Horoskopi ditor – 1 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Frymëzimi mund të godasë në çdo moment! Në fakt, mund të ndiheni gati për të ndryshuar botën i vetëm, por mund të mbani mend se mund të arrini shumë më tepër në një grup sesa vetëm. Edhe aktivitetet më të vogla do të jenë po ashtu më të lehta me disa duar ndihmëse. Mos hezitoni të zgjeroni rrethin tuaj me anëtarë të rinj ose të kontaktoni dhe të telefononi dikë që mund t’i keni humbur gjurmët. Në fund të fundit, dikush duhet të bëjë lëvizjen e parë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Çlirimi nga çdo gjë që mund t’ju pengojë mund të ndihet më lehtë se kurrë sot! Me shumë mundësi do t’ju duhet të flisni dhe të jeni të qartë për atë që dëshironi – për fat të mirë, nuk ka nevojë të ndiqni këtë rrugë vetëm. Mos hezitoni të ndani qëllimet tuaja me të tjerët dhe, si rrjedhojë, të krijoni lidhje që do t’ju ndihmojnë të ndërtoni të ardhmen që dëshironi vërtet. Ata mund t’ju tregojnë se si të qartësoni qëllimet tuaja dhe të bëni hapin e parë drejt shndërrimit të ëndrrave tuaja në realitet.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Gjëja e fundit që ndoshta dëshironi sot është të ndiheni të mërzitur. Pritja që një aventurë t’ju ndodhë mund të zgjasë shumë – mund të jetë një ide më e mirë të nxirrni disa ide nga mendja juaj dhe t’i ndiqni ato. Mund të mos jetë diçka që normalisht do ta bënit, por kjo nuk do të thotë se nuk ia vlen ta provoni. Pavarësisht nëse rezultati përfundimtar është ai që keni planifikuar, ju mund të krijoni disa kujtime të mrekullueshme në këtë proces.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Marrëdhënia juaj me burimet e të tjerëve mund të duket jashtë ekuilibrit tani. Në veçanti, nëse mendoni se dikush po përfiton nga ju, është koha të bëni diçka për këtë. Sa herë që e gjeni veten vetëm duke dhënë dhe duke mos marrë kurrë asgjë në këmbim, mbani mend se përfundimisht do t’ju mbarojnë gjërat që keni për të dhënë. Ju mund të filloni një bisedë për këtë duke folur për gjëra më të vogla dhe duke hapur ndonjë temë më të vlefshme në tryezë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni në gjendje të gjeni qetësi me të tjerët sot. Ndërsa është normale të kesh nevojë për dikë për t’u mbështetur, nuk mund të presësh që njerëzit të marrin me mend se si mund të ndihesh. Nëse keni nevojë për më shumë mbështetje në përgjithësi ose dikush specifik për të qenë më i disponueshëm, kjo ka më shumë gjasa të ndodhë nëse ia tregoni. Të gjitha marrëdhëniet familjare apo platonike janë rrugë të dyanshme, kështu që mund t’ju duhet të pyesni veten se sa i shoqërueshem jeni në këmbim. Trajtojini të tjerët ashtu siç dëshironi ju të trajtoheni!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të jesh pak i ashpër me veten për të mos përmbushur standardet e tua do të jetë shumë e lehtë sot. Pavarësisht se sa i aftë ose i shëndetshëm jeni, mund të ngecni në një shqetësim se mund të bënit më mirë. Ju mund t’i largoni këto shqetësime duke hedhur një vështrim nga afër se çfarë keni bërë së fundmi. Nëse jeni vonuar, tani është një moment i mirë për të bërë një ndryshim. Nëse jeni mirë, lavdërojeni veten tuaj!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta është më e këndshme kur e dini se përpjekjet tuaja janë vlerësuar! Ju mund të jeni aktualisht përgjegjës për të bërë gjithçka që është e nevojshme që ju dhe miqtë tuaj të dilni dhe të kaloni një kohë të mirë. Kjo mund të duket e mërzitshme, por nuk duhet të jetë. Për sa kohë që merrni parasysh reagimet e të gjithëve dhe nuk shkoni vetëm në rrugën tuaj, pavarësisht se çfarë mendon dikush tjetër, ka të ngjarë të jeni në gjendje të merrni meritën për disa aventura vërtet të lezetshme me miq entuziastë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pasiguria mund të zvarritet shumë lehtë nëse nuk po merrni mbështetjen që ju nevojitet. Pavarësisht se sa të aftë jeni në këtë kohë, është në rregull të kërkoni ndihmë! Të flasësh për të nuk do të shkaktojë dramë për sa kohë që respektoni edhe nevojat e të tjerëve. Vetëm mbani mend se nuk është personale nëse përgjigja është jo. Njerëzit kanë telashet e tyre me të cilat duhet të merren dhe ju mund t’ju duhet të bëni planet tuaja sipas tyre.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një ide gjeniale mund të shpërthejë në mendjen tuaj në çdo moment – por do të mbetet vetëm një ide nëse nuk punoni për të. Lëreni energjinë e sotme t’ju frymëzojë që të gjeni disa mënyra realiste për t’i bërë gjërat. Procesi mund të bëhet edhe më i lehtë nëse merrni një moment për të shkruar procesin tuaj dhe shënoni gjërat nga lista pasi të kenë përfunduar. Thënë kështu, mos humbni kohë. Idetë që vijnë shpejt mund të zhduken po aq lehtë nëse nuk jeni të kujdesshëm!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Disa detaje të rëndësishme në qëllimet tuaja financiare mund të tërheqin vëmendjen tuaj në këtë kohë. Ju madje mund të dëshironi të ripunoni buxhetin tuaj për t’i arritur ato në mënyrë më efikase! Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që ju dëshironi të ktheni gjithçka përmbys dhe të gjeni një mënyrë të re për të fituar para. Për sa kohë që siguroheni që jeni të qartë për pjesët e vështira të planeve tuaja, duhet të jeni në gjendje të bëni – dhe të mbani – disa plane të arsyeshme për financat tuaja aktuale dhe të ardhshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Nuk ka asgjë të keqe t’u tregosh njerëzve kur ndiheni të zhgënjyer. Për fat të mirë, nuk duhet shumë përpjekje për t’i kthyer gjërat – thjesht qëndroni të fokusuar në vendosjen e hapave tuaj më të mirë përpara. Edhe nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç do të kishit shpresuar, ata përreth jush duhet të vënë re përpjekjen tuaj dhe të vlerësojnë që u përpoqët! Vetëbesimi i të gjithëve bie herë pas here, por ndonjëherë ju vetëm duhet ta kaloni atë dhe të besoni se gjithçka do të dalë mirë. Do t’ia dilni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kur po ndodh shumë gjëra, mund të jetë e vështirë t’i përmbaheni planeve tuaj – apo edhe të përpunoni saktësisht se cilat janë ato plane! Mund të jetë e nevojshme pak kohë për të rimbushur bateritë tuaja. Kalimi i disa orëve të ditës duke shijuar shoqërinë tuaj mund të lejojë që çdo mendim konfuz që po rrotullohet rreth kokës tuaj të fillojë të ketë kuptim. Njerëzit mund të kenë më shumë gjasa se sa ju mendoni të kuptojnë nëse duhet të tërhiqeni për pak kohë.

Burimi: Tarot