Horoskopi ditor – 10 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Deshifrimi i kuptimeve dhe qëllimeve të njerëzve mund të jetë më i vështirë se zakonisht sot. Hëna në sektorin tuaj të komunikimit do të përballet me Neptunin me mjegull në mbretërinë tuaj nënndërgjegjeshëm. Shmangni përpjekjet për të arritur ndonjë marrëveshje të rëndësishme ose të bëni ndonjë bisedë serioze, pasi do të jetë shumë e lehtë të humbisni shenjën. Do të ishte e mençur të bëni një hap prapa dhe ta lini jetën të luajë për ditën. Nesër mund t’i riktheheni jetës së përditshme.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dita e sotme mund të sjellë një disonancë të përkohshme mes punës dhe jetës suaj shoqërore. Hëna intuitive po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 2-të të Pasurive dhe Financave dhe ajo do të bëjë një shesh të përafërt me Neptunin në sektorin tuaj shoqëror. Ju mund të ftoheni të shikoni një ose dy mundësi të reja! Nëse njerëzit ju kërkojnë të dilni dhe të luani, kjo është krejtësisht në rregull, por sigurohuni që së pari të përfundoni punën tuaj të nevojshme!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ajo që dëshironi të bëni dhe çfarë duhet të bëni, ka të ngjarë të jenë dy gjëra të ndryshme sot, por deshifrimi mes tyre nuk do të jetë më i lehtë. Hëna është në shenjën tuaj, duke e fokusuar në dëshirat tuaja, por ajo do të përballet me Neptunin në sektorin tuaj të karrierës, duke ju kujtuar se ka detyra për të përfunduar. Problemi kryesor është se ju mund të keni vështirësi për t’i pastruar ato, duke preferuar të fusni kokën në rërë si një struc. Shmangia nuk do të zgjidhë asgjë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ëndrrat e diellit mund t’ju çojnë pak më larg nga vendi ku duhet të jeni sot. Hëna në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm po ju inkurajon të merrni jetën në korsinë e ngadaltë. Në të njëjtën kohë, këndi i saj i vështirë me Neptunin në sektorin tuaj të udhëtimit mund ta bëjë të ndihet sikur gjithçka është e mundur kur në të vërtetë nuk është kështu. Përpiquni të mbani këmbët tuaja në tokë dhe ta shihni realitetin ashtu siç është, sepse ofertat joshëse nuk janë gjë tjetër veçse iluzione të bukura.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dita e sotme mund të duket si një lojë e fshehtë dhe e kërkimit, por nëse jeni duke u fshehur apo duke kërkuar është një çështje krejtësisht tjetër. Hëna është në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet, duke ju ndihmuar të lidheni me njerëzit, por ajo gjithashtu do të përplaset me Neptunin në shtëpinë tuaj të 8-të thellësisht private, duke ju bërë të dëshironi të jeni jeta e festës një minutë dhe pastaj të largoheni vetë. Mundohuni të mos angazhoheni për asgjë në të cilën nuk dëshironi absolutisht të jeni pjesë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush mund të pengojë ambiciet tuaja për momentin. Hëna po viziton sektorin tuaj të karrierës, duke ju ndihmuar të merrni seriozisht qëllimet tuaja, por një përafrim i vështirë me Neptunin në sektorin tuaj të partneritetit mund të çojë që një person të ngul këmbë në planet tuaja. Është një ide e mirë t’i mbani mendimet tuaja për vete, sepse njerëzit nuk do të jenë aq mbështetës sa zakonisht. Luajini letrat afër gjoksit për momentin – mund ta zbuloni dorën një herë tjetër.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Duhet të vihet një vijë midis asaj që është e mundur dhe asaj që është realiste. Hëna është në sektorin tuaj të zgjerimit, duke ju ndihmuar të shihni se çfarë mund të jetë, por sheshi i saj i ashpër me Neptunin në arenën tuaj të përditshme të punës do t’ju kujtojë se ka detyra që duhet të bëni përpara se të niseni për horizonte të reja. Përpiquni të sillni një mendim krijues në rutinën tuaj normale – që mund t’ju lejojë t’i përzieni bukur këto energji.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Përpjekja për të kuptuar atë që dëshironi mund të jetë mjaft e ndërlikuar për ju tani. Hëna me temperament është në shtëpinë tuaj private të 8-të, dhe Neptuni imagjinar është në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive. Ata do të përplasen me njëri-tjetrin, duke hedhur një pikëllim në veprat tuaja. Emocionalisht, ka të ngjarë të dëshironi të jeni vetëm ose me një person tjetër, por Neptuni do t’ju shtyjë të kërkoni vëmendjen. Pranoni që mund të ndiheni pak kudo.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shoqërimi mund të tingëllojë argëtues, por mund të jetë e vështirë për ta bërë atë të funksionojë sot. Hëna në sektorin tuaj të partneritetit po e vë fokusin tuaj tek njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj, por një shesh i përafërt me Neptunin në shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë dhe familjes mund t’ju lërë t’i shtyni gjërat më shumë se zakonisht. Nga ana tjetër, një shok dhome ose një anëtar i familjes mund të sjellë një çështje që kërkon vëmendjen tuaj të menjëhershme. Mos u tronditni nëse ju duhet të detyroni plane të tjera në flamurin e pasmë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të jeni në krye të lojës tuaj, por diçka mund të rrëshqasë ende nëpër të çara. Ju ka të ngjarë të jeni në një humor efikas, falë hënës që kalon nëpër shtëpinë tuaj të 6-të të detajeve dhe aftësive, por ajo do të përballet me Neptunin në shtëpinë tuaj të tretë të shpërqendrimeve, duke e bërë të lehtë për ju të harroni një ose dy detyrime që ju mund të keni planifikuar më parë. Jepini vetes shumë hapësirë kur shkoni në vende, sepse vonesat janë më të mundshme se normale nën këtë energji.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju keni çdo arsye për t’u kënaqur – të paktën derisa llogaria juaj bankare t’ju kujtojë të kundërtën. Hëna po kërcen nëpër shtëpinë tuaj të 5-të që e pëlqen argëtimin, duke ju dhënë nxitjen për t’i kushtuar kujdes erës, por një pluhur me Neptunin në shtëpinë tuaj të dytë me paratë mund të rezultojë në disa llogaritje të gabuara kur bëhet fjalë për portofolin tuaj. Është shumë bukur të mbulosh darkën ose pijet për të gjithë, por përqendrohuni në fillimin e mbulimit të bazave tuaja, në mënyrë që të mos mbeteni në të kuqe.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndjenjat tuaja ka të ngjarë të ndryshojnë me rënien e kapelës, duke ju bërë të ndiheni sikur keni kërcyer në një xhiro emocionale. Hëna është në shtëpinë tuaj autentike të katërt, duke ju vënë në kontakt me nevojat tuaja personale, por një rreshtim i vështirë me Neptunin me mjegull në shenjën tuaj mund t’ju bëjë të vini në dyshim atë që ndiheni në të vërtetë për pothuajse çdo gjë. Mos e mbani veten në një pikë specifike në këtë kohë, sepse gjërat mund të duken shumë ndryshe nesër!

Burimi: Tarot