Horoskopi ditor – 10 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Egoja juaj aktualisht mund t’ju futë në telashe. Pavarësisht se sa shumë dini për një temë debati, ka ende një mënyrë të drejtë dhe të gabuar për t’u angazhuar me njerëzit që po ju sfidojnë. Mund të jetë joshëse të futeni në një ndeshje ose të filloni të drejtoni gishtat kur ndjeni se personi tjetër po vepron në mënyrë të padurueshme, por të paktën përpiquni të jeni të duruar. Sa më të qetë dhe më të grumbulluar ta mbani veten, aq më shumë ka gjasa të fitoni ndonjë debat.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Frika mund t’ju bëjë të silleni sikur diçka e keqe ka ndodhur tashmë. Ju mund të keni ankth lidhur me një ngjarje ose një person, dhe këto nerva po bashkohen me Hënën me temperament dhe Plutonin intensiv për t’ju bindur se të gjitha shqetësimet tuaja do të realizohen. Duke dëgjuar këtë mendim negativ, ju mund ta hiqni veten nga vrapimi para se të filloni. Kujtojini vetes se çdo gjë është e mundur, dhe kjo do të thotë se rezultatet negative nuk janë të garantuara. Ju mund ta përballoni këtë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ngjitja mund të shkaktojë probleme në një moment së shpejti. Mund të ndiheni sikur dikush është paksa shumë i fiksuar pas jush ose nuk po ju jep hapësirë të mjaftueshme personale, fizikisht ose mendërisht. Edhe nëse dëshironi të jeni miq me ta, është ende e mundur që ata të mos e kalojnë mirëpritjen e tyre ose të përdorin të gjithë energjinë tuaj shoqërore. Lëreni hyrjen intuitive të Hënës në Demin e palëkundshëm t’ju forcojë për t’i njoftuar me vendosmëri, por butësisht kur është koha për pushim.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të jetë mirë të ulni shiritin tani, sepse grupi juaj aktual i standardeve që po i mbani vetes ose dikujt tjetër mund të jetë duke kërkuar shumë. Ju mund të jeni duke e vendosur veten për zhgënjim duke planifikuar qëllime tepër madhështore që nuk mund të arrihen brenda afatit kohor ose me fuqinë punëtore që keni në dispozicion. Mos lejoni që përplasja e Venusit dramatik dhe Chiron-it të shqetësuar t’ju lodhë. Në vend të kësaj, përpiquni t’i ktheni pritshmëritë tuaja në një nivel më të menaxhueshëm.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Planetët po ju ofrojnë ndihmë për momentin. Ju mund të jeni duke luftuar për të mësuar diçka të re ose të hutuar nga rregullat që ju ka thënë dikush tjetër dhe tani jeni të pasigurt nëse po bëni gjënë e duhur në mënyrën e duhur. Në vend që të përpiqeni ta falsifikoni derisa të arrini për të mos u dukur budalla, vazhdoni dhe jini të pambrojtur – kërkojuni atyre të përsërisin veten ose të shpjegojnë deklaratat e tyre më qartë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të jeni shumë të përqendruar tani. Dikush ose diçka mund të jetë shumë i rëndësishëm për ju, dhe për shkak të kësaj, ju nuk jeni në gjendje t’i hiqni sytë nga ai. Është në rregull të jesh i përkushtuar, por nëse po lejoni ndonjë gjë të vetme t’ju konsumojë mendjen, mund t’ju duhet të merrni një qasje më të ekuilibruar. Nëse është e mundur, shpërqendroni veten me diçka tjetër, sepse do të ishte e lehtë të rraskapitni veten duke i dhënë një aktiviteti ose personi më shumë energji sesa po i jepni vetes.