Horoskopi ditor – 11 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Aktualisht, një ndryshim i vogël mund të ketë një rezultat të madh. Ju mund të jeni duke u fokusuar në detajet e jetës suaj dhe duke shtrënguar çdo vidë të lirshme ndërsa Dielli marshon nëpër Shtëpinë tuaj të 6-të të Efikasitetit, por kjo rutinë mund të përdorë një qasje të re ndërsa Dielli trillon Uranin ekscentrik. Me Uranin në sektorin tuaj të të ardhurave, një mundësi për të përmirësuar fitimet tuaja mund të shfaqet kur pritet më pak. Mund të prisni dhe të shihni se çfarë ndodh – ose mund të filloni të kërkoni veten dhe të filloni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Edhe lulëzimi më i turpshëm mund të përfitojë aktualisht nga vendosja e tyre atje. Ju ndoshta keni shumë ndjenja për të shprehur ndërsa Dielli udhëton në shtëpinë tuaj të 5-të me zë të lartë, duke ju dhënë shumë gjëra për të festuar. Dilni nga rutina juaj e zakonshme për të bërë pikërisht këtë kur Dielli bashkohet me Uranin e çuditshëm në shenjën tuaj, duke ju ofruar mundësi të mjaftueshme për të ndjekur kënaqësitë tuaja specifike. Sa më e pazakontë qasja juaj ndaj jetës, aq më shpërblyese mund të jetë përvoja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Lejimi i ndjenjave tuaja të rrjedhin sot mund të rezultojë në një shërim katartik. Ju jeni më të përgatitur për të zhytur thellësitë tuaja, ndërsa Dielli viziton shtëpinë tuaj të katërt, duke ju vënë në kontakt me ndjenjat dhe nevojat tuaja. Lejimi i vetes që të përballet me këto mund të jetë papritmas produktiv, ndërsa Dielli trillon Uranin krijues në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju lejuar të lëshoni diçka që ka ngecur për më shumë se ç’duhet. Është koha për të lehtësuar ngarkesën në mënyrë që të mund të ecni përpara me më shumë lehtësi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kjo është një ditë vërtet e bukur për të shtuar disa miq të rinj në listën tuaj. Dielli në sektorin e komunitetit tuaj lokal po sinkronizohet me Uranin, planetin e befasisë, në Shtëpinë tuaj të 11-të të Njohjeve, duke ju ndihmuar të lidheni me fytyra të freskëta. Goditja në një vendstrehim lokal mund të rezultojë në takimin me njerëz që kurrë nuk do të prisni t’i njihni. Ju mund të habiteni se sa shumë shihni sy më sy! Jini të hapur ndaj qarkullimit – me siguri do të jeni të emocionuar me rezultatet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Fitimi i shpërblimeve tuaja të thjeshta mund të jetë kaq i lehtë në këtë kohë – për sa kohë që nuk keni problem të ndryshoni qasjen tuaj. Dielli në sektorin tuaj të të ardhurave po shtrihet përtej qiellit për të shtrënguar duart me Uranin rebel në sektorin tuaj të karrierës, duke ju kujtuar se taktika e provuar dhe e vërtetë nuk është gjithmonë taktika më e mirë. Merrni një moment për të menduar jashtë kutisë dhe ndryshoni stilin tuaj në përputhje me rrethanat. Pak zgjuarsi mund të japë rezultate pozitive që ju shtyjnë përpara për mjaft kohë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Tani bota po ju hapet për të bërë disa eksplorime, Virgjëreshë. Jeni gati të vendosni veten të parët ndërsa Dielli rrëshqet nëpër shenjën tuaj në turneun e tij vjetor dhe një rreze miqësore drejt Uranit në sektorin tuaj të zgjerimit do t’ju ofrojë një platformë të madhe për ta bërë këtë. Merrni parasysh të bëni diçka përtej normës sot, diçka që ju ekspozon ndaj kulturave ose mënyrave të reja të të menduarit, sepse një shkëndijë frymëzimi nga larg mund të bëhet shumë e rëndësishme për ju.