Horoskopi ditor – 1 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të jetë e nevojshme t’u kërkoni miqve tuaj për një kontroll realiteti. Ju mund të prireni të dëgjoni më të keqen në thëniet që nuk janë menduar kështu, veçanërisht nëse keni një tendencë për të qenë të ashpër me veten. Edhe pse mendimi për të marrë një bisedë irrituese të gëzueshme mund t’ju bëjë të dëshironi t’i mbani private shqetësimet tuaja, kjo nuk është ajo që mund të merrni nëse kërkoni sqarime. Faktet bazë janë ndoshta në favorin tuaj, dhe kjo duhet të jetë e gjithë siguria që ju nevojitet!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Financat tuaja ka të ngjarë të jenë në gjendje më të mirë nga sa mendoni. Megjithatë, presioni i bashkëmoshatarëve mund t’ju bëjë të dyshoni për këtë për momentin. Të fiksuarit rreth asaj se sa mirë duket se po bëjnë të tjerët – që nuk është domosdoshmërisht e gjithë e vërteta – mund të duket më e lehtë sesa përballja me pasiguritë tuaja më personale. Edhe pse perspektiva për të njohur këtë anë të fshehtë të vetes është e frikshme, informacioni që keni ndrydhur mund të përfundojë me fuqi të jashtëzakonshme. Kërkoni atje për forcën për të shtyrë karrierën dhe jetën tuaj në një nivel tjetër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një figurë autoriteti mund të mos ju thotë të gjithë të vërtetën e përditësuar. Edhe pse kundërshtimi i pretendimeve të tyre me tingull idealist mund të prishë gjendjen shpirtërore, do të ishte e mençur të hidhnit një vështrim nga afër të rregullave për të përcaktuar se çfarë po ndodh në të vërtetë. Kur Dielli në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike inkurajon shërimin e Chiron-it në sektorin tuaj të komunitetit, ju mund të zbuloni informacione që janë gjithashtu të dobishme për bashkëmoshatarët tuaj. Nuk ka gjasa të jeni i vetmi person që shqetësohet nga pyetje të ngjashme, ndaj mos kini frikë të ndani gjetjet tuaja!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Lëvizja drejt qëllimeve tuaja tani mund t’ju trembë paksa. Nga çfarë keni frikë vërtet? Hapi juaj i ardhshëm mund të përfshijë bashkimin e forcave me dikë tjetër, gjë që mund t’ju bëjë të shqetësoheni për humbjen e lirisë dhe pavarësisë suaj. Kujtojini vetes se çdo bashkëpunëtor që ia vlen duhet të jetë mjaft i fortë për të dëgjuar shqetësimet tuaja pa folur për ju. Tregojuni atyre se si ndiheni, nëse është pozitive apo jo. Mund t’ju bëjnë përshtypje rregullimet e zhytura në mendime që bëni së bashku!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndarja e tepërt për një çështje personale të rrëmujshme është një rrezik për ju sot, Luan. Anasjelltas, ai gjithashtu ka potencialin për të sjellë një individ mbështetës i cili ka qenë në heshtje në rrjetin tuaj në një pozicion më të spikatur – veçanërisht nëse jeni duke luftuar se si t’i jepni kuptim një situate që u rrëzua në një mënyrë të paqëllimshme dhe të pakëndshme. Ndërsa nuk duhet të pranoni në mënyrë jokritike thëniet e dikujt tjetër në lidhje me dhimbjen, mund të përfitoni duke menduar për to dhe duke kuptuar një kuptim më të thellë për veten tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kërkesat e një marrëdhënieje të ngushtë mund të duken sikur po ju pengojnë të ndiqni qëllimet tuaja tani. Ju mund të mbivlerësoni atë që personi tjetër dëshiron vërtet nga ju. Edhe nëse mendimi për të prishur një ekuilibër të gjatë është shqetësues, bërja e pyetjeve të duhura praktike duhet t’ju japë shumë hapësirë për të rikonfiguruar gjërat në një mënyrë që funksionon më mirë për të gjithë të përfshirë. Frika juaj nga emocionet e të tjerëve ka të ngjarë të shkaktojë më shumë telashe sesa vetë emocionet.