Horoskopi ditor – 11 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përpjekja për t’i bërë përshtypje dikujt që nuk është i gatshëm të shohë atë që po sillni në tryezë sot mund t’ju zhgënjejë. Pavarësisht çdo përpjekjeje për t’u treguar atyre se si mund të jeni një shtesë e jetës së tyre, apo edhe thjesht se si mund të merrni vendimet tuaja, ju mund të përballeni me një mosgatishmëri kokëfortë për të kuptuar kontributet tuaja. Nuk mund t’i bëni të gjithë të shohin vlerën tuaj, por kjo nuk do të thotë se vlera nuk është aty! Ju vetëm duhet të gjeni dikë që dëshiron t’ju japë një shans.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Siguria juaj në atë që jeni mund të jetë hiri juaj shpëtues. Njohja e ndryshimit midis asaj që rezonon me shpirtin tuaj dhe asaj që në fund nuk funksionon do të jetë një udhëzues i mirë për ju sot. Kur dikush ju ofron diçka, si një dhuratë ose një mundësi, mund ta dini menjëherë nëse është diçka që dëshironi të bëni apo jo. Jini të vërtetë me veten tuaj autentike dhe zgjidhni atë që do të zgjidhni nëse nuk do të kishte presion mbi ju. Besojini intuitës suaj!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të jeni plotësisht magnetik tani. Kjo do të thotë se ajo për të cilën jeni duke e mbajtur mendjen ka më shumë gjasa të tërhiqet nga jeta juaj, pa pasur nevojë ta thoni atë. Mund të dëgjoni nga dikush për të cilin po mendonit, ose mund të gjeni diçka që keni kërkuar fshehurazi. Fokusoni mendimet tuaja për të shfaqur atë që dëshironi, në vend të asaj që nuk dëshironi. Në vend që të shqetësoheni për atë që mund të ndodhë nëse diçka shkon keq, pyesni se çfarë mund të ndodhë nëse diçka shkon mirë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një person i ri në jetën tuaj mund t’ju befasojë. Ju mund të keni pritur një lloj qëndrimi prej tyre, por ata përfundojnë duke ju treguar një person krejtësisht të ndryshëm nga ai në mendjen tuaj. Mund të ketë edhe ndonjë kundërshtim prej tyre që nuk e prisnit, por përpiquni të mos i gjykoni për mospajtim. Ka të ngjarë që ata thjesht po përpiqen të jenë të sinqertë me ju – bëni më të mirën tuaj për t’u futur në çdo deklaratë tronditëse që mund t’ju bëjnë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njerëzit rreth jush sot mund të mos pajtohen me mënyrën se si dëshironi t’i bëni gjërat. Edhe nëse e dini mënyrën se si dëshironi të shkoni për të përfunduar një projekt, të tjerët mund të vazhdojnë të përpiqen t’ju japin këshilla apo edhe ta marrin përsipër projektin në mënyrë që ata t’i bëjnë gjërat sipas mënyrës së tyre. Ndërsa ju MUND të vazhdoni t’i bëni gjërat sipas mënyrës suaj – vetëm sigurohuni që mënyra juaj është me të vërtetë mënyra më e mirë. Përndryshe, ju mund t’i rezistoni një metode më të mirë nga kokëfortësia e pastër.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Balancimi i njerëzve që doni dhe përgjegjësive në jetën tuaj mund të jetë stresues në këtë kohë. Prania juaj mund të kërkohet në shtëpi nga familja ose shokët e dhomës, ndërsa përgjegjësitë tuaja kërkojnë që të shkoni diku tjetër. Vendimi se si ta ndani kohën tuaj ndoshta do të kërkojë një mendim të kujdesshëm dhe dhënia e tepërt e kohës suaj për secilin mund të rezultojë në ankesa nga ai që i është dhënë më pak. Thënë kështu, ju mund të merrni vendimin e duhur duke i kushtuar vëmendje detajeve.