Horoskopi ditor – 12 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të jeni të shqetësuar se nuk keni atë që duhet për të pasur sukses. Frikësimi dhe sindroma e mashtruesit mund të ndikojnë në aftësitë tuaja, veçanërisht kur merreni me sipërmarrje të reja ku mund të jeni në një pozicion më të lartë. Nëse prisni shqetësimin fillestar, mund të jeni më të dhembshur me veten dhe t’ua shpjegoni më mirë mendimet tuaja të tjerëve. Ndërsa flisni, mund të kuptoni se jeni më kompetent se sa keni menduar në fillim. Jini të sigurt në atë që keni për të ofruar!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Universi po ju forcon shpirtin. Ju mund të jeni ndjerë të mbërthyer në një rrëmujë shpirtërore kohët e fundit, duke shmangur kujdesin tuaj mendor për veten dhe në vend të kësaj duke e lejuar veten të rrëshqasni në një cikël të përsëritur të ushqyerjes së trupit tuaj fizik dhe jo të vetes suaj metafizike. Është në rregull – të gjithë humbasin gjurmët e zakoneve të tyre të dobishme ndonjëherë. Filloni të freskët dhe çlirohuni nga kjo stanjacion duke hulumtuar filozofi të reja dhe duke u emocionuar për rritjen tuaj të brendshme. Duke bërë zgjedhjen për të ndryshuar, ju lejoni që vetja juaj e brendshme dhe e jashtme të rritet.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Grupi juaj i miqve mund të mos jetë më rezonues me ju si më parë. Pavarësisht nga argëtimi që keni pasur dikur, ju jeni në gjendje të kuptoni se kur njerëzit kanë një efekt mbi ju që nuk dëshironi domosdoshmërisht ta shihni të vazhdojë. Ata mund të kenë zakone të këqija që po ju fshijnë dhe po krijojnë probleme në jetën tuaj që nuk i keni pasur përpara se të hynin në të – me qëllim apo jo. Mos harroni, kompania që mbani shpesh është ajo që përfundoni duke u bërë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të keni frikë të hyni në fuqinë tuaj. Kohët kur të tjerët ju thanë se nuk do të ishit të suksesshëm ose ju anashkaluan për poste drejtuese, mund t’ju kenë bërë të besoni se nuk keni qenë në gjendje të jeni udhëheqës. Kur Marsi po kthehej në mënyrë retrograde përmes shtëpisë tuaj të fshehur të 12-të, mund të keni ndjerë sikur të zotëronit ndonjë fuqi ishte e pamundur. Kjo nuk është e vërtetë! Bëni një bilanc të gjithçkaje që keni kapërcyer në të kaluarën dhe lërini sukseset tuaja t’ju shtyjnë në të ardhmen si lider.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të mos ndiheni të sigurt në inteligjencën tuaj. Përvojat e vjetra me vështirësitë për të mësuar ose për të kuptuar disa lëndë mund të kenë dobësuar besimin tuaj në atë fushë të jetës, duke ju bërë të keni frikë të arrini përsëri në atë fushë. Ndërkohë që mund të jeni të turpëruar sepse ndiheni sikur jeni natyrshëm i keq në këtë fushë, mund të mos i keni dhënë vetes kohë të mjaftueshme për ta lënë aftësinë të zhvillohet siç duhet. Nuk ka asgjë të keqe ta marrësh, ta heqësh pluhurin dhe ta provosh sërish.