Horoskopi ditor – 11 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Një ditë përpara do t’ju përshtatet, por nuk duhet të prisni mrekulli. Tani është koha e shërimit. Në javët në vazhdim ju do të rivendosni harmoninë në energjitë tuaja dhe do të rigjeni palestrën tuaj me dietë dhe mënyrë jetese të përmirësuar. Jeta juaj emocionale gjithashtu po merr një rregullim, pasi do të gjeni guximin për t’u përballur me çështje të caktuara shqetësuese.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Do t’ju duhet të rregulloni letrat tuaja, të shlyeni borxhet e vjetra, të përballeni me detyrime fizike ose morale dhe të rregulloni problemet teknike. Kjo është shumë punë! Për fat të mirë, pasi të jetë bërë, bagazhet tuaja emocionale do të jenë dukshëm më të lehta, duke ju mundësuar që të shkoni më larg dhe më shpejt.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Energjia astrale thotë se ka kohë për gjithçka. Ne priremi të përsërisim disa detyra që na pëlqen t’i bëjmë, ndërsa ato që nuk na pëlqejnë përpiqemi t’i heqim nga rruga sa më shpejt që të jetë e mundur. Duket e arsyeshme, por Universi ju kujton se duhet të bëni sa më shumë hapësirë në jetën tuaj për atë që nuk ju pëlqen si për atë që ju pëlqen, sepse secila detyrë ka të bëjë me tjetrën në një farë mënyre.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Realiteti nuk është gjithmonë aq emocionues sa do të dëshironit të ishte. Por a nuk është kjo sepse ju interpretoni realitetin në një mënyrë të veçantë? Ju rrallë i shikoni gjërat në detaje, sepse në thelb, detajet nuk ju interesojnë. Por nëse shikoni përreth, do të zbuloni se detajet e një ngjarjeje vërtet epike po shpalosen aktualisht para syve tuaj. Vendosni disa lente të reja në syzet tuaja!

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Energjitë planetare po ju inkurajojnë të bëni disa rregullime në lidhje me ambiciet tuaja shoqërore. Ju mund të dëshironi të ndryshoni profesione ose rrethin tuaj të miqve. Kjo është më e ndërlikuar nga sa mund të mendoni, pasi kultura e botës suaj aktuale është një zgjatim i juaji. Ju tërheq ajo që është e njohur. Prirja juaj e natyrshme do të jetë të ktheheni atje ku keni ardhur.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Kjo energji planetare do të provojë dëshirën tuaj të përsëritur për të shkuar në anën tjetër të botës ose për të pasur një dalje të gatshme në çdo marrëdhënie. Ju e bëni këtë në mënyrë që të mos ndiheni të bllokuar dhe, mbi të gjitha, kështu nuk do të jeni të varur. Kjo është një nga pikat tuaja të forta, por është gjithashtu një nga dobësitë tuaja. Gjatë disa javëve të ardhshme do të shtyheni të përfshiheni më shumë me të tjerët.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Pse i shihni marrëdhëniet si të vështira? Ju e dini që ndërveprimet me të tjerët ju ndihmojnë të mësoni dhe të rriteni. Ky është rasti për të gjithë. Por për ju, veçanërisht, marrëdhëniet janë të rëndësishme sepse ato ju ndihmojnë të rrini me këmbë në tokë. Shumë shpesh ju ëndërroni për realitetin sesa përballeni me të. Aspektet e sotme do të insistojnë që ju të bëni një përpjekje më të madhe me njerëzit më të afërt me ju.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Fundi i një cikli sinjalizon fillimin e një cikli të ri. Sot, do të filloni një periudhë të re të mirëkuptimit që harmonizon energjitë tuaja. Ju mund të keni ndërmarrë më shumë rreziqe se zakonisht kohët e fundit pasi keni ekspozuar emocione që normalisht i mbani të fshehura. E tepruat apo mund të ishit edhe më larg në atë gjymtyrë? Keni një periudhë qartësie përpara për ta menduar.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

A keni vërejtur një farë tendosjeje në emocionet tuaja? Ju mund të relaksoheni tani. Javët e ardhshme premtojnë të jenë më të qeta. Qiejt me diell gradualisht do të kthehen. Përpjekjet tuaja do të përqendrohen në jetën tuaj të dashurisë. Ju e dini që keni nevojë për siguri dhe stabilitet. Nëse punoni në mënyrë të qëndrueshme, do t’i arrini ato synime!

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Javët e fundit mund të dukej sikur Toka po shkatërrohej. Për fat të mirë, konfigurimi aktual astral premton të jetë më i qetë, edhe pse jo domosdoshmërisht më pak intensiv. Ju do të jeni në gjendje të zbatoni vendimet e fundit në lidhje me jetën tuaj në familje dhe në fund të zgjidhni disa çështje të rëndësishme.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të jeni të ndjeshëm, por jeni edhe këmbëngulës. Valët që keni kaluar në javët e fundit vetëm sa kanë forcuar vendosmërinë tuaj. Sidoqoftë, do të duhet të jeni të kënaqur me këtë periudhë të kaluar tronditjesh. Javët në vazhdim do të jenë shumë më të qeta. Përdorni kohën për të rimarrë një kontroll mbi jetën tuaj dhe punoni shumë për të thjeshtuar qëndrimet tuaja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndoshta javët e fundit ju kanë bërë përshtypje si periudhat më intensive në këtë vit. Ju me siguri do të pranoni që çdo gjë që lidhet me punët e zemrës ishte e pajisur me një kuptim të thellë dhe të qëndrueshëm. Tani është koha për një pushim fizik dhe psikologjik në mënyrë që t’ju lejojë të integroni plotësisht përvojat tuaja. Javët në vazhdim ofrojnë një oaz të qetë.

Burimi: Horoscope