Horoskopi ditor – 12 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Universi tani po bën çmos për të ushqyer lidhjet në jetën tuaj. Një kënd i pazakontë midis Diellit në sektorin tuaj të mirëqenies dhe Saturnit në sektorin tuaj shoqëror po ekspozon se ku disa nga miqësitë tuaja mund të jenë bajatur, ndoshta sepse nuk i keni kultivuar ato. Nëse këta njerëz janë jashtë jetës tuaj për një arsye të mirë, ju mund t’i lini ata ashtu siç janë. Megjithatë, nëse dikush meriton të jetë pjesë e botës suaj, përpiquni të bëni pjesën tuaj për t’i bërë ata të ndihen të mirëpritur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Edhe lulëzimi më i turpshëm mund të përfitojë aktualisht nga vendosja e tyre atje. Ju ndoshta keni shumë ndjenja për të shprehur ndërsa Dielli udhëton në shtëpinë tuaj të 5-të me zë të lartë, duke ju dhënë shumë gjëra për të festuar. Dilni nga rutina juaj e zakonshme për të bërë pikërisht këtë kur Dielli bashkohet me Uranin e çuditshëm në shenjën tuaj, duke ju ofruar mundësi të mjaftueshme për të ndjekur kënaqësitë tuaja specifike. Sa më e pazakontë qasja juaj ndaj jetës, aq më shpërblyese mund të jetë përvoja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shtëpia juaj është e një rëndësie të madhe në këtë kohë – për ju dhe universin. Dielli është zhytur në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, duke ju joshur të bëni fole, por vështrimi juaj mund të kthehet në horizont ndërsa Dielli i thërret Saturnit në sektorin tuaj të udhëtimit. Diku larg, ose ndoshta dikush nga larg, mund të fillojë të tërheqë telat e zemrës suaj. Ndërsa kjo ide e re trazon shpirtin tuaj, burimi juaj i përmbushjes mund të përfundojë të jetë diçka krejtësisht e papritur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Konflikti mund të përpiqet të vjedhë argëtimin tuaj aktualisht. Pavarësisht se sa i hutuar jeni, mund të përdorni disa energji mjaft ekstreme kur Dielli i paqëndrueshëm arrin te Saturni solemn në Shtëpinë tuaj të 8-të të Privatësisë. Disa çështje serioze mund të kërkojnë vëmendjen tuaj, edhe nëse gjithçka që dëshironi të ishte një ditë argëtuese me miqtë. Do të ishte e mençur të dëgjonin këto planetë dhe të merreni me çdo çështje urgjente fillimisht. Pasi kjo të jetë bërë, ju mund të ndiqni kënaqësitë tuaja me një ndërgjegje të pastër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dikush mund të jetë aktualisht më i dobishëm se sa ju mund t’i jepni atij kredi për të. Ju jeni në gjendje t’i tregoni të gjithëve se sa efikas mund të jeni vetëm ndërsa Dielli marshon nëpër sektorin tuaj të parave, por mund të jetë një ide më e mirë të ndani barrën ndërsa Dielli lidhet me Saturnin në shtëpinë tuaj të partneritetit. Pavarësisht nëse mendoni se keni një kontroll të përsosur në çdo gjë, një mendim i dytë ose një palë tjetër sysh mund të përmirësojë shumë cilësinë e prodhimit tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju keni një reputacion si një shenjë shumë punëtore, Virgjëresha, për mirë ose për keq. Ky reputacion mund t’ju pengojë pasi Dielli në shenjën tuaj sinkronizohet me Saturnin në sektorin tuaj të përditshëm të punës, duke ju detyruar të bëni përpjekje shtesë kur preferoni të bëni vetëm rrini. Nëse ndiheni nën presion për të performuar, përpiquni të sqaroni se nga vjen ky presion. Pavarësisht nga kjo, megjithatë, nuk duhet të jeni kaq të stresuar. Pushimi mund të jetë po aq i rëndësishëm sa puna.