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të kesh frikë nga varësia nga dikush tjetër mund të të pengojë. Ideja se të tjerët do t’ju zhgënjejnë mund t’ju mbajë të kujdesshëm ndaj ndërmarrjeve partnere ose pranimit të ndihmës nga të tjerët. Një mundësi për të punuar si pjesë e një ekipi ose për të marrë një grant mund të jetë në tryezë për ju, dhe nuk do të ishte e mençur ta lini atë të rrëshqasë bazuar në një preferencë për pavarësi me çdo kusht. Ju jeni vetëm një person me ambicie të mëdha, ndaj lejoni dikë t’ju ndihmojë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të shmangni një marrëdhënie pozitive. Pavarësisht se sa i intriguar jeni ose sa e dobishme duket se mund të jetë lidhja juaj e ndërsjellë, diçka mund t’ju bëjë të ikni prej saj në vend që të shkoni drejt saj. Mund të duket paradoksale që do të refuzonit një miqësi të re, por përpara se ajo të fillojë, mund të mos e kuptoni të mirat e mundshme që ajo ofron. Frika nga marrëdhëniet e kaluara mund t’ju ketë ngritur vigjilent – ju mund të mendoni ta ulni atë dhe ta lini këtë lidhje të lulëzojë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Organizata mund të thërrasë emrin tuaj. Është e drejtë të shqetësoheni se rreptësia mund t’ju pengojë të ndiqni pasionet tuaja intensive dhe stilin tuaj të preferuar të jetesës, por e vërteta është se çorganizimi tashmë mund të bëjë të njëjtën gjë. Ju mund të përdorni mungesën tuaj të organizimit si një justifikim pse nuk mund të shoqëroheni me të tjerët, ose pse nuk keni përfunduar një projekt pasioni – e kundërta e asaj që mendonit se do të ndodhte. Mund të jetë koha për të provuar të rregulloni gjithçka.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Besnikëria mund të ndryshojë gjatë gjithë ditës. Informacioni i ri për dikë ose diçka mund t’ju bëjë të ndiheni ndryshe, të vendosni që morali juaj të mos përputhet me atë që dini, ose thjesht të mos ndiheni rehat dhe të mos ndiheni më si dikur. Ju mund të jeni të mërzitur nga kjo nëse keni qenë besnikë për një kohë të gjatë, por të qenit i sinqertë me veten ka të ngjarë të zbulojë se jeni gati të vazhdoni përpara. Mos luftoni për të hequr dorë nga kjo besnikëri – lejoni vetes lirinë për të ndryshuar mendjen tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Nevojat tuaja të brendshme mund të ndryshojnë. Diçka mund t’ju ketë kënaqur më parë kur ishte fjala për nevojat tuaja mendore, emocionale dhe shpirtërore, por më në fund po vini re se duhet të ketë një ndryshim. Ju jeni në gjendje të jeni më të dhembshur me veten tani, gjë që ju lejon të pranoni se diçka që keni bërë për të përballuar vështirësitë e jetës nuk është domosdoshmërisht e shëndetshme ose e dobishme në planin afatgjatë. Është koha për t’u siguruar që keni mënyra pozitive për të larguar stresin.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Metodat tuaja të komunikimit mund të kenë nevojë për përmirësim. Është në rregull nëse nuk keni kontakte me dikë, por sa më gjatë të kaloni pa kontaktuar me të, aq më shumë mund të mbeten të pyesin nëse miqësia juaj është ende e njëjtë. Është e vlefshme të gjesh kohë për veten, por mund të përfundoni duke marrë aq shumë kohë për veten tuaj sa të izoloheni nga e gjithë bota. Zgjerimi i dorës ose lejimi i dikujt tjetër të arrijë për ju, mund të jetë më shërues sesa mendoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Stabiliteti është në horizontin tuaj. Mund të duket se ka shumë arsye për të qëndruar në kaosin e situatës suaj aktuale, ndoshta edhe sikur nuk ka rrugëdalje prej tij, por kjo nuk është e vërtetë! Edhe nëse i thoni vetes se nuk e keni problem ose se lënia e konfuzionit të njohur do të ishte më shumë problem sesa ia vlen, kjo thjesht nuk është një mënyrë e favorshme për ju për të vazhduar. Mundohuni të krijoni një strukturë më të ekuilibruar dhe të qëndrueshme për veten tuaj dhe shikoni nëse kjo ju ndihmon.

Burimi: Tarot