Horoskopi ditor – 12 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Duke parë se si puna juaj drejt qëllimeve tuaja tashmë ka rritur sigurinë tuaj materiale, mund të jetë inkurajuese për ju në këtë kohë. Ndërsa përcaktoni hapat e ardhshëm, ndoshta duhet të pranoni se përmbushja e nevojave tuaja financiare ka vërtet rëndësi për ju. Megjithatë, mund t’ju duhet të shikoni nëse e kontrolloni këtë dëshirë apo nëse ajo ju kontrollon. Kur jeni më të vetëdijshëm për mënyrën se si ecni në jetë, mund të gjeni më shumë kënaqësi me rezultatet që merrni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përjetimi i ndjenjave tuaja mund të jetë pikërisht ajo që bota ka nevojë nga ju sot. Ka të ngjarë të merrni diçka edhe më të rëndësishme se çlirimi i thjeshtë emocional, sepse zemra juaj është e lidhur me mendjen tuaj, si dhe me emocionet tuaja. Nëse jeni të gatshëm të ndani përvojat tuaja, kuptimi që gjeni në to mund të ndihmojë gjithashtu të tjerët. Ju mund të mos jeni i vetmi që merret me llojin e sfidave me të cilat përballeni – por mund të jeni më të artikuluar në trajtimin e tyre sesa shumica e njerëzve.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

T’i jepni vetes pak privatësi për t’u marrë me një çështje intensive mund të jetë e rëndësishme tani. Megjithatë, mund të jetë e nevojshme që ju të kuptoni ndryshimin midis marrjes së hapësirës së shëndetshme dhe të qenit të izoluar jo shëndetshëm. Edhe nëse biseda me një person tjetër nuk do të ishte e dobishme për ju për momentin, mund të ishte e mençur që të paktën të qëndroni të lidhur me idenë e diçkaje më të madhe se vetja. Në vend të gjykimit, burimet e jashtme mund të japin një kujtesë se jeta është më e madhe se çdo dramë aktuale.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njohja më e mirë me një koleg mund të shkojë mirë për ju në këtë kohë. Ju mund të zbuloni se ndani një pasion intelektual ose shpirtëror, i cili do të krijonte një themel të madh mbi të cilin mund të ndërtoni një lidhje të fortë. Ndërsa ndryshimi i kufijve të njohjes suaj të krijuar mund të jetë i vështirë, lidhja juaj e përbashkët duhet t’ju japë udhëzime mjaft të buta për të shmangur këtë problem, pasi të kesh këndvështrime të ngjashme në lidhje me disa nga gjërat e mëdha në jetë mund të zvogëlojë potencialin e përgjithshëm për keqkomunikim.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni në gjendje të bëni shumë duke u përqendruar në detyrat e përditshme të punës suaj – dhe gjithashtu mund të hasni thellësi të mjaftueshme për të marrë një paraqitje të shkurtër të drejtimit tuaj më të madh profesional. Ju mund të dëshironi të filloni të grumbulloni informacione rreth procesit të vendosjes së gjërave si taksat, sigurimet dhe investimet për ta çuar karrierën tuaj në një nivel tjetër. Megjithëse mund të mos jeni gati për të marrë këto vendime tani, edhe vendosja e tyre në radarin tuaj është një arritje e madhe.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kënaqësia e cekët mund të mos jetë e kënaqshme për ju tani, por një libër ose film që ju nxit mendimin mund të jetë thjesht argëtimi që ju nevojitet. Ndarja e kësaj përvoje me dikë që dëshironi të njihni më mirë mund të jetë gjithashtu shpërblyese! Ndërsa fillimi i një bisede për çështje personale nga askund mund të jetë shumë frikësues, të folurit për mediat që sapo keni shijuar së bashku mund t’ju ndihmojë të dy të hapeni në një mënyrë të butë. Ju gjithmonë mund të ripërqendroheni në histori