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush mund t’ju vijë në shpëtim kur nuk e prisni. Dielli po rrëshqet nëpër Shtëpinë tuaj të 12-të të Fantazisë dhe Çlirimit, duke ju mbushur me energji më të qetë se zakonisht. Thënë kështu, Dielli po rreshtohet me Uranin në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha, gjë që mund të rezultojë në një humbje të papritur që të bjerë pikërisht në prehrin tuaj. Kjo mund të jetë financiare, por mund të marrë edhe forma të tjera mbështetjeje, si shërbimi, dhuratat fizike ose koha cilësore. Mbani mend, ju keni njerëz që ju kërkojnë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Marrëdhëniet e të gjitha llojeve janë të theksuara për ju sot. Ndërsa Dielli në shtëpinë tuaj të 11-të të fokusuar në grup lidhet me Uranin në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, mund të vëreni se një person i veçantë fillon të tërheqë vëmendjen tuaj gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, ndoshta dikush me të cilin nuk keni qenë kurrë afër, befas do të afrohet kaq shumë. Disa vija mund të kapërcehen nëse nuk jeni të kujdesshëm, por për fat të mirë, planetët duhet t’ju ndihmojnë të siguroheni që do të jenë linja të mira për t’u kapërcyer.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndryshimi i së ardhmes ndoshta do të kërkojë veprim në të tashmen. Jeni të fokusuar në qëllimet tuaja ndërsa Dielli marshon nëpër Shtëpinë tuaj të 10-të të Reputacionit, duke hapur rrugën drejt suksesit, por ju mund të bëni ndryshime të menjëhershme ndërsa Dielli trillon Uranin në sektorin tuaj 9-me-5. Mendoni për jetën që dëshironi të bëni dhe përpiquni të sillni momente të saj në realitetin tuaj aktual. Nëse kjo do të thotë të punoni në mënyrë më efikase, të flini më shumë ose të ushqeheni më shëndetshëm, filloni sa më shpejt që të jetë e mundur.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Nuk ka kufi për sasinë e argëtimit që mund të keni sot! Jeni gati të hapni krahët ndërsa Dielli fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Aventurës dhe Mësimit të Lartë, dhe praktikisht do të jeni të garantuar të shijoni procesin kur Dielli do t’i bëjë një treshe të bukur Uranit në shtëpinë tuaj të 5-të të entuziazmit. Një mundësi për t’u kënaqur mund të vijë nga larg, prandaj sigurohuni që ta kapni me të dyja duart – nuk do të doni ta humbisni këtë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Gjërat mund të duken mjaft të rënda për momentin, por kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Ju ndoshta jeni gati të përballeni me intensitetet e jetës ndërsa Dielli udhëton në shtëpinë tuaj të 8-të pasionante. Plus, kjo energji merr një nxitje emocionale kur Dielli i bën një kënd pozitiv Uranit në sektorin tuaj familjar, duke ju sjellë potencialisht mbështetje nga nën çatinë tuaj. Një anëtar i familjes ose një shok dhome mund të vijë për ju në mënyrë të madhe, kështu që sigurohuni që të thoni faleminderit nëse e bëjnë këtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kalimi i ditës vetëm do të ishte befasues. Dielli po kërcen përmes sektorit tuaj të partneritetit, duke e kthyer vëmendjen tuaj tek njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj. Një natë në qytet për ju dhe një ose më shumë njerëz të dashur mund të jetë pikërisht ajo që urdhëroi mjeku kur Dielli trikoton Uranin në sektorin tuaj të komunitetit. Planet e minutës së fundit mund të kthehen në një natë që nuk do ta harroni, kështu që nëse ju vjen mundësia për të dalë, sigurohuni që ta shfrytëzoni.

Burimi: Tarot