Horoskopi ditor – 12 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Opinionet e rrjetit tuaj social mund të duken veçanërisht të ngurtë në këtë kohë. Ju mund të ndiheni të pasigurt duke ndarë filozofitë me miqtë tuaj kur ata janë shumë të lidhur me një mënyrë të veçantë të shikimit të botës. Të qenit realist për kufizimet e këtyre njerëzve është e zgjuar, por mos u jepni atyre më shumë autoritet sesa meritojnë. Kur Hëna intime hyn në shtëpinë tuaj të 12-të, mund të kuptoni se disa çështje janë mes jush dhe një fuqie më të lartë. Dijeni se kush – nëse dikush – është me të vërtetë i kualifikuar për t’ju vlerësuar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Tani mund të ndiheni të etur për të provuar veten para një figure autoriteti kërkues. Ndoshta standardet e tyre të larta janë pikërisht shtytja që ju duhet për të arritur në një nivel që përndryshe nuk do ta arrinit. Megjithatë, kërkesa për performancë të lartë mund të kalojë kufirin në abuzim. Nëse nuk jeni të sigurt nëse gjërat kanë shkuar shumë larg, mund të jetë e nevojshme t’u kërkoni miqve tuaj për një kontroll realiteti. Ndërsa ata mund të mos kuptojnë çdo detaj të dinamikës suaj, ndonjëherë duhet një i huaj për të parë të dukshmen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Zotërimi juaj i një sistemi intelektual mund të jetë i mprehtë sot dhe mund të jeni të sigurt në aftësinë tuaj për të zgjidhur një problem të rëndësishëm duke luajtur sipas rregullave. Edhe pse sapo Hëna e ndjeshme të hyjë në shtëpinë tuaj të fuqishme të 10-të, mund të pyesni veten nëse situata ka më shumë se kaq. Ndërsa nuk duhet të shkoni në ekstremin e kundërt të dominimit të të tjerëve përmes manipulimit ose kultit të personalitetit, ndoshta është e nevojshme të identifikoni me kujdes çdo rrethanë në të cilën justifikohen përjashtimet nga rregullat.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Lejimi i të tjerëve të afrohen me ju mund të duket si një kërcënim për lirinë tuaj aktuale. Nga ana tjetër, ndoshta mund të kesh lidhje dhe rehati duke e kthyer bisedën në një nga pasionet e tua intelektuale. Me Hënën emocionale në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, ju mund të lidheni në mënyrë shpërblyese mbi idetë, edhe pse mund të mos ndiheni gati të zbuloni gjëra më personale për jetën tuaj. Plus, të mësuarit se ndani besimet thelbësore më vonë mund të bëhet një bazë e fortë për një marrëdhënie më të thellë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Rolet represive mund të çojnë një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta në rrëmujë tani. Ndërsa mund të merrni një sasi të caktuar ngushëllimi duke ditur se çfarë pritet nga ju, ndoshta zhgënjimi juaj për mosplotësimin e nevojave tuaja emocionale është i mjaftueshëm për t’ju shtyrë të kërkoni diçka të re. Kur hëna perceptuese hyn në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit, lexoni dhomën për të parë nëse personi tjetër është gati për një bisedë të madhe. Ndoshta nuk jeni i vetmi që jeni gati për ndryshim!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mënyra më e mirë për të ushqyer njerëzit që doni nuk është domosdoshmërisht të përpiqeni të kujdeseni personalisht për çdo nevojë të menjëhershme materiale që ata kanë. Lista juaj e detyrave mund të duket urgjente, por mund të jetë më mirë të mbani mend për kë po i bëni të gjitha këto gjëra. Ndërsa Hëna e dhembshur kalon në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, kujtojini vetes se të dashurit tuaj janë ndoshta më të vetë-mjaftueshëm sesa mendoni. Sidoqoftë, mund të befasoheni këndshëm nga fakti se sa shumë e vlerësojnë praninë tuaj më vete!