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përpjekjet tuaja aktuale për të fituar miratimin e njerëzve mund të jenë kundërproduktive. Ndoshta bindjet tuaja në lidhje me atë që është e nevojshme në marrëdhënie janë të vjetruara! Ndërsa mund të ndiheni të detyruar të mbani disa pjesë të vetes për rehatinë e të tjerëve, shikoni se çfarë ndodh nëse nuk e bëni për një herë. Kjo duhet të shkojë mirë, falë Diellit në shtëpinë tuaj të 5-të të orientuar nga egoja që mbështet Chiron-in e butë. Duke parë një pritje pozitive pasi të provoni një qasje më të hapur mund të shërojë çdo plagë që keni mbartur për t’u marrë vesh me të tjerët.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mendimi për të filluar në një listë të gjatë të punëve mund të jetë dërrmues. Ju madje mund të ndiheni të përfituar nga njerëz të tjerë që janë të përfshirë në situatë. Merrni frymë thellë dhe merrni parasysh dëshirën tuaj për drejtësi të perceptuar. Nëse e lini mënjanë, sërish duhet ta banoni vetë hapësirën në fjalë – lënia e saj pa kujdes nuk do të bëjë asgjë për të rritur rehatinë tuaj. Përqendrohuni në përfitimin tuaj ndërsa pastroni dhe organizoni dhe shikoni se si reagojnë të gjithë të tjerët.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Përmbajtja mund të jetë e nevojshme në një bisedë delikate sot. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të ndani asgjë personale. Frymëzimi nga Dielli në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, duke ngritur Chiron të plagosur në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, mund t’ju tregojë mënyra se kushdo me të cilin po flisni do të përfitonte duke ditur se nga vini. Kini një ide specifike se çfarë dëshironi që ky zbulim t’i shtojë diskutimit, megjithatë – mos u përfshini në detaje të kota për t’i bërë ata të ndjejnë keqardhje për ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shqetësimet financiare mund t’ju motivojnë të punoni shumë! Çdo vetë-bisedë me ankth mund të përshkallëzohet lehtësisht në një nivel që nuk është produktiv. Energjia juaj mendore do të shpenzohej më mirë duke rishikuar qëllimisht çfarëdo mesazhi në lidhje me paratë që keni marrë gjatë edukimit tuaj. Sapo të filloni të hidhni një vështrim të kujdesshëm në supozimet tuaja më themelore, ka të ngjarë të habiteni kur të mësoni se disa gjëra në jetën tuaj janë përmirësuar me kalimin e kohës. Lëreni një sens më realist të kushteve tuaja të përditësuara të udhëheqë lëvizjet tuaja përpara.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shpenzimet e tepërta për diçka argëtuese mund të jenë joshëse për momentin. Kujtojuni vetes se kënaqësia afatgjatë ka të ngjarë të jetë e disponueshme për ju falas. Ndërsa Dielli në shenjën tuaj harmonizohet me Chiron serioz në sektorin tuaj të bisedave, nuk keni pse të kënaqeni me biseda të cekëta. Jeni të pajisur për t’i kthyer në mënyrë të papritur kuptimplote diskutimet tuaja rutinë me njerëzit përreth jush. Historitë tuaja personale mund të jenë më të dobishme për të tjerët sesa e kuptoni, prandaj shfrytëzojeni momentin për të ndarë një të tillë nëse ju duket e drejtë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Duke parë kontributin tuaj në problemet me të cilat përballeni, mund t’ju sfidojë aktualisht. Ju mund të ndiheni plotësisht të goditur nga të tjerët, veçanërisht nga anëtarët e familjes suaj. Shikimi i fakteve dhe shifrave të çdo çështjeje parash mund t’ju ndihmojë të filloni të zhbllokoni rrëmujën e errët. Mund të zbulojë se si jeni ai që sabotoni dëshirat tuaja. Përpiquni të ruani dhembshuri për veten tuaj, megjithëse – nëse ky veprim ishte i nevojshëm që ju të ndiheni të sigurt, do të duhet të gjeni një mënyrë tjetër për ta përmbushur atë nevojë.

Burimi: Tarot