Horoskopi ditor – 11 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Marrëdhënia juaj me paratë dhe të gjitha lukset që mund të blejë mund të ndryshojë sot. Venusi, planeti i kënaqësisë, po bashkohet në një lidhje një herë në vit me Uranin rebel në sektorin tuaj të të ardhurave. Hedhja e parave sikur të jeni një milioner i ri mund të duket jashtëzakonisht joshëse. Thënë kështu, edhe pse nuk ka asgjë të keqe të argëtoheni ose të provoni diçka të re, mbani mend se një faturë është ende një faturë! Sigurohuni që të keni fondet për të paguar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dëshira për të ndryshuar pamjen tuaj mund të godasë zemrën tuaj në çdo moment. Venusi zbukurues dhe Urani elektrik po formojnë një lidhje të fuqishme në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes dhe Prezantimit, duke u kthyer sot në një mundësi fantastike për të provuar diçka të re. Pavarësisht nëse është aq e vogël sa blerja e disa rrobave të reja ose aq e rëndësishme sa të bësh një ndryshim të plotë në sallon, bëj diçka që të të bëjë të ndihesh pak më shumë si vetvetja – edhe nëse të tjerëve u duhet një moment për t’u përshtatur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta mund të ndihet si lloji më i bukur i fantazisë sot. Venusi luksoz dhe Urani eklektik po bëjnë vals në Shtëpinë tuaj të 12-të të Nënndërgjegjes dhe Intuitës, duke rritur volumin në intuitën tuaj, në mënyrë që të mund të zbuloni mundësi të pazakonta dhe situata magjike. Lëreni zërin tuaj të brendshëm t’ju udhëheqë, sepse mund t’ju çojë lehtësisht drejt diçkaje përrallore dhe krejtësisht të papritur. Një fund i lumtur ju pret!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të ndiheni si personi më popullor në botë sot, Gaforrja. Afërdita, mjeshtrja e kënaqësisë, po vjen në një lidhje të shkëlqyeshme me ikonoklastit Uran për të vendosur disa mundësi të reja në rrugën tuaj. Njerëzit me siguri do të duan të shoqërohen! Edhe nëse e filloni ditën pa plane, kjo mund të ndryshojë me një qindarkë. Mendoni fort t’i thoni po çdo ftese që ju vjen, sepse nuk do ta dini sa e bukur do të jetë një ngjarje derisa të jeni atje. Mos e humbisni!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të bëni një emër për veten tuaj sot, Luan – veçanërisht në një kapacitet profesional, pavarësisht nëse keni punë për të kryer apo jo. Ka një shtrirje spektakolare që ndodh në Shtëpinë tuaj të 10-të të Qëllimeve dhe Ambicieve Afatgjata, pasi Venusi bujar dhe Urani befasues bashkohen në një lidhje të madhe atje. Një shans për t’i treguar të gjithëve se sa i aftë jeni, ose ndoshta një mundësi e re pune, mund të dalë e paqartë. Kjo ka të ngjarë të jetë pikërisht në rrugicën tuaj!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kënaqësia dhe entuziazmi ju presin në një vend të madh. Afërdita dhe Urani po formojnë një lidhje të madhe në Shtëpinë tuaj të 9-të të Kulturës dhe Zgjerimit, duke ju dhënë mundësinë për një aventurë të rrallë që mund t’ju rrahë zemrën. Çfarëdo që të bëni sot, kushtojini vëmendje koncepteve, njerëzve ose përvojave të reja, edhe nëse është thjesht të provoni një kuzhinë të ndryshme ose të shkoni në një muze arti. Diçka mund të ndizet brenda jush që fillon një mënyrë të re jetese.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dita e sotme mund t’ju ofrojë një fitim të papritur kur nuk e prisni. Sundimtari juaj, Venusi paradashës, po bën lidhjen e saj një herë në vit me ikonoklastin Uranin në Shtëpinë tuaj të 8-të të shumave të përgjithshme dhe burimeve të përbashkëta, gati për të hapur qiejt dhe për të hedhur flori mbi ju. Kjo sferë e grafikut tuaj mund të prodhojë intensitet, por nën këtë energji përrallore, ka të ngjarë të mos keni asgjë tjetër veçse kohë të mira për të pritur. Është koha për të bërë para – pa pasur nevojë të punoni shumë për të.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një person i veçantë mund të sjellë një përvojë përrallore në rrugën tuaj tani. Venusi, planeti i kënaqësisë, po sinkronizohet me Uranin e papritur në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Pavarësisht nëse keni të bëni me një bashkëpunëtor biznesi, një partner romantik ose një mik të ngushtë, shanset janë të mëdha që ata të kenë përgatitur diçka të bukur për ju. Në vend që të jeni dyshues për ndonjë motiv themelor, pranoni këtë dhuratë me mirëbesim dhe shikoni se çfarë planesh kanë njerëzit dhe universi për ju. Me siguri do t’ju pëlqejë rezultati!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka të bëjë me gjërat e vogla sot, dhe jo me ndonjë moment të rëndësishëm. Afërdita dhe Urani po bëjnë një lidhje të fuqishme në shtëpinë tuaj të 6-të të orientuar nga detyra, duke ju ndihmuar të përballeni me çdo pjesë të jetës suaj që ka nevojë për vëmendje. Ndonëse ky sektor i grafikut tuaj nuk është aspak emocionues, këta planetë duan të sjellin kënaqësi dhe paparashikueshmëri në masë të barabartë, kështu që ajo që mund të duket e zhurmshme në fillim mund të rezultojë të jetë çdo gjë tjetër veçse asaj. Merrni këtë energji dhe vraponi me të!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju jeni marrësi me fat i një energjie vërtet të mrekullueshme sot, Bricjap. Afërdita, me bukurinë e saj natyrale, po bën lidhjen e saj një herë në vit me Uranin rebel në këtë kohë. Këta dy planetë po kërcejnë me një melodi të bukur në shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit dhe kreativitetit. Ju mund t’i gjeni të gjithë sytë drejt jush në rënien e një kapeleje, prandaj sigurohuni që të bëni më të mirën përpara pasi njerëzit do të kujtojnë se sa mirë keni performuar. Megjithatë, mos u turpëroni! Jeni pothuajse të sigurt se do ta shijoni këtë moment.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të kënaqesh me veten ka të ngjarë të jetë mjaft e lehtë tani – në fakt, mund të mos duhet as të largohesh nga shtëpia për ta bërë këtë. Ekziston një lidhje përrallore midis Venusit dhe Uranit në Shtëpinë tuaj të 4-të të Themeleve dhe Familjes, duke hedhur një shkëlqim të lumtur mbi vendbanimin tuaj. Është një kohë e shkëlqyer për të bërë pak ridekorim. Nëse ndiheni social, mendoni të ftoni disa miq për një festë. Një ngjarje e minutës së fundit mund të bëhet një natë që të gjithë do ta mbani mend për vitet në vijim!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka diçka emocionuese që ju pret në botë në këtë kohë. Shtëpia juaj e tretë e komunitetit lokal është ndriçuar me një lidhje vezulluese midis Venusit dhe Uranit, duke dërguar dridhje emocionuese që valëviten në lagjen tuaj. Dilni dhe gjeni kohë për të përshëndetur të tjerët, sepse mund të takoni dikë të ri që do të bëhet një mik i ngushtë ose do të zbuloni një vend të freskët që shndërrohet shpejt në një vendstrehim të preferuar. Fjala e shkruar është gjithashtu e theksuar, kështu që vendosja e stilolapsit në letër mund të ketë rezultate të mahnitshme.

Burimi: Tarot