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mbajtja e gjërave hareshëm mund të mos jetë e lehtë – apo edhe e mundur – sot! Ndërkohë që mund të keni frikë të derdhni shpirtin tuaj, mund të jetë ajo që është e nevojshme për të mbajtur një marrëdhënie të rritet në një mënyrë pozitive. Nëse nuk e thoni kurrë atë që keni në të vërtetë në zemrën tuaj, të tjerët mund të mendojnë se jeni një person që bën atë çka njerëzit pëlqejnë ose një person që pajtohet me gjithçka në vend të një miku të vërtetë. Thoni atë që duhet të thoni dhe kujtojini vetes se edhe nëse nuk ju pëlqen, të paktën keni qenë të sinqertë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëzit mund të jenë duke ju nervozuar në këtë moment. Edhe nëse ata nuk janë të vetëdijshëm për efektin negativ që kanë tek ju, me siguri do t’ju duhet të punoni shumë për të mos humbur qetësinë tuaj. Ata madje mund të sjellin një situatë të vjetër që ju mendonit se ishte lënë në të kaluarën dhe mund t’ju duhet të vishni një fytyrë pokeri për të parandaluar ndonjë konflikt të mundshëm. Mos lejoni që t’ju provokojnë – në vend të kësaj, tregojuni atyre se mund të qëndroni të niveluar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush mund të godasë vetëbesimin tuaj në këtë moment. Kur krijoni diçka për të cilën jeni krenarë ose arrini një qëllim afatgjatë, mund të dëmtohet kur dikush shmang të ndajë lumturinë tuaj. Ata mund të përpiqen të sugjerojnë se triumfi juaj nuk është i denjë për t’u festuar ose të thonë se po reagoni tepër, por në realitet, ata ka të ngjarë të jenë xhelozë ose gjykues për arritjen tuaj për shkak të pakënaqësisë së tyre. Vazhdoni të mbani kokën lart dhe shijoni fitoren tuaj sipas kushteve tuaja. Mos lejoni që dikush t’ju vjedhë shkëlqimin!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Gabimet e fundit mund të krijojnë kaos për ju. Ndërsa normalisht mund të mbani gjithçka së bashku, këtë herë mund të jeni duke e filluar në disavantazh. Sigurohuni që të kontrolloni alarmet tuaja të mëngjesit, oraret e takimeve, afatet e rëndësishme ose projekte të tjera ku detajet mund të bien në të çara dhe të bëjnë kërdi në ditën tuaj. Çdo mënyrë në të cilën ju dështoni mund të korrigjohet, por duke i kushtuar vëmendje detajeve paraprakisht duhet t’ju shpëtojë nga një dhimbje koke e mundshme. Mos harroni të kontrolloni dhe kontrolloni dy herë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Fjalët tuaja mund t’ju pengojnë tani. Edhe nëse e dini saktësisht se çfarë doni të thoni, Venusi i zhurmshëm që kundërshton Chironin kokëfortë mund ta bëjë në fakt shumë më të vështirë thënien e tij. Nervozizmi mund t’ju pengojë të bëni diçka ashtu siç tingëllonte në kokën tuaj, ose mund të dërgoni një tekst të rrezikshëm që nuk e kishit redaktuar ende. Komunikimi i pamenduar padyshim mund të shkaktojë probleme për ju, kështu që nëse nuk keni ndonjë gjë të mirë për të thënë, mund të mos dëshironi të thoni asgjë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Financat mund të jenë të lëkundura sot. Ju mund të jeni përpjekur të veproni me përgjegjësi me paratë tuaja, por tundimi mund të godasë papritur dhe të përpiqet t’ju heqë kursimet tuaja. Mund të jetë joshëse të hidheni me të dyja këmbët dhe të bëni këtë blerje emocionuese, por në vend të kësaj, bëni një hap prapa dhe bëjeni veten të kujtoni se për çfarë po kursenit. Për të shmangur pendimin e blerësit, merrni një ditë dhe shikoni nëse dëshironi apo jo ta bëni blerjen nesër.

Burimi: Tarot