Horoskopi ditor – 10 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një figurë autoriteti, si një shef apo prind, mund t’ju japë një atmosferë të çuditshme sot. Edhe nëse ata pretendojnë se kanë në zemër interesat tuaja më të mira, emocionet tuaja të pakëndshme mund të sugjerojnë se diçka më e ndërlikuar po ndodh. Çfarëdo zgjidhje që gjeni për konfliktin ose mosmarrëveshjen, është më mirë të informoheni për të gjitha opsionet tuaja. Përshkrimi i situatës me miqtë tuaj, ose konsultimi me një blog këshillues të preferuar, mund t’ju japë këndvështrimin e nevojshëm nëse ajo me të cilën keni të bëni është normale.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të bësh të tjerët të pajtohen me bindjet e tua mund të duket vërtet e rëndësishme tani. Ju madje mund të jeni të gatshëm të luani me emocionet e tyre për të siguruar që kjo të ndodhë. Sidoqoftë, ndoshta është më mirë të jeni pak më të zhytur në mendime në mënyrën se si i drejtoni përpjekjet tuaja. Përparimi praktik drejt prioriteteve tuaja mund të sjellë një ndryshim më të madh pozitiv në jetën tuaj sesa të zbatoni uniformitetin absolut të mendimit për çdo detaj. Përqendrohuni në bindjen e kujtdo që ka autoritetin të bëjë diçka në lidhje me shqetësimet tuaja dhe lëreni pjesën tjetër të rrëshqasë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Çështjet e ndërlikuara rreth parave mund t’ju duken dërrmuese tani. Një qëndrim pasiv rrit gjasat që dikush të përfitojë nga ju. Pasi Hëna e vëmendshme të hyjë në Shtëpinë tuaj të 9-të të Mësimit të Lartë, ju jeni të pajisur për të studiuar çfarëdo teme me të cilën po trajtoni, edhe nëse duhet të filloni nga fillimi. Nëse konsultimi me një ekspert të besuar dhe marrja e këshillave të tyre është një pjesë e domosdoshme e situatës suaj, sigurohuni që të dini mjaftueshëm për t’i bërë pyetjet e duhura.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një dinamikë e rrënjosur e fuqisë mund të jetë një faktor shqetësues sot. Ka të ngjarë të shfaqet në një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta, pavarësisht nëse është një miqësi apo një lloj tjetër lidhjeje. Ju ndoshta jeni në një rrëmujë ku secili person luan rolin e tij pa menduar për të. Ndërsa Hëna relacionale kalon në Shtëpinë tuaj të 8-të të Intimitetit, ju keni një shans të shtypni butonin e rivendosjes. Njohja e qëllimshme e shokut tuaj si një njeri i plotë mund t’ju japë të dyve hapësirë për të njohur zonat gri të jetës.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kryerja e detyrave të rutinës në mënyrën tuaj mund të duket vendimtare tani. Ndërsa mund të përpiqeni të përputheni me një ideal të bukur që keni në kokën tuaj, ushtrimi i kontrollit mbi njerëzit e tjerë për gjërat e vogla mund të jetë thjesht një mënyrë për të kompensuar ndjenjën e bllokimit për çështjet më të mëdha të jetës. Ndërsa Hëna hyn në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve të ngushta, ndoshta është koha për një bisedë të rëndësishme me një nga lidhjet tuaja kryesore. Njohja e problemit të vërtetë mund të jetë një lehtësim për ta, ndaj mos vononi!