Horoskopi ditor – 11 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot Hëna lë pas shtëpinë tuaj të 4-të të ndjeshme dhe zbehet në shtëpinë tuaj të 5-të të bollshme, duke ju kujtuar se nuk ka kuptim të jetoni jetën pa gëzim në zemrën tuaj. Bëni diçka për të sjellë pak kënaqësi në botën tuaj, mundësisht në një mënyrë që ju lejon gjithashtu të tregoni talentet tuaja. Si thua të shkosh në qytet me disa miq për të parë një shfaqje? Ju gjithashtu mund të jeni shfaqja vetë me një natë karaoke.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të ngadalësoni pak rrotullimin tuaj sot, Demi. Hëna po del nga sektori juaj i ngarkuar i komunikimit dhe po zhytet në shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë, duke ju dhënë disa momente për të ngritur folenë dhe për t’u përqëndruar në mjedisin tuaj. Kjo nuk duhet të jetë një kohë krejtësisht e qetë – ju jeni më se të mirëpritur të ftoni njerëzit në shtëpinë tuaj për një takim të këndshëm, apo edhe një festë të furishme nëse ky është më shumë stili juaj. Shtëpia juaj është një pikë e nxehtë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mundësia po troket në derën tuaj tani! Hëna hyn në shtëpinë tuaj të tretë të komunitetit, duke ju kujtuar të gjitha gjërat emocionuese që ndodhin rreth jush. Nëse kohët e fundit keni djegur vajin e mesnatës, atëherë shfrytëzojeni këtë mundësi për të shkuar dhe për të fryrë pak avull. Shkoni me miqtë, shkoni shikoni një film ose shkoni në vendin tuaj të preferuar për të ngrënë për disa pjata komode – thjesht lëreni veten të silleni si pjesë e botës. Mund t’ju ndihmojë të ndiheni më të gjallëruar në përgjithësi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dita e sotme ka të bëjë me kthimin në bazat. Sunduesi juaj, Hëna intuitive, po rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 2-të të Sigurisë Materiale, ku ajo do të forcojë fokusin tuaj për detyrat e zakonshme të ditës. Kjo e bën një moment të shkëlqyeshëm për të parë jetën dhe llogaritë tuaja, duke u siguruar që gjithçka të jetë lart e lart. Mund të ketë një tarifë të përsëritur që keni harruar ta anuloni – ose një mënyrë krejtësisht më e mirë për të shpenzuar paratë tuaja. Mbani gjurmët e opsioneve tuaja.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një shpërthim energjie shtesë mund të arrijë në çdo moment! Hëna po hyn në shenjën tuaj për vizitën e saj mujore, duke ju ndihmuar të riktheheni në kontakt me dëshirat dhe nevojat tuaja të brendshme. Nëse keni qenë duke u endur pa qëllim për një kohë, kjo bën një thirrje të mrekullueshme zgjimi! Përpiquni t’i përgjigjeni me optimizëm dhe jini gati për të marrë topin. Merrni një moment për t’u bërë të qartë qëllimet tuaja, ndoshta edhe duke shkruar një plan strategjik sulmi, pastaj filloni t’i ndiqni ato!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Rruga para jush mund të duket pak e mjegullt. Hëna po kalon në shtëpinë tuaj të fshehur të 12-të, duke ju akorduar nga bota dhe duke ju vënë në kontakt me simfonitë e padukshme. Në vend që të përpiqeni ta detyroni veten të shkoni drejt ndonjë drejtimi në veçanti, lejoni vetes të notoni dhe të shihni se ku ju çon rryma. Ju keni një shans të mirë për të përfunduar pikërisht aty ku duhet të jeni, për sa kohë që nuk përpiqeni të kontrolloni rezultatin.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dy koka janë padyshim më mirë se një tani. Planetët po nxjerrin në pah lidhjet e të gjitha llojeve, veçanërisht kur Hëna kalon në shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve, duke rritur kënaqësinë që vjen nga puna së bashku dhe jo e ndarë. Pavarësisht nëse po merreni me një projekt të madh ose thjesht po kërkoni një kohë të mirë, sa më shumë njerëz që ju ftoni t’ju bashkohen, aq më shumë mundësi mund t’ju paraqiten. Mos kini frikë të merrni drejtimin, as – ju mund të përballoni përgjegjësinë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të arrini shumë në këtë kohë. Ndërsa mund të jeni më të interesuar t’i lehtësoni gjërat në fillim, disponimi juaj mund të ndryshojë kur Hëna hyn në fushën tuaj profesionale për vizitën e saj mujore, duke ju dhënë atë shtysë shtesë ndërsa ngjitni shkallët e suksesit. Përveshni mëngët dhe filloni të tërhiqni peshën tuaj – vetëm mos harroni të mos e teproni. Ndërmarrja e hapave më të vegjël do të jetë më e qëndrueshme sesa përpjekja për të nxituar përpara dhe ndoshta duke u djegur gjatë procesit.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dita nis me një notë aventureske. Hëna shpërthen në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit dhe Eksplorimi, duke ju dhënë dëshirën për të parë kufizimet tuaja të zakonshme dhe për të parë se çfarë tjetër ka për ju në botë. Ju nuk keni nevojë të udhëtoni shumë larg, por përpiquni të bëni diçka për t’ju lidhur me pjesën tjetër të njerëzimit. Konsideroni të provoni një kuzhinë të re për darkë ose të shikoni një shfaqje galerie që shfaq vepra arti nga vende të tjera.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dita nis me një notë aventureske. Hëna shpërthen në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit dhe Eksplorimi, duke ju dhënë dëshirën për të parë kufizimet tuaja të zakonshme dhe për të parë se çfarë tjetër ka për ju në botë. Ju nuk keni nevojë të udhëtoni shumë larg, por përpiquni të bëni diçka për t’ju lidhur me pjesën tjetër të njerëzimit. Konsideroni të provoni një kuzhinë të re për darkë ose të shikoni një shfaqje galerie që shfaq vepra arti nga vende të tjera.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Status quo është nën një xham zmadhues kozmik. Është jetike të siguroheni që gjithçka të jetë e drejtë kur Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 7-të të Kontratave, duke tërhequr vëmendjen tuaj ndaj partneriteteve të rëndësishme në jetën tuaj. Nëse gjërat kanë dalë jashtë sinkronizimit me një bashkëmoshatar ose projekt, bëni çmos që t’i ktheni gjërat në gjendjen e tyre të ekuilibruar siç duhet. Nëse personi në krahun tuaj nuk po e tërheq peshën e tij, atëherë nuk duhet të bëni punën për të.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Efikasiteti është emri juaj i mesëm aktualisht, Peshqit! Hëna po hyn në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, duke ju ndihmuar të zgjidhni fijet e jetës suaj dhe t’i ndërthurni ato për të krijuar diçka edhe më të mirë. Nëse i keni lënë gjërat të largohen prej jush, shfrytëzoni pak kohë për t’u siguruar që mund t’i kushtoni vëmendje topit. Nëse puna juaj është tashmë në formë të mirë, atëherë mos hezitoni të bëni një pushim dhe të përqendroheni në shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Ju keni fituar një ditë spa.

Burimi: Tarot