Horoskopi ditor – 10 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kalimi i kohës vetëm mund të jetë i mirë për ju sot. Ndërsa mund të punoni me sukses drejt qëllimeve tuaja, mund të jetë më mirë së pari të siguroheni që ato janë me të vërtetë qëllimet tuaja dhe jo ideja e dikujt tjetër për suksesin që keni zgjedhur gjatë rrugës. Mentorët mund të jenë të dobishëm, por gjetja e kufijve të duhur me ta nuk është gjithmonë e lehtë. Ju mund të planifikoni një kurs për të përmirësuar kufijtë tuaj dhe për të përmirësuar qëllimet tuaja duke marrë pak kohë për të pasur kontakt me atë çfarë ju vlerësoni, privatisht.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Idetë e pasakta për botën mund t’ju pengojnë dhe mund të jeni të fundit që do ta dini! Miqtë tuaj mund të jenë në gjendje t’ju japin një shtytje të nevojshme për të ecur përpara. Frika për të bërë një shkëputje dramatike nga e kaluara juaj mund t’ju kishte penguar të shkoni atje në të kaluarën, por ndoshta nuk keni nevojë të bëni një shfaqje të madhe duke refuzuar pikëpamjet tuaja të mëparshme. Merrni parasysh t’u drejtoheni të tjerëve që po kalojnë ndryshime të ngjashme për t’i kujtuar vetes se nuk jeni vetëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ngazëllimi për një bashkëpunim në vazhdim për një qëllim personal mund të mbushë zemrën tuaj në këtë kohë. Kështu mund të jetë e vështirë për ju të ndaloni veten së treguari të gjithëve që njihni gjithçka për të. Sidoqoftë, mund të jetë më mirë t’i jepni projektit tuaj hapësirën që duhet të zhvillojë përpara se t’ia prezantoni atë botës. Tani për tani, përqendrohuni në ndërtimin e besimit me ekipin tuaj. Kur të jetë koha e duhur, mund të punoni së bashku për të ndarë lajmin tuaj të mirë me të tjerët.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dëshira juaj për aventurë mund të jetë më e fuqishme se sa është e fokusuar në këtë moment. Dikush tjetër në jetën tuaj mund të jetë shumë i lumtur t’ju ofrojë ndoshta më shumë drejtim nga sa dëshironi. Megjithatë, edhe sugjerimet e tyre më pak të dobishme munden të paktën t’ju kujtojnë atë që nuk ju intereson. Lërini idetë e tyre t’ju nisin të bëni disa kërkime më produktive në kohën tuaj. Pasi të filloni, mund të zbuloni se keni gjithë vetëbesimin dhe vendosmërinë që ju nevojitet!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Çdo përpjekje për të eksploruar një mundësi investimi magjepsëse mund të pengohet nga figurat e autoritetit ose proceset burokratike në këtë kohë. Prapëseprapë, përpiquni të mbani mend se ata mund të jenë në kërkim për ju! Ndërsa mund të jeni në gjendje ta bëni idenë tuaj të madhe të funksionojë në fund, detajet e vogla mund t’ju pengojnë nëse nuk jeni të kujdesshëm. Sigurohuni që së pari t’i bëni pjesët praktike të planit tuaj të funksionojnë dhe më pas mund t’i lini ëndrrat tuaja të vazhdojnë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të idealizoni me të vërtetë dikë në jetën tuaj tani, por përpjekja për ta mbajtur atë shumë fort mund ta largojë atë. Ndërsa ky person mund të ketë cilësi të shkëlqyera, përqendrohuni te gjërat e mira që ai nxjerr tek ju. Ndikimi i tyre mund t’ju lejojë të eksploroni anën tuaj intelektuale më shumë se zakonisht. Në vend që të mbështeteni te dikush tjetër sot, provoni të lexoni një libër që gjithmonë keni dashur të lexoni. Në këtë mënyrë, ju mund të keni diçka për të ndarë kur të flisni më pas me ta.