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sa më pak të shtyni, aq më e këndshme mund të jetë dita juaj. Jeni gati për të rrëshqitur nëpër jetë ndërsa Dielli noton nëpër shtëpinë tuaj fantastike të 12-të, por ju gjithashtu mund ta përdorni këtë në avantazhin tuaj pasi Dielli punon me Saturnin në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese. Në vend që të përpiqeni të imagjinoni çdo minutë të ditës suaj, jini të hapur dhe shikoni se ku ju çon. Me siguri do të dashuroni kudo që të përfundoni! Gjëja më e rëndësishme është të argëtoheni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një ballafaqim interesant mes daljes jashtë shtëpisë dhe qëndrimit afër shtëpisë mund t’ju godasë në çdo moment. Dielli po zgjatet nga shtëpia juaj e 11-të e lidhjeve për të përshëndetur Saturnin në shtëpinë tuaj të 4-të të ndjenjave, gjë që mund t’ju kërkojë të kujdeseni për disa çështje rreth shtëpisë përpara se të mund të lidheni me dikë. Nëse nuk mund të largoheni nga dera juaj, pse të mos ftoni disa njerëz? Një natë argëtuese në vendin tuaj mund t’i kënaqë të gjithë, kështu që lërini miqtë tuaj të hyjnë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot, mendimet e të tjerëve mund të jenë shumë më të dobishme se zakonisht. Dielli në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të bën një rreshtim të pazakontë me Saturnin në shtëpinë tuaj të tretë të biseduar, duke rritur aftësitë e të menduarit logjik të të gjithëve dhe duke theksuar diskutimin konstruktiv. Vazhdoni dhe pyesni përreth për disa këshilla ose mendime në lidhje me qëllimet tuaja aktuale. Ju mund të merrni disa copëza ari intelektual në këmbim të përpjekjeve tuaja për të arritur.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Numërimi i pulave tuaja para se të çelin nuk është kurrë një qasje e mençur ndaj jetës – veçanërisht jo tani. Eturia nuk është gjithçka, sepse edhe pse Dielli po udhëton nëpër shtëpinë tuaj të 9-të sipërmarrëse, do t’ju duhet të siguroheni që të keni në të vërtetë burimet që mendoni se i keni kur lidhet me Saturnin në sektorin tuaj financiar. Rishikoni asetet tuaja përpara se të filloni një plan të madh, sepse gjëja e fundit që dëshironi është të mbeteni pa benzinë pak para vijës së finishit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Tensioni mund të jetë tërheqja e kufijve midis dëshirave tuaja dhe atyre të njerëzve përreth jush. Dielli po kalon nëpër shtëpinë tuaj të 8-të të financave dhe burimeve të përbashkëta, duke e bërë edhe më të rëndësishme që të gjeni një kompromis me të tjerët. Thënë kështu, mund t’ju duhet të mbroni nevojat tuaja pasi Dielli lidhet me Saturnin në shenjën tuaj. Ju nuk duhet të armatoseni askënd për t’i ndjekur së bashku me planet tuaja, por një shpjegim i formuluar mirë mund t’ju ndihmojë t’i kuptoni ato.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dikush mund të nxjerrë në pah një pikë qorre tuajën sot, e cila mund t’ju bëjë të ndiheni sikur keni humbur diçka të dukshme. Dielli në sektorin tuaj të marrëdhënieve po vjen në kontakt me Saturnin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, që do të thotë se diçka që ju e keni zbrazur mund të bëhet shumë e dukshme për dikë tjetër. Ata ndoshta nuk do të tërheqin vëmendjen për këtë për një arsye të keqe, por mund të dëshirojnë t’ju ndihmojnë të merreni me të. Nëse keni nevojë për ndihmë, nuk ka asgjë të keqe të pranoni ndihmën.

Burimi: Tarot