Horoskopi ditor – 10 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Tani ka shumë të ngjarë të kuptoni vlerën e disa miqve tuaj të vjetër. Ka një arsye pse ata janë ende pranë pas gjithë kësaj kohe! Ndonëse kjo nuk do të thotë që ju nuk dëshironi të sillni njerëz të rinj në jetën tuaj herë pas here, mund të jetë e lodhshme të njohësh njerëz të rinj dhe të gjitha veçoritë e tyre. Ndonjëherë të jesh në gjendje të vazhdosh me të është mirë. Të dish se çfarë të presësh mund të jetë gjithashtu ngushëlluese, veçanërisht kur doni të përqendroni energjinë tuaj diku tjetër.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Balancimi i punës dhe jetës suaj personale mund të jetë më i lehtë se zakonisht sot. Truku është t’u tregosh të tjerëve se sa të besueshëm mund të jeni kur ka vërtet rëndësi. Nuk është se nuk jeni zakonisht të besueshëm, por ndonjëherë kur njerëzit bëjnë punën e tyre me shkathtësi dhe në heshtje, askush nuk e vëren punën e tyre të palodhur. Dëshira për t’u parë është e natyrshme! Nuk do t’ju bëjë asnjë të keqe t’i bini pak borisë, kështu që ju mund të merrni meritën që meritoni për përpjekjet tuaja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Disa nga idetë tuaja kanë ekzistuar për kaq shumë kohë, saqë mund të pyesni veten nëse ato janë akoma ju. Merrni një vështrim më të afërt në sistemin tuaj të besimit. Ndërsa mund të vendosni që ato filozofi ende ju përshtaten, mund të kuptoni se nuk jeni më ai person. Pavarësisht nëse vendosni të bëni ndryshime apo jo, procesi i zbulimit të vetes mund t’ju ndihmojë të keni më shumë besim.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ballafaqimi me problemet e parave që përfshijnë dikë tjetër mund të mos jetë shumë i ndërlikuar në këtë moment. Pavarësisht nëse keni borxh para ose diçka më pak të prekshme, mund të bëni një marrëveshje më të mirë se zakonisht duke u fokusuar në detaje. Ndoshta pagimi pak më herët se sa keni planifikuar fillimisht mund të bëjë një ndryshim të vogël, ose ndoshta nuk keni aq borxh sa keni menduar. Një vështrim më i afërt i financave tuaja mund t’ju ndihmojë t’u përgjigjeni pyetjeve tuaja dhe të sqaroni opsionet tuaja të disponueshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrëdhëniet tuaja më të ngushta aktualisht mund të jenë shumë më logjike dhe pragmatike sesa do të preferonit. Pavarësisht se sa argëtim dëshironi të keni, ndërtimi i partneriteteve praktike do të jetë më i shëndetshëm në planin afatgjatë – dhe kjo është një mundësi e shkëlqyer për të hedhur themelet e tyre. Përpiquni të trajtoni çdo problem të vogël përpara se të shndërrohen në çështje madhore, pavarësisht se sa e mërzitshme duket kjo. Kujdesi për këto gjëra në momentin që shfaqen mund të hapë rrugën për një të ardhme të qetë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Nuk ka nevojë të nxitoni! Të qenit edhe më praktik se zakonisht sot mund t’ju ndihmojë të zvogëloni ngarkesën tuaj të punës. Megjithatë, nëse gjërat fillojnë t’ju zënë mbi kokë, gjithçka që duhet të bëni është të kërkoni ndihmë. Njerëzit mund të mos e kuptojnë se keni nevojë për të nëse nuk thoni asgjë, ndaj mos hezitoni ta bëni zërin tuaj të dëgjohet. Puna së bashku me të tjerët dhe përdorimi i metodave të provuara dhe të vërteta mund të sjellë rezultate të mahnitshme. Edhe nëse ka qasje teknikisht më të mira, diçka e njohur ndoshta do të ishte më e mira për momentin.