Horoskopi ditor – 10 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni marrë leje nga universi për t’i vënë dëshirat tuaja përpara dhe në qendër sot, dhe nuk ka njeri që mund t’ju thotë ndryshe! Mendoni se çfarë ju sjell përmbushjen më të madhe në botë, diçka që e bën zemrën tuaj të këndojë me gëzim dhe përqendroni të gjithë energjinë tuaj për ta shfaqur atë ose për ta sjellë atë më afër jush. Dalja jashtë zonës suaj të rehatisë për të gjetur pasionet tuaja mund të sjellë lumturi të pabesueshme dhe t’ju ndihmojë ta shikoni botën me sy pa mjegull – ndoshta edhe përmes disa syzeve ngjyrë rozë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Energjia pozitive po bëhet pjesë e rrugës suaj pikërisht në këtë moment, dhe duket sikur nuk do të vijë vetë. Këto mundësi të bukura do t’ju drejtohen nga njerëz të tjerë, me shumë gjasa nga një mik ose mik i një miku. Është një ditë e mrekullueshme për të telefonuar dikë dhe për të kompensuar çdo kohë të humbur mes jush! Në vend që të fshiheni, bëni një përpjekje për t’u lidhur në çfarëdo mënyre që mundeni. Përpjekjet tuaja ka të ngjarë të shpërblehen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Yjet po ju shtyjnë në shkallët e karrierës sot dhe do të bënit mirë t’i lini t’ju japin një shtysë pa bërë bujë. Punët e kryera me mjeshtëri mund të vërehen nga një mbikëqyrës, gjë që mund të përkthehet në një rritje të mirë ose bonus për ju. Nuk ka asnjë arsye për të pushuar në dafinat tuaja! Edhe nëse preferoni ta merrni me lehtësi, ky përparim ndoshta nuk do t’ju kërkojë të bëni një punë të lodhshme, kështu që ju mund të mahnitni të tjerët dhe veten me sa keni arritur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Universi po vepron disi si një trajner jete për ju sot, duke ju shtyrë që të bashkoheni dhe të siguroheni që jeni kujdesur siç duhet për veten. Ju nuk keni nevojë të jetoni një ekzistencë plotësisht asketike, por duhet të bëni atë që mundeni për të ngrënë mirë, për të bërë stërvitje të rregullta dhe për të pasur qëllime të arritshme. Nëse keni ecur paksa shumë larg në një territor tolerant ose jo të shëndetshëm, është koha të ktheheni në rrugën e duhur dhe të trajtoni trupin tuaj siç duhet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të ndiheni të shtyrë përpara sot, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të ngjitni çdo mal që mund të shihni ose të shqetësoheni se nuk po i arrini qëllimet tuaja mjaft shpejt. Përkundrazi, është koha për të bërë një check-in dhe për të parë nëse ato qëllime po ju presin vërtet në fund të rrugës në të cilën jeni. Nëse shikoni përpara dhe shihni që nuk janë, atëherë mund të jetë koha për disa korrigjime të kursit. Bëni një hap prapa dhe merrni një perspektivë, pastaj filloni përsëri.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dita fillon me një notë të qetë për ju, kështu që jeni të mirëpritur t’i merrni gjërat ngadalë dhe të mos nxitoni për asgjë – megjithëse nuk keni qenë kurrë nga ata që kanë humbur gjurmët e detajeve. Humori duhet të rritet në mbrëmje, megjithatë, duke ju dhënë një shpërthim të ri energjie që mund t’ju frymëzojë të ktheni vëmendjen drejt dëshirave tuaja dhe asgjë tjetër. Bëni diçka që do t’ju sjellë gëzim dhe mos u shqetësoni se çfarë mund të thonë të tjerët!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sot nuk ka të bëjë vetëm me ju – fokusi i saj është më shumë në marrëdhëniet tuaja me njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj. Nëse gjërat janë bërë pak të njëanshme, qoftë në anën tuaj apo në anën e tyre, atëherë merrni parasysh të kontrolloni nëse peshoret janë të balancuara dhe nëse të gjithë po tërheqin apo jo peshën e tyre të duhur ndërkohë që ende shijojnë lidhjen. Sigurohuni që jeni duke bërë pjesën tuaj, por nëse dikush tjetër nuk po bën të tyren, atëherë është mirë t’i thërrisni dhe të përmirësoni situatën.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pozitiviteti po ju vjen sot! Ndërkohë që mund të keni punë para jush, nuk duhet të lejoni që ndonjë acarim të jetë në qendër të vëmendjes – jo kur ju meritoni të jeni ylli. Merrni kontrollin e ditës suaj duke u vënë në qendër të vëmendjes dhe duke bërë një shfaqje të vogël, qoftë edhe të improvizuar, për t’u kujtuar njerëzve se sa mrekullisht të aftë jeni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Diçka e rëndë mund të përpiqet t’ju rëndojë tani, por gjërat janë ndoshta më mirë nga sa mendoni. Mënyra më e mirë për ta trajtuar këtë mund të jetë të zhyteni në të. Mund të ketë çështje që keni vonuar t’i zgjidhni – nëse po, duhet t’u kushtoni atyre pak vëmendje për të parë se çfarë mund të rregulloni dhe çfarë mund të ketë nevojë për një burim të jashtëm. Nëse i lini këto gjëra për një kohë të gjatë, mund të digjeni, kështu që merruni me to tani në vend që të prisni një ditë tjetër!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Komunikimi theksohet në këtë kohë, duke ju inkurajuar të kontrolloni këdo me të cilin mund të keni humbur kontaktet gjatë vitit të kaluar apo më parë. Ju nuk keni nevojë të paraqiteni me kapelën në dorë, duke kërkuar falje dhe duke shpresuar se njerëzit do ta kuptojnë pse keni munguar. Ata duhet të kuptojnë më shumë sesa mund ta dini ju, dhe ndoshta do të argëtoheni shumë sapo të merrni në telefon dhe të filloni të kapni hapin. Ata madje mund të kenë diçka të rëndësishme për t’ju thënë, kështu që kontaktoni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është një ditë e mirë për të lënë universin të marrë timonin, por kjo nuk duhet të jetë aspak e keqe! Ka disa kanalizime shumë të bukura të energjisë në të gjithë kozmosin dhe kjo do t’ju ndikojë në mënyra mjaft fantastike. Në vend që të përpiqeni të shtyni ose tërhiqni në një drejtim specifik, jepini vetes leje të jeni fleksibël dhe të shihni se si zhvillohen gjërat. Diçka për të cilën nuk jeni në dijeni mund të jetë në horizont dhe mund t’ju sjellë shumë dobi në planin afatgjatë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju keni shumë ëndrra dhe shumë ide, Peshq, por mund t’ju duhet të pyesni veten se çfarë ka vërtet rëndësi për ju dhe çfarë është vetëm për argëtim. Kur ishte hera e fundit që bëtë një hap prapa për të parë qëllimet tuaja? Një mundësi për sqarime në jetën tuaj është afër, për sa kohë që ju kujtoni se kush jeni dhe kush dëshironi të jeni. Sigurohuni që po jepni më të mirën tuaj në një mënyrë autentike. Këtë herë, ju jeni personazhi kryesor!

Burimi: Tarot