Horoskopi ditor – 11 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Tani mund të shfaqet një anë lozonjare dhe rinore e personalitetit tuaj, por ju mund të jeni të shqetësuar se moshatarët tuaj do t’ju shikojnë me përçmim për t’ju dukur të papjekur. Mos lejoni që të tjerët t’ju mbajnë prapa. Për sa kohë që i qaseni çdo gjëje që po bëni me besim, ka të ngjarë të shkojë mirë. Ndoshta ju jeni në të vërtetë në një mendje me ndjenjat që të tjerët ndajnë në heshtje, por nuk jeni gati t’i pranoni hapur. Ata thjesht mund të presin që ju t’i udhëhiqni për të kaluar një kohë të mirë, kështu që shfrytëzojeni këtë shans!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Zbukurimi i shtëpisë suaj mund të jetë një prioritet i lartë për ju sot. Megjithatë, dëshira juaj për të zbatuar vizionin tuaj madhështor mund të përplaset menjëherë kundër rezistencës nga njerëzit me të cilët ndani hapësirën. Në vend që të përgjigjeni në një mënyrë që përshkallëzon luftën për pushtet, mund të jetë më mirë të mendoni në mënyrë kritike për atë që ju jep autoritetin për të marrë vendime të njëanshme të këtij lloji. Nëse e kuptoni se edhe të tjerët kanë të drejtë të jenë pjesë e këtij procesi specifik, puna në bashkëpunim mund të ndihmojë në shpëtimin e përpjekjeve tuaja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një bisedë e vogël mund të jetë e lehtë për ju në këtë kohë, por mund të mos ju duket plotësisht e kënaqshme. Mund ta gjeni veten duke nxitur dramë me goditje të vogla pasive-agresive që të paktën ju argëtojnë për një moment. Megjithatë, nëse ajo që dëshironi vërtet është më e thelluar në bisedat tuaja, thjesht kërkojeni atë hapur! Të tjerët janë ndoshta më të gatshëm nga sa mendoni për të diskutuar diçka më të rëndë se moti, kështu që mos supozoni se duhet të kënaqeni me të qenit i mërzitur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Pamja juaj financiare mund të duket aktualisht më e bollshme se zakonisht. Megjithatë, mund të dëshironi të jeni të kujdesshëm se si flisni për këtë në rrjetin tuaj social. Miqtë dhe të njohurit tuaj mund të jenë të etur për të ndjekur dëshirat e tyre për momentin – është e mundur që ata të mos e bëjnë veten të pambrojtur dhe nevojtarë për të marrë një pjesë të asaj që keni. Ndërsa të qenit mirënjohës për bekimet tuaja është e rëndësishme, kjo ndoshta duhet të jetë diçka që ju e pranoni privatisht tani për tani.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të biesh në sy mund të jetë një përvojë e ndërlikuar sot – edhe për ju, Luan. Ju ndoshta do të shijoni vëmendjen, të paktën në fillim, dhe të qenit i pambrojtur mund t’ju ndihmojë të angazhoheni me dëgjuesit tuaj. Megjithatë, ju mund të përfundoni bashkëveprim me audiencën tuaj mjaft ngushtë për të marrë komentet e tyre të sinqerta për performancën tuaj. Edhe nëse verdikti i tyre nuk është saktësisht ai që dëshironi të dëgjoni, të dish se si perceptoheni mund të jetë informacion i vlefshëm, prandaj përpiquni t’i falënderoni ata që kanë guximin të ndajnë mendimet e tyre me ju.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mbajtja e një sekreti të mirë, përgjatë linjave të planifikimit të një feste surprizë, tani mund të jetë vendimtare. Ndonëse ndoshta jeni mjaftueshëm të zgjuar për të mos thënë asgjë që do ta dhurojë atë, mund të mos keni menduar me kujdes se si do të ndikonte kjo në rutinat tuaja. Personi nga i cili po përpiqeni të fshihni diçka mund të jetë më i përshtatur nga sa mendoni me veçoritë e zakoneve tuaja të përditshme, kështu që çdo ndryshim i dukshëm atje mund të tërheqë vëmendjen e tyre. Prisni derisa të shkojnë diku për të ndërmarrë veprime.