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përpjekja për t’u argëtuar mund të sjellë më shumë telashe sesa ia vlen sot, pasi mund të hasni zhgënjime që lidhen me argëtimet në të cilat zakonisht mbështeteni për një goditje kënaqësie. Mund të jetë më mirë të ndërroni kurse dhe të bëni disa detyra rutinë që e dini se janë të mërzitshme. Pa barrën e ndonjë pritshmërie për të përjetuar diçka vërtet emocionuese, thjesht mund të përqafoni çfarëdo që të ndodhë – dhe ndoshta do të jeni të kënaqur të zbuloni nxitimin e arritjeve që ndjeni kur i përfundoni gjërat!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Lidhja me të tjerët mund të jetë e vështirë për momentin, pasi zakonet që keni marrë herët në jetën tuaj mund të dalin në mënyra jo të këndshme. Ndonëse kjo mund të jetë të paktën një mundësi e dobishme për të parë se me cilat pjesë të vetes keni të bëni dhe për t’i analizuar ato, logjika mund t’ju çojë vetëm kaq larg – veçanërisht nëse keni të bëni me një model që filloi kur ishit shumë i ri. Puna në një prizë krijuese ka potencialin t’ju ndihmojë të mendoni përmes emocioneve sfiduese.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të dilni paksa të pëmbledhur në biseda sot. Edhe pse ndoshta jeni thjesht të zënë me përgjegjësitë tuaja, njerëzit me të cilët ndërveproni nuk e dinë domosdoshmërisht këtë – dhe ata mund të supozojnë se qëndrimi juaj është disi një reflektim mbi ta. Mund të nevojiten përpjekje shtesë nga ana juaj për të shmangur drama të panevojshme. Pushimi dhe rehatia që ju nevojiten me të vërtetë ka të ngjarë të jenë më afër nga sa mendoni, dhe mbajtja e kësaj në mendje mund t’ju ndihmojë të grumbulloni durimin për t’u marrë me ndërveprimet frustruese me dashamirësi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kontrolli i ngushtë i parave mund të duket tërheqës tani, veçanërisht nëse nuk mendoni se keni kontroll të mjaftueshëm mbi gjërat e tjera në jetën tuaj. Ndërsa nuk ka asgjë të keqe të keni një buxhet, mund t’ju duhet të jeni logjik në lidhje me shtrirjen e financave tuaja. Megjithatë, kur Hëna instinktive kalon në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit, mund të jeni në gjendje të bëni përparim në një çështje që mendonit se nuk do të shkonte askund. Fillimi i bisedës së duhur mund t’ju çojë më tej sesa prisni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Për momentin mund të ndiheni të mbyllur nga bota. Megjithëse mund të dilni si shumë i niveluar, me siguri po ndodhin shumë gjëra nën sipërfaqe, veçanërisht një ndjenjë e qetë vendosmërie. Megjithatë, animi në pjesët tuaja më të buta mund të jetë gjithashtu një pjesë e rëndësishme e forcës suaj. Të dish se kur të jesh fleksibël do t’ju ndihmojë të drejtoni fuqinë tuaj në mënyrë efektive dhe të shmangni kapjen në beteja që nuk ia vlen. Më e rëndësishmja, jini të sigurt në gjykimet tuaja për këtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Intuita juaj e fuqishme mund të përplaset me gurët e frenimeve tuaja pa paralajmërim. Të menduarit se këndvështrimi juaj është i çuditshëm mund t’ju bëjë të konfliktoheni për një mesazh ose vëzhgim që tundoheni ta ndani me dikë tjetër. Megjithatë, pasi Hëna perceptuese të kalojë në shenjën tuaj, ju mund të ndjeni më shumë liri për të eksploruar çdo informacion që merrni. Në atë pikë, ju ndoshta do të jeni në gjendje të dalloni ndryshimin midis mbylljeve tuaja dhe nivelit të rehatisë që zbuloni në audiencën tuaj të mundshme.

Burimi: Tarot