16/11, 17/11, 21/11, 29/11

Eklipsi diellor i 25 tetorit ishte një lamtumirë e hidhur për ju, Virgjëresha. Gjatë vitit të kaluar, ju është dashur të hiqni dorë nga shumë miq të vjetër, hapësirat e komunitetit dhe mënyrat e komunikimit që nuk i shërbejnë më një qëllimi në jetën tuaj. Kjo humbje e fundit ishte e nevojshme, por është e tmerrshme të mendosh se si do ta mbushësh atë hapësirë ​​tani që ke ecur përpara. Megjithatë, ky humor i dëshpëruar nuk zgjat shumë, sepse eklipsi hënor në datën 8 sjell një mundësi të mrekullueshme udhëtimi ose edukimi në pragun tuaj. Edhe pse shqetësoheni se kjo përpjekje mund të përfundojë si një dështim, pse të mos merrni rrezik gjithsesi? Edhe nëse nuk keni sukses, do të mësoni shumë për veten gjatë këtij procesi. Ndërkohë, gjërat po nxehen edhe në karrierën dhe jetën tuaj publike dhe sapo të fillojë sezoni i Shigjetarit në datën 22, kupton se duhet të balanconi më mirë jetën tuaj personale dhe profesionale. Cilat detaje të vogla mund t’i kushtoni vëmendje në shtëpi për t’ju mbajtur në tokë?

Horoskopi i dashurisë: Planeti i bollëkut Jupiter u zhvendos përsëri në sektorin tuaj të marrëdhënieve (ku për herë të fundit ishte 28 dhjetor 2021 deri më 10 maj 2022) në fund të tetorit. Pavarësisht të gjitha vështirësive të tjera këtë muaj, ju po ndiheni veçanërisht të dashur dhe të vlerësuar. Nëse jeni beqar, Jupiteri që lëviz direkt në datën 23 rindez një histori dashurie që u ndal përsëri në pranverë.

Horoskopi i parave: Me planetin e parave Venusi në Akrep (shenja e dëmtimit të saj) deri në datën 16, fondet janë të shtrënguara për gjysmën e parë të muajit, duke shtuar më tej konfuzionin tuaj se si të mbushni sa më mirë kohën tuaj. Gjërat përmirësohen sapo Venusi të hyjë te Shigjetari, dhe ju jeni të frymëzuar të vendosni disa fonde për përmirësimin e shtëpisë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Eklipsi i Hënës (8/11): Lehtësim i borxhit jashtë mase
Hëna e Re (23/11): Një kafene e re hapet në bllokun tuaj
Datat e tjera kryesore: 5/11, 7/11, 10/11, 15/11, 16/11, 21/11

Eklipsi diellor i 25 tetorit solli disa lajme përulëse për borxhet, të ardhurat apo financat tuaja personale. Ato taksa dhe fatura të prapambetura nuk mund të shmangen më, dhe ju po mendoni të shisni rekordin tuaj të mrekullueshëm, koleksionin e bluzave të vjetra ose ndoshta edhe makinën tuaj (!) për të mbuluar atë që keni borxh. Ju keni qenë gjithmonë ambicioz dhe sipërmarrës, por një pjesë e juaja është shumë e lodhur për të menduar edhe për një zgjidhje më kreative. Por ashtu si ju jeni gati për të tërhequr këmbëzën në atë shitje në oborr të dëshpërimit, eklipsi hënor në datën 8 sjell një lehtësim të papritur emocional ose financiar. Pranimi i bujarisë ndonjëherë mund të ndihet si të bësh një marrëveshje me djallin (siç thonë ata, nuk ka gjë të tillë si një drekë falas!), por e gjithë kjo është pjesë e një historie më të madhe rreth heqjes dorë nga mungesa dhe pretendimit të bollëkut. Sapo sezoni i Shigjetarit të fillojë në datën 22, fondet tuaja nuk janë aq të shtrënguara dhe ju mund ta nisni sezonin e festave me disa netë shumë të nevojshme me miqtë e vjetër.