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përpjekjet tuaja për të menaxhuar se si ju sheh rrjeti juaj social mund t’ju stresojnë sot. Mund të jetë e vështirë të dallosh diferencën midis një problemi vërtet domethënës me një kërpudhë që do të kalojë shpejt. A mund të largoheni pak nga drama dhe të përqendroheni në fuqizimin e listës suaj të detyrave? Përfundimi i gjërave duhet të rivendosë mjaftueshëm besimin tuaj për t’ju ndihmuar të adresoni çdo frustrime të mbetur në miqësi në një mënyrë të bazuar. Shijojeni ndjenjën e ngritjes nga rezultatet menjëherë të dukshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përpjekja për të kënaqur të gjithë në jetën tuaj mund të jetë rraskapitëse për ju sot. Fraksionet konkurruese mund të duan gjëra të ndryshme nga ju. Ndërsa Hëna individualiste kalon në Shtëpinë tuaj të 5-të të Vetë-Shprehjes, mund t’ju duhet të hidhni vetë votën vendimtare. Ju ndoshta do të ndiheni sikur po dilni në një gjymtyrë, pasi rrezikoni të humbni sigurinë e thjesht të shkoni së bashku me njërën anë ose tjetrën. Mbani në mend se, nëse arrini të zhgënjeni të dyja palët në mënyrë të barabartë, të paktën jeni të drejtë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një perspektivë më e gjerë, më aventureske mund t’ju tërheqë sot, në njëfarë niveli. Ndërsa ju mund ta dini intelektualisht se ky lloj ndryshimi do të ishte i mirë për ju, dalja jashtë shqetësimeve tuaja të vogla mund të jetë e vështirë. Ndoshta është më mirë të gërmoni në detajet e botës tuaj të afërt sa më thellë që të mundeni tani për tani. Kur hëna intime hyn në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, mund të identifikoni se çfarë do t’ju bënte të ndiheni të sigurt. Kujdesuni për veten që të kujdeseni për botën.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Përcaktimi i sigurisë financiare mund të jetë një sfidë për ju sot. Mund t’ju vijë një mundësi premtuese investimi, por ju mund të jeni më të prirur të mbani atë që keni, duke menduar se një zog në dorë vlen dy në shkurre. Biseda me dikë që është i pajisur për t’ju këshilluar mund t’ju ndihmojë të balanconi shqetësimet tuaja aktuale me qëllimet tuaja afatgjata. Ndoshta ajo që duket si një sakrificë tani do t’ia vlejë më vonë, kështu që merrni të gjitha faktet përpara se të merrni një vendim.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Nevojat tuaja emocionale mund të kërkojnë vëmendje tani, por ndoshta nuk jeni plotësisht të sigurt se si t’i përmbushni ato. Megjithëse mund të jetë tërheqëse t’i përmbaheni dikujt që është i sjellshëm me ju, kërkesa për gjëra që nuk janë të pajisur për t’i ofruar ka të ngjarë t’i largojë ata. Duke u mbështetur në burimet tuaja të brendshme të vetëbesimit dhe vetëvlerësimit mund t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga mundësitë që keni për t’u lidhur me të tjerët. Vendosni një pikë për të vlerësuar atë që keni tashmë – mirënjohja mund t’ju ndihmojë të merrni edhe më shumë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Lëshimi i asaj që nuk mund të kontrolloni mund të jetë një prioritet i rëndësishëm për ju për momentin. Megjithëse mund të përpiqeni për bukurinë dhe rregullin në rutinën tuaj të përditshme, mund të sabotoheni nga zhgënjimet që duket se vijnë nga askund. Kur Hëna të hyjë në shenjën tuaj sot, ndoshta të lironi kontrollin tuaj dhe të shkoni me atë që rrjedh natyrshëm, do t’ju ndihmojë të çliroheni nga gjithçka që ju tërheq poshtë. Instinktet tuaja janë në pikën e duhur, kështu që lërini ata të kenë përparësi ndaj orarit tuaj tani për tani.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Përkushtimi juaj ndaj miqve tuaj mund të duket se kërkon shumë nga ju tani. Ndërsa ju ndoshta jeni duke shpresuar vetëm për një argëtim të lehtë, dikush mund t’ju shtyjë të provoni besnikërinë tuaj në një nivel më të thellë. Një kërkesë e tillë ndoshta thotë më shumë për ta sesa për ju, por mund të ngjallë akoma emocione të fuqishme. Merrni kohën vetëm që ju nevojitet për të përpunuar atë që do të ndodhë më pas – ka të ngjarë të shkojë më thellë se provokimi aktual.

Burimi: Tarot