Horoskopi ditor – 12 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Idetë luajnë kërdi në kokën tuaj sot. Gjëja e mirë është se do t’i ekzekutoni mirë. Këtu keni një fjalë paralajmëruese për ju: shmangni vendimet e nxituara. Njerëzit me përvojë do t’ju ndihmojnë të gjeni një bazë të fortë. Kushtojini vëmendje këshillimit të më të rriturve.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju jeni shumë të planifikuar dhe të fokusuar, të gatshëm dhe praktikë në trajtimin e çështjeve tuaja sot. Ju do të jeni në gjendje të identifikoni strategjinë më të mirë, rrjedhën e veprimit që kërkojnë situatat. Këtë ditë ju do të performonit si një specialist, një ekspert i vërtetë dhe nuk do të dështoni të arrini gjithçka që keni synuar të bëni. Me shumë mundësi do të merrni disa projekte dhe detyra gjatë ditës.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Dita do t’i kushtohet kalimit të kohës cilësore me fëmijët. Do të mbingarkoheni me përgjegjësitë shtëpiake dhe do ta keni të vështirë të merreni me to. Sidoqoftë, do të arrini të bëni mirë dhe do të jeni të kënaqur me rezultatin. Evitoni të qenit shumë sentimental nëse jeni prind; gjithashtu, mund t’ju duhet të silleni ashpër me fëmijët tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Jo vetëm që do të bëni plane, por edhe do të veproni sipas tyre. Kështu që ju mund të kurseni para, kohë dhe energji për kërkime krijuese. Cilësia e punës dhe arritjeve tuaja do të jetë e lartë. Kreativiteti juaj luan një rol kyç në arritjet tuaja në karrierë ose biznes.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot do të duhet të punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja. Ata që janë seriozë në punën e tyre do të jenë lehtësisht në gjendje të rrjedhin gjatë ditës. Sot duhet të jeni të kujdesshëm. Jo vetëm në punë, por edhe në marrëdhëniet personale, duhet të jeni të përgatitur. Ju duhet të mbani një ekuilibër midis shtëpisë dhe punës.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Sot është koha e duhur për të filluar një projekt të ri, ndërsa projektet e vjetra të cilat ishin shtyrë do të përfundojnë. Gjatë javës së ardhshme do të përpiqeni të rrisni nivelet tuaja të energjisë. Festat do të çojnë në shumë argëtim dhe gëzim. Fëmijët do të sjellin krenari në shtëpi e cila do t’ju bëjë të keni një shpirt edhe më të lartë.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Zyrtarët më të lartë në vendin tuaj të punës mund të jenë të pakënaqur me ju dhe ju do të përballeni me probleme me ta. Për shkak të kësaj ju do të ndiheni të dëshpëruar mendërisht dhe në rënie, por pasdite do të jeni në gjendje t’i kënaqni ata me aftësinë tuaj mbresëlënëse të punës. Sot nuk është një ditë e mirë për të provuar ndonjë sipërmarrje të re biznesi.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Jeta është mësuesi më i mirë, thonë ata. Dhe sot, ju madje e përjetoni këtë. Ju mund të mësoni të mbijetoni nga konkurrenca e ngushtë në treg. Kjo mund të shkaktojë shumë zili, por asgjë nuk do t’ju shqetësojë. ‘Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore’, kështu që, është mirë edhe nëse bëni disa gabime.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot do të zgjoheni me një buzëqeshje. Ju keni një aftësi për të zgjidhur problemet, të cilat mund t’i përdorni në mënyrë optimale. Jini të kujdesshëm ndaj njerëzve përreth jush, pasi natyra e tyre ziliqare mund të ndikojë në punën tuaj. Injoroni ato dhe mbani gjallë optimizmin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Beqarët, sot mund të takoni një nga ëndrrat tuaja dhe të planifikoni për një të ardhme së bashku. Ju do të ndjeni dhe do të shijoni ndjenjën emocionuese të takimit me partnerin tuaj të jetës dhe të lini zemrën tuaj të hapet para dikujt. E gjithë kjo nuk do të jetë e njëanshme. E dashura juaj gjithashtu do t’ju japë dashuri pa kushte.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Dëgjoni zërin tuaj të brendshëm, ndiqni atë që thotë zemra juaj dhe nuk do të keni nevojë që dikush tjetër t’ju udhëheqë në rrugën tuaj. Në punë, do të keni një lundrim të qetë sot, pasi eprorët do të jenë mbështetës të veprimeve dhe vendimeve tuaja. Shkoni në një takim romantik në mbrëmje dhe shënoni një përfundim të përsosur të ditës.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Nëse jeni udhëheqës i një projekti ose i një ekipi, atëherë sot është dita juaj. Entuziazmi dhe krijimtaria juaj do t’u japë një sens qëllimi dhe drejtimi kolegëve tuaj. Ju jeni më të shqetësuar për mjetet sesa për qëllimet. Sot është një ditë e mirë për të përparuar në planin e punës. Ndërsa asnjë ngjarje e jashtëzakonshme nuk ka të ngjarë të ndodhë në jetën tuaj personale, familja juaj do të presë që ju t’i kushtoni vëmendje nevojave të tyre.

Burimi: Ganesha Speaks