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të qenit fleksibël në rutinën tuaj mund të funksionojë më mirë për ju sesa të keni një orar të ngurtë në këtë kohë. Edhe pse mungesa e besimit nga familja juaj ose të tjerët me të cilët jetoni mund t’ju çmendë, përpiquni të mendoni për përçarjet si energji e tepërt që ka nevojë për një dalje dhe jo përpjekje të qëllimshme për të shkatërruar jetën tuaj. Nëse bëni një përpjekje për ta parë situatën në një mënyrë intuitive, mund të jeni në gjendje të shihni se cilat janë disa kërkesa themelore dhe të punoni në mënyrë proaktive për t’i adresuar ato.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Biseda me dikë tjetër për një ide krijuese që keni krijuar mund të jetë e dobishme për ju për momentin. Ndërsa ju mund të mendoni se ata janë tepër të kujdesshëm për detajet, ju ndoshta duhet të jeni në gjendje t’u përgjigjeni disa prej pyetjeve të tyre, të paktën për veten tuaj, në mënyrë që të ecni përpara me projektin. Ata mund të përpiqen vërtet ta bëjnë idenë tuaj më të mirë! Thënë kështu, nëse qasja e tyre nuk është e përshtatshme për ju, nuk keni pse t’u përgjigjeni atyre.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Vizionet e një ndryshimi në shtëpi mund të vërtiten në kokën tuaj – ju mund të dëshironi që qielli të jetë kufiri i vetëm! Ndërkohë që të jeni të vetëdijshëm për atë që mund të përballoni mund të duket sikur hedh një batanije të njomë për argëtimin tuaj, ky kufizim përfundimisht mund t’ju japë fokus të mjaftueshëm për të planifikuar një projekt të besueshëm që në fakt do të jeni në gjendje ta përfundoni. Pasi të keni arritur të dalloni disa mundësi të përcaktuara qartë, mos ngurroni të filloni të ndërmerrni hapat e parë konkretë drejt qëllimit tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mbajtja e një hapësire të vogël lëvizëse në mënyrën se si flisni me të tjerët mund të funksionojë mirë për ju në këtë kohë. Ju mund të dëshironi të shmangni kapjen në një pozicion të caktuar, qoftë sepse po përpiqeni t’i mbani të hapura opsionet tuaja ose sepse po përpiqeni të qëndroni miq me njerëz në anët e shumta të një teme të diskutueshme. Për sa kohë që nuk e çoni shumë larg, kjo qasje e paqartë mund t’ju japë hapësirën që ju nevojitet për të planifikuar lëvizjen tuaj të radhës.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mënyra se si i trajtoni aktualisht paratë mund të duket e pastrukturuar, por në të vërtetë mund të keni logjikë më të qartë. Kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe – për sa kohë që ju jeni të vetëdijshëm se çfarë është ajo logjikë. Ndërsa mund të keni arsye të vlefshme për t’i mbajtur metodat dhe informacionin tuaj privat nga të tjerët, sekretet që mbani nga vetja juaj kanë potencialin të përdoren kundër jush. Megjithatë, kur të kuptoni se çfarë ju motivon thellësisht, atëherë mund ta përdorni atë fuqi të madhe për të ecur përpara.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Miqtë tuaj mund të jenë një prezencë dominuese në jetën tuaj në këtë kohë dhe ju mund të jeni mirënjohës për drejtimin që ju ofrojnë. Edhe nëse identiteti juaj ndihet paksa i paqartë këto ditë, mund të përfundoni të zbuloni se çfarë dëshironi kur miqtë tuaj ju bëjnë presion për të bërë diçka që nuk dëshironi ta bëni. Situata si kjo mund të jenë mënyra juaj më e mirë për të gjetur qartësi tani, kështu që përqafoni ato – edhe nëse janë paksa të sikletshme.

Burimi: Tarot