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Marrja e rreziqeve mund të jetë më tërheqëse se kurrë. Zakonisht, lojërat e fatit mund të shkojnë në çdo drejtim. Megjithatë, për momentin, ka të ngjarë të jeni të shkëlqyer në përpunimin e planit nëse shanset janë në favorin tuaj. Natyrisht, nuk ka kurrë asnjë garanci, por gjërat duhet të jenë në rregull nëse mund të veproni me aq sa duhet për të mos rrezikuar më shumë sesa mund të përballoni të humbni. Kjo nuk ka të bëjë vetëm me paratë – nëse jeni duke luajtur kumar me burimet fizike apo me emocionet tuaja, parimi mbetet i njëjtë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Kjo është një kohë ideale për t’u marrë me çështje të vogla në shtëpi. Ju mund të preferoni të hiqni këpucët dhe të relaksoheni, por kjo mund të mos ndodhë ndërkohë që mendimet për gjërat që duhet të bëni rrotullohen rreth kokës tuaj. Ndryshe nga sa mund të mendoni, ka të ngjarë të jetë më e lehtë të merreni me to sesa t’i shmangni. Ato nuk do të largohen nëse thjesht i injoroni! Pasi t’i largoni nga rruga, mund të relaksoheni pa stres.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të keni nevojë për një ndihmë në këtë kohë. Nuk është nevoja të shqetësoheni nëse është kështu, pasi mund të ketë shumë ndihmë në dispozicion. Mund të mos ju ketë ndodhur më parë, por një shok më i vjetër, ose dikush tjetër me të cilin keni vetëm një njohje kalimtare, mund të jetë më se i lumtur të ndërhyjë dhe të ofrojë disa këshilla të dobishme. Tregtimi i favoreve me fqinjët mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të gjithë për t’i kryer gjërat, por kjo mund të mos ndodhë kurrë nëse nuk i afroheni!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Financat tuaja ka të ngjarë të funksionojnë mirë për ju tani. Të qenit kursimtar dhe ekonomik nuk është gjithmonë emocionuese, por mund të largojë shumë shqetësime të mundshme. Edhe pse mund të mendoni se duhet të bëni ndryshime në mënyrën se si i shpenzoni paratë tuaja, kjo mund të mos jetë e nevojshme. Në fund të fundit, nëse nuk është e prishur, mos e rregulloni! Mbajtja e të njëjtit buxhet mund ta bëjë jetën më të lehtë. Megjithatë, nëse një vështrim i afërt ju tregon se një ndryshim i vogël mund t’ju sjellë dobi, sot është koha kur duhet ta bëni atë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

E sotmja mund të jetë më pak për argëtim dhe më shumë për kryerjen e gjërave. Mund të ndiheni paksa nervoz në fillim, por kjo duhet të kalojë së shpejti. Nëse i keni mbajtur gjërat në kontroll, ajo që duhet të bëni mund të jetë krejtësisht e lehtë. Edhe nëse nuk e keni bërë, detyrat tuaja nuk janë domosdoshmërisht aq të mëdha sa mund të mendoni. Për sa kohë që qëndroni të niveluar, ndoshta mund të arrini gjithçka dhe të keni ende shumë kohë për t’u kënaqur më vonë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të kënaqeni duke kaluar kohë vetëm tani. Si një Peshk privat, ka të ngjarë të dini më mirë se shumica e njerëzve se ka një ndryshim midis të qenit vetëm dhe të vetmuar. Ju mund të mos keni ndonjë plan të fortë ose të përpiqeni të shmangni ndonjë gjë, kështu që mos ngurroni të ekzistoni thjesht në hapësirën tuaj dhe të mendoni për mendimet tuaja. Gjetja e një kohe të qetë si kjo mund të jetë e vështirë në këtë botë të ngarkuar, kështu që do të ishte e mençur të përfitoni plotësisht nga ajo kur të mundeni.

Burimi: Tarot