Horoskopi ditor – 10 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të duket sikur sekretet tuaja janë aktualisht të ekspozuara. Ky mund të mos jetë një sekret i thellë i errët, por diçka që e thatë në konfidencë ose e bëtë kur mendonit se askush nuk po shikonte, mund të thirrej nga dikush. Tani nuk është koha të përpiqeni të largoheni me taktika të fshehta, pasi ka shumë të ngjarë që ato të vihen re. Edhe planifikimi i një feste surprizë nuk ka të ngjarë të shkojë mirë, kështu që përpiquni të bëni atë që mund të bëni vetëm në dritë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jeta mund të ndihet më keq se sa është në të vërtetë. Ndjenjat e fajit ose të frikës mund të jenë një problem për ju sot, dhe të kuptoni se nga vijnë këto ndjenja vetëm mund t’ju ngatërrojë. Teorizimi i frikës së paqartë të së ardhmes dhe asaj që mund të ndodhë, në një shkallë të madhe ose për sa i përket ngjarjeve të vogla që nuk mund t’i kontrolloni, do të jetë vetëm e dhimbshme për ju. Në vend që të zhyteni në vorbullat e ankthit, bëni një pikë për të qëndruar të pranishëm në çdo moment.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të jesh në një grup mund të jetë e vështirë për momentin. Njerëzit mund të jenë më kritikë ose të gatshëm për të turpëruar njerëzit e tjerë në grupin tuaj – dhe ju nuk jeni të përjashtuar nga kjo, kështu që mund t’ju duhet të kafshoni gjuhën tuaj në rastin për të vënë në dukje të metat e të tjerëve. Jini të kujdesshëm ndaj mundësive për të ofruar ose për të marrë çdo lloj kritike, pasi pavarësisht nëse jeni marrësi apo jo, ajo mund të kalojë shpejt nga konstruktive në lënduese. Mundohuni të keni një mentalitet të ashpër, por të drejtë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sot do të jetë shumë e lehtë të nxirrni përfundime të shpejta në marrëdhënie! Nëse diçka në rrjetet sociale ose fjalë nga një mik ju bën të besoni se jeni lënduar ose tradhtuar nga dikush me të cilin jeni të afërt, jini të kujdesshëm dhe të logjikshëm. Ju mund të ndjeni dëshirën për të shkuar nga zero në gjashtëdhjetë dhe për të besuar detajet e ekzagjeruara që po dëgjoni, por do të ishte më e mençur të qetësoheni dhe të zbuloni të vërtetën vetë nga burimi. Mos besoni gjithçka që dëgjoni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përpjekja për të bërë shumë mund të çojë në kaos. Ju mund të besoni se mund të kryeni shumë detyra pa humbur cilësinë e punës në disa detyra të ndryshme – madje mund të duket e nevojshme nëse jeni në mes të shumë projekteve të rëndësishme. Hidhni një hap prapa dhe pyesni veten nëse mos puna në një mënyrë më të organizuar është pjesë e arsyes pse ju duhet të bëni kaq shumë gjëra në të njëjtën kohë. Korrigjimi i kësaj mungese organizimi me një rutinë solide duhet të jetë i dobishëm.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Marrëdhëniet dhe partneritetet intensive ndoshta po ndjejnë njëfarë presioni. Lidhjet e ngushta të çdo lloji ku ekuilibri i fuqisë mes jush ka qenë paksa i prishur, shumë lehtë mund ta bëjnë një person të ndihet i ngarkuar dhe tjetri të ndihet i kufizuar. Mund të përfshihet përgjegjësia financiare ose borxhi, dhe fokusi te paratë mund të jetë në fakt pjesë e problemit. Për shkak se paraja dhe fuqia mund të ndryshojnë strukturën e çdo marrëdhënieje në mënyrë drastike, bëni çmos që të përqendroheni në balancimin e tyre për paqen mes jush.