Horoskopi i dashurisë: Askush nuk i mban marrëdhëniet si ju, Peshorja. Por vitet e fundit, ju keni qenë shumë më i kujdesshëm se kë do të lejoni në jetën tuaj të dashurisë. Me disiplinën e planetit Saturn që tani lëviz drejtpërdrejt në sektorin tuaj të romancës, ju ndiheni të sigurt për kufijtë që keni vendosur dhe jeni gati të ulni pak më shumë mbrojtjen tuaj.

Horoskopi i parave: Paraja është një temë e ndjeshme për ju këtë muaj, Peshorja. Nëse eklipsi hënor në datën 8 sjell një fitim të papritur, sigurohuni që po ndani disa nga fondet për udhëtime, arsimim dhe zgjerim të mendjes. Ju mund të shlyeni borxhet tuaja dhe të trajtoni veten gjithashtu.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Eklipsi Hënor (8/11): Një takim i fatit
Hëna e Re (23/11): Një terapi shumë e nevojshme me pakicë
Datat e tjera kryesore: 19/11, 28/11, 29/11

A jeni duke ja dalë mirë, Akrep? Eklipsi diellor i 25 tetorit ishte në shenjën tuaj dhe me fillimin e nëntorit, ju ende ndiheni të lodhur nga sfidat personale që arritën kulmin gjatë asaj jave. Qoftë shëndeti apo zemra juaj ajo që po dhemb, ju po përpiqeni të merrni energjinë për të tërhequr veten në këmbë. Pavarësisht kësaj, ju gjithashtu ndiheni më të sigurt për veten dhe vlerat tuaja. Eklipsi hënor në Dem në datën 8 hap mundësi për t’u lidhur me partnerët romantikë dhe të biznesit. Edhe një herë, tani po kuptoni se sa më mirë ta njihni veten, aq më lehtë është të tërhiqni njerëzit e duhur në jetën tuaj. Hëna e re në Shigjetar në datën 23 ju lejon të përdorni edhe më shumë vetëbesim. Askush nuk mund t’i mbajë sytë nga ju kur jeni duke bërë atë që doni.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, eklipsi hënor në datën 8 mund të sjellë një zhvillim të papritur romantik, kështu që pavarësisht nëse jeni beqar apo partner, jini të hapur ndaj çdo dhe të gjitha mundësive që ju shfaqen në këtë kohë. Planeti i dashurisë Venusi gjithashtu kalon gjysmën e parë të muajit në shenjën tuaj duke ju bërë më joshës dhe të sigurt. Përdoreni këtë energji në avantazhin tuaj dhe ftojeni atë shokun që ju pëlqen në një takim.

Horoskopi i parave: Planeti i bollëkut Jupiter u kthye në sektorin tuaj të kënaqësisë më 28 tetor duke ju inkurajuar të shpenzoni pak më kot se sa keni qenë për pjesën më të madhe të këtij viti. Mbani mend: nuk keni nevojë të vendosni të gjitha paratë tuaja të fituara me vështirësi në përmirësimin e vetvetes. Ju gjithashtu lejohet të argëtoheni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Eklipsi Hënor (8/11): Moment i paparashikuar i lidhjes me kolegët
Hëna e Re (23/11): Hëna e re, ju të rinj!
Datat e tjera kryesore: 15/11, 16/11, 20/11

Eklipsi diellor më 25 tetor ishte në sektorin tuaj të pavetëdijshëm dhe ka të ngjarë të ngjallte një ndjenjë të pabazimit të thellë. Të qëndrosh në momentin e tanishëm është e vështirë nën këta qiej dhe ka të ngjarë të kapesh në një spirale nostalgjie ose në të ardhmen kur fillon muaji. Gjërat po nxehen gjithashtu në marrëdhëniet tuaja më të ngushta, si për mirë (rilidhja me BFF-në tuaj nga universiteti) dhe për keq (duke shtuar dyshimet për një partneritet romantik ose biznesi që keni nxituar gjatë verës). E gjithë kjo arrin kulmin në eklipsin hënor në Dem në datën 8, që është një kohë e fuqishme për të hequr dorë nga gjërat që janë jashtë kontrollit tuaj. Trajtojeni veten me një masazh, dush fytyre shumë të gjatë pasi sezoni juaj të fillojë në datën 22 për të tërhequr veten përsëri në trupin tuaj. Ka ende probleme për të menaxhuar në fund të muajit, por asnjëra nuk është menduar të zgjidhet vetëm.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni beqarë, mund të rilidheni me një ish-dashnor nga e kaluara (veçanërisht rreth datës 19), dhe nëse jeni të kënaqur, ky muaj është padyshim ai që e vë në provë lidhjen tuaj! Mund të jetë e vështirë të ktheheni në të njëjtën faqe pas një konflikti, kështu që mund të dëshironi të provoni të planifikoni një kontroll javor për të vazhduar bisedën.

