Horoskopi ditor – 11 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Rruga është aktualisht e hapur për ju për të bërë përparim të madh në karrierë, falë një lidhjeje përrallore midis Venusit të zjarrtë dhe Plutonit të etur në Shtëpinë tuaj të 10-të të Qëllimeve Profesionale. Afërdita dëshiron t’ju japë dhurata, ndërsa Plutoni ka të bëjë me vendosjen e pushtetit, kështu që një mbikëqyrës tjetër mund të njohë çdo punë të vështirë që keni bërë kohët e fundit. Kjo mund të shpërblehet me një shpërblim shumë të mirë. Nëse duket se askush nuk ju vë re, atëherë shkoni përpara dhe bjerini borisë tuaj!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bota ka disa gjëra të pabesueshme për t’ju ofruar sot. Mos e kufizoni veten në oborrin tuaj të shtëpisë – dilni atje jashtë dhe shikoni gjithçka që po ndodh! Sundimtari juaj, Venusi i ëmbël, po vjen në një rreshtim të rrallë me Plutonin e jashtëzakonshëm në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit dhe Zgjerimit, kështu që ju mund të keni disa përvoja shumë të këndshme dhe që ju hapin sytë. Bëhuni gati për t’u zhytur në të panjohurën dhe ka të ngjarë të doni gjithçka që keni për të gjetur. Në fund të fundit, kjo nuk është një botë aq e vogël.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta ngre nxehtësinë sot ndërsa Venusi luksoz përzihet me Plutonin që sfidon vdekjen në Shtëpinë tuaj të 8-të intensive të intimitetit dhe burimeve të përbashkëta. Kjo mund të përshkruajë disa skenarë shumë të thellë romantikë në qiejt lart, por mund të sinjalizojë gjithashtu një fitim të madh parash të papritur ose një lloj tjetër shpërblimi të papritur. Njerëzit duhet të jenë më të gatshëm se normalisht për të hapur kuletat e tyre, kështu që nëse keni shpresuar të siguroni ndonjë ndihmë financiare, kjo është koha e përsosur për të bërë ofertën tuaj!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një marrëdhënie mund të kalojë një transformim të madh sot, por duket se në përgjithësi do të jetë për mirë. Zbukurimi i Venusit po vjen në një lidhje të rrallë me Plutonin alkimik në sektorin tuaj të partneritetit, duke e vënë fokusin në çdo plus, qofshin ato romantike, platonike apo profesionale. Nëse keni nevojë për ndihmë për të përfunduar një projekt, vazhdoni dhe kërkoni ndihmë! Personi që shfaqet mund të ndryshojë jetën tuaj – me siguri do të jeni mjaft të kënaqur me çdo rezultat që do të dalë prej saj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Zakonisht nuk e keni problem të ndiheni të sigurt në veten tuaj, Luan, por sot planetët po ju ofrojnë mundësinë të gjeni ndonjë të çarë në pamjen tuaj të jashtme dhe jo vetëm t’i rregulloni ato, por t’i transformoni në diçka shumë më të mirë! Nëse keni fjetur në rutinën tuaj të stërvitjes ose keni lënë shëndetin tuaj të bjerë në ndonjë mënyrë tjetër, një rregullim mund të jetë diçka për t’u parë. Kur filloni ta jetoni jetën më mirë, mund t’i shihni rezultatet shumë shpejt. Ju keni atë që duhet!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeta mund të ndihet paksa si një konkurs bukurie sot, dhe ndërkohë që shenja juaj nuk është e njohur për t’u hedhur në qendër të vëmendjes, ka një shans që të mund të fshini të gjithë konkurrencën! Afërdita magjepsëse po përafrohet me Plutonin e zellshëm në Shtëpinë tuaj të 5-të të Shprehjes Kreative, duke e bërë këtë moment të përsosur për ju që të tregoni pak – ose shumë – më shumë se zakonisht. Shkoni përpara! Ju meritoni t’i keni të gjithë sytë nga ju herë pas here.