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të jeni të ndarë mes njerëzve të vjetër dhe të rinj në jetën tuaj. Mes anëtarëve të familjes, miqve dhe ndoshta edhe interesave romantike që kërkojnë vëmendjen tuaj, mund të jetë e vështirë të zgjidhni! Është e drejtë të ngatërrohesh kur shumë njerëz që janë të gjithë të rëndësishëm për ty vazhdojnë të thërrasin emrin tënd. Ndërsa mund të ndiheni të pashpirt të zgjidhni njërën mbi tjetrën, besoni instinkteve tuaja dhe shkoni atje ku ju çon intuita juaj. Kjo nuk do të thotë që ju e doni dikë pak a shumë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Emocionet tuaja janë më të dukshme se zakonisht. Të tjerët mund të marrin me mend lehtësisht se çfarë ndjeni, veçanërisht kur jeni të irrituar ose të stresuar. Njerëzit mund t’ju provokojnë me fjalët e tyre – edhe nëse nuk e bëjnë këtë qëllimisht, ata që thonë gjërat e gabuara në kohën e gabuar mund të shkaktojnë zemërim. Ndonëse mund të jetë e vështirë ta lini të shkojë në këtë moment, mbani mend se ta bëni këtë do të ishte më mirë në planin afatgjatë. Zierja në negativitet do t’ju lëndojë më shumë se ata.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pasiguria mund t’ju rrëshqasë në telashe. Ju mund të ndiheni të tunduar për të dramatizuar ose ekzagjeruar telashet, por duhet të shmangni fryrjen e problemeve deri në përmasa të mëdha që nuk janë domosdoshmërisht realiste. Ju mund të besoni vërtet se jeni të justifikuar të ndiheni ashtu siç ndiheni, por në të ardhmen, mund të shikoni prapa dhe të shihni se po e humbisni për diçka që ishte lehtësisht e rregullueshme dhe jo aq e madhe. Mundohuni të zmadhoni dhe shikoni nëse ndiheni më të qetë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Transformimet personale mund të jenë sfiduese. Ndryshimet që janë shfaqur në personalitetin ose pamjen tuaj janë më të dukshme se më parë, por mund të mos ndiheni të sigurt në prezantimin tuaj personal të këtyre fushave. Ndonjëherë nuk është e lehtë të pranosh veten dhe të gjitha të metat e dukshme në pasqyrën tënde mendore – mbani mend, ju ka të ngjarë t’i zmadhoni këto të ashtuquajtura të meta në mendjen tuaj. Merrni një pamje më realiste për veten nëse mundeni. Sido që të jetë, dijeni se jeni ende i njëjti shpirt dhe ju lejohet të evoluoni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju nuk mund të mposhtni të ardhmen. Mund të ndodhë që po shihni mënyra se si duhet të ndryshoni, por vazhdimisht po i injoroni ato duke u përpjekur të merrni shkurtore rreth bazës së nevojshme. Ndërsa ka disa mënyra për të përkulur rregullat ose për të ndërruar rendin e rregullt të bërjes së gjërave, ka disa rrugë që nuk mund t’i mësoni pa përpjekje të vazhdueshme dhe disa aftësi që nuk mund t’i fitoni pa përsëritje dhe përkushtim. Bëhuni gati të përkuleni dhe të përqendroheni seriozisht në qëllimet tuaja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndryshimi i grupeve të miqve mund t’ju bëjë të pyesni veten se ku i përkisni. Ndoshta dikush në rrethin tuaj u largua, dy anëtarë filluan të takoheshin, ose një bashkëmoshatar i ngushtë ka fituar një grup krejt të ri interesash, duke ju bërë të ndiheni si një pjesë e enigmës së prerë gabimisht. Kujtojuni vetes se të gjithë rriten dhe ndryshojnë – ju mund të krijoni ende miqësi dhe dashuri këtu, së bashku me versionet e përditësuara të miqve tuaj. Ju madje mund të dëshironi të mendoni të shtoni edhe disa njerëz të rinj. Një ose dy fytyrë të freskët mund të përfitojnë të gjithë.

Burimi: Tarot