Horoskopi i parave: Me disiplinën e planetit Saturn që tani lëviz drejtpërdrejt në pjesën e grafikut tuaj që ka të bëjë me projekte afatshkurtra dhe sipërmarrje, ky mund të jetë muaji kur më në fund do t’i bashkoni gjërat për atë ngutje anësore që keni menduar prej vitesh.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Eklipsi i Hënës (8/11): Një natë takimesh tronditëse seksi!
Hëna e Re (23/11): Dilni nga qyteti!
Datat e tjera kryesore: 7/11, 10/11, 11/11, 28/11

Eklipsi diellor në Akrep më 25 tetor zbuloi saktësisht se ku qëndroni me një mik apo koleg. Për mirë ose për keq, tani e dini se cilët janë aleatët tuaj të vërtetë. Ndërkohë, rutinat dhe fluksi juaj i punës kanë nevojë të dëshpëruar për një rikonfigurim, por për javët e para të muajit, ju keni kaq shumë punë për të bërë, kaq shumë detyra për të kryer, aq shumë detyrime për t’u marrë, sa që mezi qëndroni, e lëre më të bëni një pauzë për t’u përshtatur. Mes gjithë trazirave, në datën 8, eklipsi hënor sjell një romancë të papritur ose një mundësi krijuese befasuese që ju nxjerr nga sedilja e nxehtë, qoftë edhe për një ditë. Sapo sezoni i Shigjetarit të fillojë në datën 22, ju jeni në gjendje të merrni frymë pasi shumica e planetëve lëvizin në sektorin tuaj të pavetëdijshëm, duke ju mbajtur në largim. Hëna e re në datën 23 (pikërisht në kohë për Ditën e Falënderimeve!) është ajo për të nënshkruar dhe për të bërë një sy gjumë të gjatë.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, qoftë beqar apo partner, eklipsi hënor në datën 8 sjell diçka të habitshme dhe pikante (!) në jetën tuaj romantike. Dhe mos prisni vetëm që gjërat e mira të vijnë në rrugën tuaj, kjo është gjithashtu një kohë për të qenë bujarë me dashurinë tuaj. Bëjini partnerit tuaj një masazh! Planifikoni një takim! Shkruani një poezi të pëlqyer tuaj dhe shikoni se si përgjigjen ata!

Horoskopi i parave: Saturni u vendos drejtpërdrejt në sektorin tuaj të parave më 23 tetor dhe me fillimin e nëntorit, ju ndiheni më pak të shqetësuar për shpenzimet sesa keni pasur për një kohë të gjatë. Ju gjithashtu keni qenë në gjendje të kurseni mjaft gjatë viteve të fundit dhe tani është një kohë e mirë për të hulumtuar investimet e mundshme për të siguruar të ardhmen tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Eklipsi Hënor (8/11): Aktiviteti sizmik në frontin e shtëpisë!
Hëna e Re (23/11): Takimi i parë në një organizëm të ri vullnetar
Datat e tjera kryesore: 7/11, 10/11, 11/11, 28/11