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Peshorja konsiderohet si një shenjë e natyrshme miqësore dhe sot ju e shprehni këtë anë të vetes – mundësisht përmes mjedisit të shtëpisë tuaj. Afërdita po krijon një lidhje një herë në vit me Plutonin e jashtëzakonshëm në sektorin tuaj të shtëpisë, duke ju nxitur të përzieni gjërat dhe të shihni se çfarë mund të jetë. Nëse jeni të lodhur duke parë të njëjtat mure dhe dëshironi ta ndryshoni atë edhe më drastikisht, filloni të kërkoni për një vend të ri për të varur kapelën tuaj. Shtëpia juaj perfekte po pret!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sot ka një energji elektrike të gjallë në ajër dhe do ta keni të vështirë ta humbisni atë! Afërdita simpatike po bashkohet me Plutonin e thellë në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimit, kështu që mbani sytë hapur dhe veshët hapur për diçka fantastike. Ju mund të merrni ndonjë lajm shumë interesant ose të gjeni diçka mrekullisht të papritur në rrugë. Një fllad magjik po fryn në rrugën tuaj dhe pavarësisht se çfarë po ju sjell, ju jeni praktikisht të garantuar se do ta doni atë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të krijoni një magji të vërtetë të parave sot, kështu që filloni të punoni herët me mëngët përveshur. Venusi dhe Plutoni i fuqishëm janë duke u rreshtuar në Shtëpinë tuaj të 2-të të të Ardhurave të Fituara dhe Mallrave Materiale për një përvojë tepër të fuqishme dhe fitimprurëse. Nëse jeni duke shpresuar për një rritje, kjo është një kohë e mirë për të pyetur! Ju gjithashtu mund të gjeni një mundësi të re profesionale që potencialisht ofron shumë më tepër para sesa fitoni aktualisht.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ti ke një lloj magnetizmi të veçantë për momentin, Bricjap, falë faktit që je mikpritësi shumë me fat i lidhjes së sotme që ndryshon lojën mes Venusit zbukurues dhe Plutonit provokues, të dy aktualisht të vendosur në shenjën tuaj. Kjo është koha e përsosur për të ndryshuar pamjen ose stilin tuaj, qoftë me një model flokësh të ri apo një gardërobë krejtësisht të re. Plutoni nuk bën asgjë përgjysmë, ndaj mos u tronditni nëse jeni në humor për një pamje ekstreme dhe krejtësisht të freskët.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Fantazitë tuaja mund t’ju çojnë larg dhe në toka përtej ëndrrave tuaja më të çmendura! Afërdita e dashuruar me kënaqësitë dhe Plutoni, lojtari i fuqisë, po bashkohen në Shtëpinë tuaj të 12-të të Përfundimeve dhe Ëndrrave, që do të thotë se ngjarjet e sotme mund të ndihen papritur sikur po kaloni nëpër një pikturë ose film surrealist. Mos e luftoni këtë energji – përkundrazi, jepuni asaj. Ndoshta do t’ju pëlqejë çdo përvojë unike që do t’ju vijë, kështu që hipni në bord dhe lëreni rrymën t’ju çojë kudo që të zgjedhë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është një ditë e mirë për t’u lidhur me miqtë tuaj, sepse me siguri do të kaloni një përvojë të paharrueshme së bashku. Afërdita, perëndesha e kënaqësisë, po përafrohet me Plutonin që ndryshon lojën, për ta bërë këtë një ditë veçanërisht të favorshme për shoqërim. Dikush mund të sjellë një mundësi të veçantë në rrugën tuaj, ndoshta duke ditur vetëm atë që keni pasur nevojë – diçka që ju nuk mund ta kishit ditur se mungonte. Mos u fshihni, sepse universi dëshiron që ju ta dëgjoni këtë! Lërini njerëzit të ndajnë mesazhin e tyre me ju.

Burimi: Tarot