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka të ngjarë të jeni në humor për të bërë lëvizje! Megjithatë, mund të zbuloni se përpjekjet tuaja po bllokohen nga diçka potencialisht e vështirë për t’u hequr ose zgjidhur shpejt. Durimi juaj mund të testohet nga situata që janë krejtësisht jashtë kontrollit tuaj. Gjatë vonesave të tilla, është më mirë të shpërqendroni veten – ndoshta mund të bëni pak për t’i bërë ato të ecin më shpejt. Mos u shqetësoni për kohën që ju duhet! Shpërblimet e ardhshme për durimin tuaj aktual duhet t’ia vlejnë për pritjen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush që e doni mund t’ju tronditë në çdo moment. Ju mund të keni menduar se i njihni shumë mirë – derisa ata thonë diçka krejtësisht të paqartë. Morali juaj thelbësor mund të zbulohet se nuk përputhet aq afër sa keni menduar me të tyren, por përpiquni të mos nxirrni përfundime të shpejta sapo të flasin. Lëreni këtë mik të ketë përfitimin e dyshimit dhe t’ju shpjegojë ndjenjat e tij. Gjërat mund të kenë më shumë kuptim pasi t’ju tregojnë procesin e tyre të të menduarit.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Rutina juaj e zakonshme mund të shndërrohet në diçka të jashtëzakonshme tani! Pavarësisht se si duket mënyra juaj e zakonshme e veprimit për jetën tuaj të përditshme, ai mund të mos jetë i disponueshëm për ju kur të dilni nga shtrati. Të menduarit jashtë kutisë mund të bëhet një domosdoshmëri, por mos u shqetësoni – ju keni zgjuarsinë për të provuar metoda të reja për të arritur qëllimet tuaja. Plus, mund të kënaqeni edhe me këtë mënyrë të re të të bërit gjëra dhe të bëni disa ndryshime të përhershme në rutinën tuaj në vijim.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hapi i ardhshëm logjik mund të jetë i lidhur me ju. Pa marrë parasysh se çfarë dini se çfarë duhet të bëni më pas, në fakt mund t’ju kërkojë të dilni nga zona juaj e rehatisë. Meqenëse po shkoni drejt së panjohurës, mund të mos ketë shumë përvojë të kaluar për t’ju sjellë siguri. Mos kini frikë – ju keni përballuar sfida në të kaluarën dhe gjithçka që keni bërë ishte një përvojë e re në një moment. Tregoni nga çfarë jeni krijuar!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Tradita mund t’ju bëjë të ndiheni mjaft të mërzitur. Autoritetet ka të ngjarë t’ju kenë mësuar t’i bëni gjërat në mënyra specifike, sepse kështu ka qenë gjithmonë për ta, por ju mund të dëshironi të provoni idetë tuaja së pari. Pavarësisht gjykimit që mund t’ju tregojnë të tjerët kur fillimisht injoroni status quo-në, vazhdoni dhe bëhuni një pionier nëse është e mundur! Për sa kohë që metodat tuaja funksionojnë, ato përfundimisht duhet të vijnë dhe të kuptojnë se jeni vërtet në diçka.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Tani mund të kapeni midis një shkëmbi dhe një vendi të vështirë. Të paktën dy njerëz mund të duan mbështetjen tuaj – për fat të keq, ju ndoshta nuk do të jeni në gjendje t’i kënaqni të dy, veçanërisht nëse duan rezultate të kundërta nga ju. Mund të përpiqeni të përcaktoni se kush ka të drejtë dhe kush ka gabuar ose cila është mënyra më e mirë, por mund të mos ketë një përgjigje të lehtë. Ndonjëherë nuk mund t’i bëni të gjithë të lumtur, dhe kjo është në rregull. Thjesht bëni një përpjekje për të bërë atë që ju duket më e mira.

Burimi: Tarot