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mundësitë për t’u shoqëruar mund të jenë të shumta për ju tani. Sidoqoftë, mund të dëshironi një nivel intensiteti dhe serioziteti përtej qëllimit të mbledhjeve që po shqyrtoni. Do të ishte e mençur të tregoheshit real me veten për çdo mospërputhje midis dëshirave tuaja dhe sa mirë janë të pajisur miqtë tuaj për t’i përmbushur ato. Të shtysh dikë tjetër të jetë diçka që nuk është, nuk ka të ngjarë të shkojë mirë, por të pranosh sinqerisht se kush je dhe çfarë dëshiron mund të jetë potencialisht ngjitëse në një mënyrë shumë pozitive.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Perspektivat profesionale mund t’ju paraqiten në çdo moment. Përpara se të josheni plotësisht nga një ofertë që lajkaton egon tuaj, mbani mend ekuilibrin tuaj mes punës dhe jetës. Nevojat tuaja në shtëpi nuk mund të shpërfillen – por gjithashtu mund të jetë e vështirë për ju t’i shihni ato plotësisht. Flisni sinqerisht me dikë të cilit i besoni për të kuptuar se çfarë mund të bëni vërtet vetëm ju për familjen tuaj, në krahasim me vazhdimin e kryerjes së çdo detyrimi shtesë që ka hyrë në jetën tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pasionet tuaja intelektuale janë ndoshta veçanërisht emocionuese për ju aktualisht. Megjithatë, pjesa e vështirë mund të jetë t’u shpjegoni njerëzve në jetën tuaj të përditshme se çfarë është kaq bindëse për ta. Ndonëse ka të ngjarë të jetë zhgënjyese që ata nuk janë në gjendje të mbajnë hapin me ju në nivelin tuaj, mos e humbni shpresën plotësisht – ata mund të kontribuojnë ende me disa njohuri të vlefshme! Ju mund të jeni shumë thellë për të parë një problem të dukshëm, prandaj përfitoni nga mundësia për të dëgjuar qartësinë e mendjes së një fillestari.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një mundësi investimi mund t’ju duket vërtet tërheqës sot. Ndërsa është ndoshta e lehtë për të parë anën e mirë të asaj që ju paraqitet, mund t’ju duhet të konfirmoni se keni lirinë për të dalë nga marrëveshja nëse kjo ndonjëherë bëhet e nevojshme. Edhe pse mund të mos jeni të etur për të prishur humorin e gjallë, rrëshqitja e supozimeve nuk ka gjasa të dalë në favorin tuaj. Bërja e pyetjeve potencialisht të pakëndshme duhet t’ju pajisë për të bërë zgjedhjen që është e duhura për ju.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një person tjetër mund të ketë një rol autoritar në jetën tuaj për momentin. Ndërsa ju ndoshta keni arsyet tuaja për t’i admiruar ato, duhet të ketë vend edhe për ju në ekuacion – dhe nëse nuk ka, ka të ngjarë që herët a vonë do të sulmoheni! Edhe pse mund të gjeni një ndjenjë sigurie duke mbajtur kokën ulur, çdo situatë që nuk i plotëson nevojat tuaja reale në fund të fundit nuk është e qëndrueshme. Pohimi i vetes mund të shkojë më mirë nga sa prisni, prandaj bëni një përpjekje të menduar për ta bërë këtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Arritja e bukurisë dhe rendit në mjedisin tuaj mund të tingëllojë bindëse për ju sot. Aftësia juaj për të punuar me duart tuaja mund të jetë në një pikë të lartë, duke ju lejuar t’i bëni gjërat të duken mirë. Megjithatë, ju gjithashtu mund të përfitoni nga përdorimi i qëllimshëm i jetës suaj të brendshme të pasur për motivim, pasi krijimtaria e vërtetë kërkon ekzekutim dhe frymëzim. Artikulimi i mendimeve tuaja në vend që t’i lini ato të varen në mënyrë të paqartë rreth jush mund t’ju ndihmojë të përcaktoni hapat e ardhshëm që do t’i bëjnë rezultatet tuaja nga të këndshme në vërtet mbresëlënëse.

Burimi: Tarot