Horoskopi ditor – 10 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kjo është një ditë e mirë për të marrë parasysh përparimin që keni bërë. Madje mund të jetë koha për të hedhur rrënjë. Tani që keni bërë një punë të vështirë për të arritur qëllimet tuaja, ju kërkohet të gërmoni thellë dhe të gjeni vullnetin tuaj për të vazhduar të bëni atë që po bëni. Ndonjëherë ju duhet të vazhdoni të punoni shumë, edhe nëse gjithçka që dëshironi të bëni është të qëndroni në vend. Mund të mos keni kuptuar ende gjithçka, por jeni në gjendje të qëndroni në këmbë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Diçka që zien nën sipërfaqe tani është gati për t’u zbuluar. Kjo mund të jetë një ndjenjë e ngjeshur që nuk mund ta përmbani më ose një njohje e vetëvlerësimit që nuk mund të mohohet më. Gjithçka për të cilën keni mbajtur gjuhën deri më tani mund të shfaqet sapo dikush të nxisë emocionet tuaja. Mundohuni të mbani një sjellje të ftohtë! Thënë kështu, nëse një situatë është në pikën e saj të vlimit, ky mund të jetë katalizatori që ju nevojitet për t’ju shtyrë përpara.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sot mund të tërhiqeni nga pozicioni juaj i zakonshëm. Ju ka të ngjarë të merrni një ndenjëse të pasme dhe të lejoni dikë tjetër të udhëheqë akuzën. Ndërsa vendi juaj në sfond mund të jetë i përkohshëm, mbani mend se mund të shkëlqeni ende duke bërë punën tuaj sa më mirë që mundeni. Pavarësisht nëse jeni apo jo në krye të piramidës në këtë rast, ju ende dini se si të jeni një lojtar ekipi. Mund të jetë edhe argëtuese sapo të krijoni miqësi. Shijoni ndryshimin e ritmit!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ana juaj përgjegjëse mund të jetë duke luftuar me anën tuaj argëtuese. Ju mund të dëshironi të praktikoni një zakon të mirë ose të bëni ndonjë punë të rëndësishme në një prezantim urgjent, por tundimi mund të godasë në çdo moment me një ftesë nga dikush në jetën tuaj. Edhe pse oferta tingëllon si një kohë e mirë, përpiquni të mbani mend kohët në të kaluarën kur organizime të ngjashme çuan në keqardhje. Kujtojini vetes të gjithë përparimin e mirë që keni bërë në udhëtimin tuaj dhe mos e lini veten të bini në zakone të këqija të së kaluarës!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një shfaqje entuziaste e emocioneve të pazakonta mund t’ju largojë sot. Jeni emocionalisht më të ndjeshëm se zakonisht dhe diçka që zakonisht nuk mund t’ju shqetësojë mund t’ju godasë aty ku ju dhemb. Dobësia juaj është diçka për t’u admiruar, jo për t’u manipuluar, por dikush mund të përpiqet të përdorë natyrën tuaj të mirë për përfitimin e tij nëse nuk jeni të vetëdijshëm se me kë po kaloni kohë. Kujdesuni për atë që keni për të dhënë duke i dhënë energjinë dhe kohën tuaj njerëzve që me të vërtetë i meritojnë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mësimet e kaluara mund të kenë nevojë të rishikohen në këtë moment. Ju mund të jeni duke përsëritur pa e ditur një situatë të vështirë nga e kaluara juaj, vetëm me një person ose zakon tjetër. Detajet mund të kenë ndryshuar, por temat e përgjithshme janë të njëjta – dhe ju mund të jeni duke vepruar saktësisht në të njëjtën mënyrë si në të kaluarën. Bëjini vetes një nder duke qëndruar të vetëdijshëm për situatën ndërkohë që jeni përfshirë në të dhe duke zbatuar atë që keni mësuar tani, në vend që ta bënit pasi të ketë mbaruar.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Me siguri keni dëgjuar atë që të tjerët kanë për të thënë dhe tani po mbani diçka për veten tuaj. Një opinion i papëlqyeshëm ose kënaqësi fajtore mund të jetë diçka për të cilën nuk jeni të gatshëm të ndani dhe të merrni kritika. Ju lejohet të keni një sekret të mbajtur mirë – për sa kohë që nuk po lëndoni dikë tjetër, sigurisht – por shqyrtoni se çfarë ju çoi atje. Edhe nëse nuk e gjurmoni këtë pjesë të vetes në rrënjën e saj origjinale, është mirë të jeni më të qartë për veten tuaj hije.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndryshimi i opinioneve mund të ndryshojë këndvështrimin tuaj aktual. Ju mund të keni pasur një mendim të zëshëm dhe të palëkundur për dikë ose diçka në jetën tuaj, por tani e gjeni veten duke u kthyer në anën tjetër. Në vend që të lejoni egon tuaj të marrë më të mirën nga ju, duhet të jeni të kënaqur me evoluimin dhe lejimin e shijeve tuaja të ndryshojnë me kalimin e kohës. Edhe nëse dikush përpiqet t’ju fajësojë për ndryshimin e mendjes, nuk është punë e tyre. Ju lejohet të përshtateni se si ndiheni!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nevoja për t’u fokusuar mund t’ju befasojë gjatë ditës. Tani është koha për t’u marrë me biznesin dhe për t’u siguruar që do të jeni të sigurt më tej. Shmangia e përgjegjësive tuaja tani vetëm do t’ju ndjekë, kështu që bëni atë që duhet bërë! Ju gjithmonë mund të bëni një pushim pasi të keni përfunduar detyrat e nevojshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është koha të bëni diçka për veten tuaj! Nëse përpiqeni ta detyroni mendjen tuaj të përqendrohet në detyrat tuaja sot, mund të zbuloni se jeni shpërqendruar vazhdimisht nga çdo gjë që po përpiqeni të bëni veten të bëni. Merrni parasysh të lejoni intuitën tuaj të marrë timonin – jini pak më të lirë me planet tuaja për ditën nëse mundeni. Intensiteti juaj sot mund të jetë i jashtëzakonshëm për të tjerët, kështu që një kohë pak vetëm për të shprehur ndjenjat tuaja në mënyrë krijuese ose në një ditar do të ishte e dobishme për ju.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju nuk mund të kontrolloni se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë – veçanërisht tani. Ju mund të ndiheni sikur perceptimet e tyre për ju do të ndryshonin nëse do t’i shpjegonit veten, por nuk keni nevojë për miratimin ose mirëkuptimin e tyre për të qenë vetvetja! Kujtojini vetes se të kënaqësh të gjithë në botë thjesht nuk është e mundur! Përvetësimi i kësaj ndjenje do t’ju ndihmojë të jeni në gjendje të jetoni një mënyrë jetese shumë më të lirë. Ju keni diçka për të thënë dhe një kontribut të vlefshëm për të dhënë, ndaj shprehuni sikur askush nuk ju shikon.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një mosmarrëveshje mund t’ju bjerë nën lëkurë sot. Ju mund të keni dikë në jetën tuaj që do t’ju thotë se e keni gabim ose e nënvlerëson mendimin tuaj, dhe ai tani po ju shqetëson vërtet nervat. Qëndroni të qetë dhe mendoni për çdo tundim të fortë për t’u përfshirë në betejë verbale me këtë person. Tregojuni atyre se ju jeni personi më i pjekur! Përkulja në nivelin e tyre do t’u jepte atyre vetëm kënaqësinë se ju kanë lëvizur, dhe ju mund të qëndroni në këmbë në këtë moment.

Burimi: Tarot