Horoskopi ditor – 11 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Diçka po zhbllokohet sot, si një digë që hapet papritmas. Sot e keni shumë më të lehtë se zakonisht të shprehni ndjenjat tuaja më të vërteta. Mund të shpërthejnë gjërat që as nuk e dinit se i ndjenit, por kjo mund të jetë një gjë e mirë! Merrni parasysh të mbani ditar dhe të regjistroni mendimet tuaja, ose të filloni një listë të të gjitha gjërave për të cilat jeni mirënjohës.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sot mund të jetë atmosferë e këndshme e gëzueshme – një me të cilën patjetër mund të argëtoheni shumë. Merrni parasysh të telefononi miqtë tuaj dhe të organizoni një takim në një vend të preferuar lokal. Nëse nuk jeni të njohur me ndonjë vend aty pranë, mund të dëshironi të shikoni se çfarë ofron lagjja ose qyteti juaj. Asnjëherë nuk e dini se çfarë pikash të mrekullueshme do të gjeni!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjenja e qartësisë mund t’ju ndriçojë ditën, veçanërisht për sa i përket çështjeve materiale. Hëna po kufizohet përmes shtëpisë tuaj të dytë të përqendruar te paratë, duke ju ndihmuar të merrni seriozisht sigurinë tuaj dhe ju jeni në gjendje ta vini në pah këtë kur ajo trillon Mërkurin në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale. Mund të arrini në fund dhe t’u tregoni njerëzve se çfarë ju nevojitet! Nëse jeni duke kërkuar një rritje page ose njohje tjetër, kjo është koha e përkryer për ta diskutuar atë me një epror.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të keni zënë paksa shumë rehat kohët e fundit! Bota po ju fton ta korrigjoni këtë duke eksploruar atë që qëndron përtej oborrit të shtëpisë tuaj. Është koha për të tronditur gjërat dhe për të sjellë disa ndikime të reja! Ndoshta më në fund është koha për t’u regjistruar në një kurs online ose për të parë një libër për të cilin keni menduar.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Diçka mund të ndodhë pikërisht jashtë periferisë së shikimit tuaj sot, duke ju pëshpëritur në vesh si një zë nga ana tjetër. Hëna në shtëpinë tuaj mistike të 12-të po lidhet me komunikuesin Mërkur në shtëpinë tuaj të 8-të thellësisht intensive, duke kanalizuar diçka të botës tjetër në rrugën tuaj. Një zbulim befasues mund të jetë i juaji kur nuk e prisni, ose ndoshta do të shfaqet një mundësi për të fituar para në diçka të rëndësishme. Nëse ndiheni në nevojë, mund të shfaqet ndihma që kërkoni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit janë këtu për t’ju ndihmuar në vend që t’ju pengojnë sot. Hëna në Shtëpinë tuaj të 11-të të Lidhjeve Globale po sinkronizohet me sundimtarin tuaj, Mërkurin, i cili aktualisht është duke vizituar Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve. Nëse keni shpresuar të gjeni dikë për të luajtur gjysmën tjetër të dyshes suaj dinamike, atëherë mund ta takoni tani! Mos kini frikë të pyesni miqtë e tjerë për këshilla ose rekomandime. Po kështu, një mundësi joshëse pune mund të kalojë në tryezën tuaj, kështu që vazhdoni dhe nënshkruani në vijën me pika.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përparimi mund të ndihet më i lehtë se sa ka qenë për disa kohë sot, ndaj mos kini frikë të vendosni pedalin tuaj në metal! Hëna në sektorin tuaj të karrierës po bën një trimëri të lehtë me Mërkurin, i cili sapo mbërriti në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe mirëqenies ditore. Ata po ju ndihmojnë të zgjidhni pjesët e jetës suaj dhe të siguroheni që ato të përshtaten pa probleme. Është një kohë e mirë për ju që të jeni proaktiv dhe t’i bëni gjërat të ndodhin, në vend që të prisni që të tjerët të hyjnë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të lehtësoni ngarkesën tuaj sot, pavarësisht çfarëdo përgjegjësie që keni në pjatën tuaj. Hëna po fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit dhe Mësimit të Lartë, duke ju ndihmuar të shihni mundësitë e jetës dhe humori do të rritet ndërsa ajo bën një trevë harmonike me Mërkurin në shtëpinë tuaj të 5-të të emocionimit dhe frymëzimit. Bëni diçka që ju bën të lumtur dhe mos u shqetësoni për mendimet e të tjerëve! Nuk ka vend për kundërshtuesit nën energjinë pozitive të sotme, kështu që ndiqni zemrën tuaj kudo që ju çon.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bisedat mund të marrin një notë emocionale për ju sot. Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të të pambrojtur po krijon një kënd të mrekullueshëm ndaj lajmëtarit Mërkur, i cili kohët e fundit hyri në Shtëpinë tuaj të 4-të të Nevojave të Brendshme. Me bashkimin e këtyre dy planetëve, ju mund të shprehni gjëra që mund të mos jenë më të lehtat për t’u trajtuar normalisht, më tepër si një kanal i bllokuar që del jashtë. Një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund të sigurojë një mbështetje të rëndësishme vokale, duke e bërë këtë një kohë të mirë për të qenë të sinqertë për nevojat tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju jeni shumë të aftë vetëm, por ndonjëherë dy koka janë vërtet më të mira se një. Hëna në sektorin tuaj të partneritetit po vjen në një linjë me Mërkurin e zhurmshëm në sektorin tuaj të komunikimit, duke e bërë të lehtë për ju që të shkoni në të njëjtën faqe me dikë tjetër dhe ta përdorni atë për të dyja avantazhet tuaja. Ndërsa mund t’i përfundoni projektet e vjetra më shpejt se normalisht, në këtë kohë theksohet veçanërisht krijimi i ideve të reja. Ju mund të dëshironi të uleni për një takim dreke dhe të bëheni krijues!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Bisedat ka të ngjarë të sillen rreth financave tuaja ose çështjeve të tjera të sigurisë materiale këtë mëngjes. Hëna në sektorin tuaj rutinë do t’i bëjë një tribunë të dobishme Merkurit llafazan në shtëpinë tuaj të dytë të zotërimeve dhe burimeve, duke sjellë në tryezë çështjet në lidhje me paratë tuaja dhe atë që bëni me to. Nën këtë energji pozitive, mund të gjeni një mënyrë të frymëzuar për t’i bërë financat tuaja të funksionojnë për ju. Konsideroni të shikoni opsionet e investimit për të ndihmuar në rritjen e buxhetit tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Idetë tuaja janë në qendër të vëmendjes tani! Hëna emocionale po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 5-të të frymëzimit dhe devijimit. Ndërsa atje, ajo do të rrëshqasë në një treshe harmonike me Mërkurin intuitiv, i ardhur së fundmi në shenjën tuaj dhe në shtëpinë tuaj të parë të imazhit dhe personalitetit të vetvetes. Ju do të jeni një rrufepritës për frymëzim nën këtë shtrirje, duke e bërë një ide të mirë të shprehni mendimet tuaja – ose të paktën t’i regjistroni ato në mënyrë që t’i përdorni ato në një datë të mëvonshme.

Burimi: Tarot