nëse mendoni se keni nevojë për më shumë hapësirë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Vështrime të reja rreth kuptimit më të thellë të një dinamike të ndërlikuar në familjen tuaj mund të jenë të disponueshme për momentin. Mund të duket kundërintuitive, por detajet e vogla të jetës së përditshme të njerëzve mund të jenë ato që ju zbulojnë në të vërtetë pamjen e madhe. Ju mund të pyesni veten nëse jeni të përulur për t’u fokusuar në gjëra të tilla, por nëse ka tension rreth gjërave edhe në dukje të parëndësishme, atëherë dikush duhet të thotë diçka! Ju mund të jeni i vetmi i gatshëm të adresoni çdo gjë që shkakton ndjesitë e këqija.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një bisedë e mirë me dikë të cilit i besoni mund të shkojë mirë për ju në këtë moment, pasi ju të dy së bashku mund të balanconi komunikimin e thellë me një dozë të shëndetshme optimizmi dhe kufijsh. Marrja e një qasjeje të strukturuar dhe të bazuar mund t’ju ndihmojë përtej kënaqësisë së ndjenjës së dëgjuar dhe kuptuar në këtë moment. Ndonëse mund të ketë gjëra rreth vetes që e keni të vështirë t’i përcaktoni, disa biseda me pacientë mund t’ju japin hapësirën që ju nevojitet për të punuar në rrugën tuaj drejt përgjigjeve.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Zgjidhja e problemeve në mënyrë praktike mund të jetë në rendin e ditës për ju sot, por nuk keni pse ta mbani kokën tërësisht larg reve. Ndërsa mund t’ju duhet të qëndroni të bazuar në realitete si ajo që mund të përballoni dhe çfarë jeni fizikisht të aftë për të bërë, qëndrimi në kontakt me ndjenjën tuaj intuitive të asaj që do t’ju bënte të ndiheni më të sigurt, mund t’ju ndihmojë të identifikoni rrugën më të mirë të veprimit. Ju mund të zbuloni se mund të jeni të rehatshëm dhe të vetëdijshëm për koston!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Vetëbesimi juaj mund të jetë në një pikë të lartë sot dhe njerëzit përreth jush mund ta vënë re. Ndonëse mund të mos jetë fokusi juaj t’u tregoni të tjerëve atë që keni në mendje, ju mund t’i jepni disa prej tyre. A jeni mirë me atë që ata mund të marrin për ju? Mund të jetë një ide e mirë të mendoni për perspektivën tuaj dhe çfarë i bën ajo qëndrimit që keni ndaj botës. Mos lejoni që egoja juaj t’ju pengojë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Marrja e pushimit që ju nevojitet mund të jetë shumë e rëndësishme për ju në këtë kohë, por mund të pyesni veten nëse mund të përballoni të ushqeni veten në këtë mënyrë. Marrja e një inventarizimi të të gjitha burimeve tuaja, materiale dhe të tjera, mund t’ju ndihmojë të shikoni shqetësimet tuaja financiare nga një këndvështrim i shëndetshëm. Në përgjithësi, ju mund të jeni më afër sigurisë nga sa mendoni! Plus, mund t’ju duhet të ushqeni veten emocionalisht dhe fizikisht përpara se të mund të ecni përpara dhe të merrni më shumë qartësi për çështjet e parave.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Komunikimi me miqtë ose anëtarët e një organizate ku i përkisni mund t’ju marrë shumë kohë sot. Megjithatë, mund të zbuloni se mund të thoni shumë pa e zbuluar pozicionin tuaj. Pikëpamjet tuaja personale mund të mos jenë të rëndësishme nëse keni të bëni me diçka që nuk ka të bëjë vërtet me ju, si ndërmjetësimi i paqes në një konflikt midis të tjerëve. Për sa kohë që nuk lejoni që paqartësia juaj t’i shtyjë njerëzit të presin gjëra që nuk keni ndërmend t’i realizoni, ju mund të ofroni një pasqyrë të vlefshme.

Burimi: Tarot