Eklipsi diellor i 25 tetorit solli një përçarje ose përparim të madh për karrierën tuaj. Ju keni rivlerësuar mënyrën se si dëshironi të shfaqeni në publik gjatë gjithë vitit, dhe me fillimin e muajit, ju ose po shkoni në pjatë ose po bëni një hap prapa. Sado që jeni të emocionuar për të hyrë në një epokë të re në jetën tuaj profesionale, pjesa më e madhe e energjisë suaj po futet në jetën private tani: të kujdeseni për fëmijët tuaj, të dilni në më shumë takime dhe të kaloni më shumë kohë për hobit tuaj. Eklipsi hënor në datën 8 sjell një shtesë surprizë në familjen ose shtëpinë tuaj. Pavarësisht nëse jeni shtatzënë apo thjesht jeni të emocionuar për të gjetur më në fund divanin e ëndrrave tuaja, ky zhvillim është edhe gjenerues dhe dërrmues. Sapo sezoni i Shigjetarit të fillojë në datën 22, ju jeni të emocionuar për t’u lidhur me miqtë dhe për të qarkulluar në festa, duke ndarë të gjitha lajmet tuaja të mëdha gjatë rrugës. Presioni ka qenë mbi ju këtë vit, por ju ja keni dalë shumë mirë!

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht të gjitha ndryshimeve që ndodhin në shtëpi, si ju ashtu edhe partneri juaj jeni shumë të lidhur në punë këtë muaj. Ia vlen të uleni (pas datës 5 kur dielli zvogëlohet nga nyja jugore hënore) dhe të planifikoni kohë të qëllimshme përpara se gjërat të bëhen shumë të zëna për të dy.

Horoskopi i parave: Jupiteri u zhyt përsëri në sektorin tuaj të parave më 28 tetor, duke sjellë bollëk në llogarinë tuaj bankare dhe shumë mundësi për të kërkuar një rritje. Afërdita lidhet me Jupiterin në datën 15 – një ditë veçanërisht e favorshme për të mbledhur faturat e vonuara ose për të inkurajuar shefin tuaj që të vazhdojë me bonusin e pushimeve.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Eklipsi Hënor (8/11): Festë e rastësishme në shtëpinë e fqinjit tuaj!
Hëna e Re (23/11): Dita e parë në punën tuaj të re
Datat e tjera kryesore: 15/11, 16/11, 20/11

Eklipsi diellor i 25 tetorit erdhi si një ndërprerje e dobishme për qëllimet dhe vizionet tuaja afatgjata. Nuk është se keni ngecur në një rrëmujë totale, por keni hezituar t’i shpërndani idetë tuaja në botë. Pavarësisht nëse keni vendosur të aplikoni në shkollë ose thjesht keni ndjekur një klasë vërtet të mahnitshme yoga, rruga përpara është më e strukturuar dhe e rafinuar për ju tani. Edhe pse e gjithë kjo është shumë emocionuese, ajo që ju streson aktualisht është se si këto synime të reja mund të bëjnë kërdi me orarin dhe jetën tuaj familjare, dhe eklipsi hënor në datën 8 sigurisht që nxjerr në pah disa nga këto rreziqe. Si mund t’i rikalibroni rutinat tuaja për t’i shërbyer qëllimit tuaj më të lartë? Sapo sezoni i Shigjetarit fillon në datën 22, fokusi juaj është i gjithi në karrierën tuaj dhe imazhin publik. Mendoni për hënën e re më 23 si fillimin e një epoke të re për jetën tuaj profesionale. Si po shfaqesh si lider?

Horoskopi i dashurisë: Me planetin e komunikimit Mërkuri që lëviz nëpër sektorin tuaj të udhëtimeve për gjysmën e parë të muajit, ju mund të lidheni me një ish-dashnor që tani jeton jashtë vendit. Nëse jeni takuar me dikë të veçantë dhe po kërkoni momentin e përsosur për të “lançuar me vështirësi” lidhjen në Instagram, prisni derisa Mërkuri të kalojë në sektorin tuaj të imazhit publik në datën 17.

Horoskopi i parave: Jupiteri kaloi majin deri në tetor në sektorin tuaj të parave duke ju sjellë shumë mundësi për të fituar para shtesë. Fluksi ngadalësohet këtë muaj edhe pse duhet të jeni pak më të kujdesshëm me shpenzimet sesa keni qenë. Është joshëse të dhuroni dhurata për familjen tuaj ose ndonjë dekor të ri në shtëpi, por qëndroni në një buxhet!

Burimi: Pure Wow