Horoskopi ditor – 10 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Çelësi për ju tani është të siguroheni që ato që janë filluar të bëhen para se të merreni me të tjerët. Mos i lini njerëzit të qëndrojnë në rrugën e përparimit tuaj. Kapni frenat nëse keni nevojë.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Ju mund të zbuloni se ka disa kundërshtime nga njerëzit e tjerë sot, veçanërisht në lidhje me emocionet. Ju mund të ndiheni të kërcënuar në një farë mënyre. Një qëndrim agresiv mund të jetë duke ju bërë të ndiheni inferiorë ose të padenjë për një vëmendje të caktuar. Dëshirimi i paqes, drejtësisë dhe harmonisë nuk ju bën trullosës ose inferiorë, siç mund të sugjerojnë disa njerëz. Këto cilësi janë pikat tuaja të forta, jo dobësitë tuaja.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Ju jeni të mrekullueshëm në ndjekjen e projekteve, por ndoshta jo aq të shkëlqyeshëm në fillimin e tyre. Sot është koha perfekte që ju të provoni se kjo teori është e gabuar. Ekziston një forcë e madhe për t’ju ndihmuar të rrisni raketën tuaj nga vendi i lëshimit. Përfitoni nga kjo energji dhe filloni të punoni për gjëra që keni dashur të filloni, por nuk i keni arritur ende.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Vetëvlerësimi juaj është i prirur të jetë mjaft i lartë sot, dhe ju mund të ndjeni një zjarr shtesë duke ju ndihmuar gjatë gjithë ditës. Merrni drejtimin e projekteve që duket se nuk po shkojnë askund. Nëse doni që puna të bëhet si duhet, mund të duhet ta bëni vetë. Mos u trembni. Kjo është koha të ngriheni në këmbë dhe të përdorni talentin dhe aftësitë tuaja.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Sot mund të ketë pak tension dhe konflikt në botën tuaj. Jini të përgatitur për grindje të butë që mund të shndërrohet në një luftë të gjithanshme nëse nuk jeni të kujdesshëm. Mos i merrni gjërat shumë personalisht. Mendoni për këto mosmarrëveshje si sfida që do t’ju bëjnë më të fortë kur t’i kapërceni ato. Mos u zhgënjeni ose shmangni. Të ikni nuk do t’ju bëjë mirë.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Sot mund të ketë një tension në zemrën tuaj që mund të jetë i vështirë të lëkundet. Ju mund ta keni të vështirë të lidheni me njerëz ose të tjerët nuk po ju dëgjojnë shumë mirë. Mbani në mend se mund t’ju duhet të përktheni mendimet tuaja në mënyrë që të përhapni mesazhin tuaj. Mbani një mendje të hapur ndërsa merreni me të tjerët mbi bazën një-për-një.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Mundohuni të mos jeni të padurueshëm sot. Kjo mund të jetë një ditë në të cilën ju ndiheni të shqetësuar, dhe gjithçka duket se zgjat shumë më tepër sesa do të donit. Provoni më të mirën tuaj për të shkuar me rrjedhën. Mos u përfshini kaq shumë në sigurimin që gjërat të ndodhin brenda një kohe të caktuar. Cilësia është më e rëndësishme se shpejtësia, dhe një mendje paqësore është më efikase dhe produktive sesa një e stresuar.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Të luftoni apo të mos luftoni mund të jetë çështja e ditës. Ana juaj e ndjeshme, femërore ka të ngjarë të thotë një gjë, ndërsa ana juaj mashkullore, luftarake thotë një tjetër. Kryesorja është që të mos veproni me ngut në çdo situatë. Sigurohuni që të vazhdoni nga një platformë neutrale në vend që të reagoni nga një pikë agresioni e shkaktuar nga dikush tjetër.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kini kujdes se si e përdorni energjinë tuaj. Një fillim i rremë ka të ngjarë të bëjë që ju të skualifikoheni. Orientohuni në rrethinën tuaj përpara se të bëni ndonjë përmbysje të madhe. Është e rëndësishme të keni një bazë të mirë dhe të fortë një ditë para se të vazhdoni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Kjo mund të jetë një ditë mjaft produktive për ju nëse i qaseni në mënyrën e duhur. Do të zbuloni se keni një shpërthim energjie të shtuar që mund t’ju ndihmojë të pushtoni pothuajse çdo detyrë ndaj së cilës vendosni mendjen. Ju mund të ndiheni më agresiv se zakonisht, prandaj shfrytëzojeni këtë në avantazhin tuaj duke deleguar detyra dhe duke ecur përpara në projekte që dëshironi t’i shihni të kryera.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot mund të ndiheni pak të shqetësuar dhe mund të jetë e vështirë të vendoseni. Me siguri keni shumë hekura në zjarr tani dhe të gjitha kanë filluar të nxehen menjëherë. Fatkeqësisht, njerëzit e tjerë mund të mos jenë veçanërisht të ndjeshëm ndaj nevojave tuaja, ndaj kini kujdes. Mund të jetë më së miri të vendosni një lloj mburoje psikike për të mbrojtur veten nga gjendjet shpirtërore të njerëzve të tjerë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Zemra juaj duhet të ndihet mjaft bujare sot. Ju ka shumë të ngjarë të ndjeni nevojën për të mbajtur të gjithë të buzëqeshur. Përhapni rrezet e diellit tuaj rrezatuese kudo – do të vlerësohen në një ditë si kjo. Ju nuk mund të gaboni me komplimentet dhe inkurajimin pozitiv. Përqendrohuni tek e mira tek të gjithë njerëzit dhe do të zbuloni se ky qëndrim ndihmon në nxjerrjen më të mirë te ju.

Burimi: Horoscope