Horoskopi ditor – 12 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një anëtar i familjes ndoshta e di teknikën më efektive për t’ju nervoxuar tani. Fatkeqësisht, përpjekja për të vënë në dukje këtë mund të çojë në akuza për mizori ose injorim të nevojës së tyre për ndihmën tuaj. Ndërsa nisja e një kërkimi për të përcaktuar se çfarë ata bënë ose nuk synonin nuk ka të ngjarë të jetë produktive, ju jeni në të drejtat tuaja për të thënë drejtpërdrejt nëse rezultati është i qëndrueshëm për ju apo jo. Kuptoni sasinë e kohës personale që ju nevojitet për të ruajtur mendjen tuaj të shëndoshë dhe deklaroni kufijtë e saj me mirësi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jeta sociale mund të jetë pak rraskapitëse për ju sot. Ndërsa rrjeti Mërkuri në sektorin tuaj të marrëdhënieve angazhon Neptunin e përhapur në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit, ju mund të keni gishta të shumtë në pulsin e dhomës. Me ndjeshmëritë kontradiktore të shumë njerëzve të ndryshëm për t’u marrë parasysh, si mund t’i kënaqni të gjithë? Në fund të fundit, emocionet tuaja kanë rëndësi po aq sa edhe të kujtdo tjetër. Qëndrimi i heshtur mund t’ju mbajë larg telasheve, por përpiquni të kuptoni se kur keni vërtet nevojë të dëgjoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjeshmëria ndaj detajeve në punën tuaj mund t’ju ndihmojë të përparoni drejt qëllimeve tuaja më të mëdha profesionale. Kur Mërkuri i kujdesshëm në shtëpinë tuaj të 6-të praktike i jep strukturë Neptunit të mjegullt në sektorin tuaj të autoritetit, mund të jeni në gjendje të ktheni udhëzime të paqarta nga një shef ose klient në diçka edhe më mbresëlënëse nga sa e kishin ëndërruar! Ndërsa mund t’u tregoni miqve tuaj se çfarë ndodhi, do të ishte më mirë të heshtni për çdo bonus financiar që keni marrë për këtë arritje.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të keni sukses në futjen e një projekti krijues me idealet tuaja shpirtërore në këtë kohë. Ndërsa artikuloni Mërkuri në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese, mbështet Neptunin eteral në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve, ju mund t’i sillni konceptet abstrakte në formë fizike me lehtësi. Ju ende nuk mund të jeni në gjendje t’i kënaqni të gjithë. Mendimi i ashpër i një figure autoriteti ndaj produktit tuaj përfundimtar mund të dëmtojë egon tuaj të butë. Përqendrohuni vetëm në gjykimet e atyre që kanë vërtet rëndësi dhe lërini të tjerat të rrëshqasin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Zbulimi i së vërtetës së përditësuar për një çështje familjare mund të jetë jetike. Kur Mërkuri kurioz në shtëpinë tuaj të 4-të të rrënjëve harmonizohet me Neptunin perceptues në shtëpinë tuaj misterioze të 8-të, ndjeshmëria juaj ndaj gjërave që njerëzit nuk i thonë me zë të lartë mund t’ju japë të dhëna se ku të gërmoni. Sigurohuni që të merrni parasysh pasojat e çdo gjëje që mund të gjeni. Informacioni i ri ka potencialin të ndryshojë paradigmën tuaj mendore, duke rishikuar kufijtë në të cilët do të mbështeteshit për stabilitet. Mos bëni pyetje për të cilat nuk dëshironi përgjigje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një bisedë e kënaqshme me dikë që vërtet e idealizoni mund ta çojë admirimin tuaj për ta në një nivel tjetër. Megjithatë, mburrja për këtë takim me miqtë tuaj mund të përfundojë duke thithur kënaqësinë prej tij. Ata mund ta shohin dinamikën e marrëdhënies suaj të veçantë ndryshe nga ju dhe ta interpretojnë lojën tuaj entuziaste përmes lenteve të tyre negative. Pavarësisht nëse vlerësimi i tyre është apo jo i saktë, çështja më e madhe janë potencialisht kufijtë tuaj me zotërimin tuaj. Shijoni gjithçka që ju pëlqen vërtet pa kërkuar vërtetimin e tyre.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të jeni rezistent ndaj kujtdo që po përpiqet t’ju tregojë se çfarë të bëni me paratë tuaja. Ndoshta pasiguritë tuaja po shtrembërojnë atë që dëgjoni. Për shkak se ndjenja juaj instinktive për çështjet financiare është rritur nga Merkuri në aleancë me Neptunin, ju ndoshta jeni tashmë të vetëdijshëm nëse qasja juaj ndaj anës praktike të jetës ka qenë e dobët kohët e fundit. Në këto rrethana, mund të keni vështirësi të besoni edhe veten tuaj! Pranimi që organizata nuk duket njësoj për të gjithë mund t’ju ndihmojë të relaksoheni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të mësoni të flisni gjuhën e trupit tuaj mund të sjellë shpërblime të këndshme. Ju nuk duhet të jeni të lidhur me komunikimin vetëm përmes fjalës së folur. Ndërsa Mërkuri që krijon lidhje në shenjën tuaj stimulon Neptunin krijues në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, edhe mendja juaj mund të stimulohet. Një simptomë fizike frustruese papritmas mund të ketë kuptim kur e interpretoni atë në mënyrë simbolike. Edhe nëse shqetësimi nuk zhduket menjëherë, gjetja e kuptimit dhe qëllimit në situatë të paktën mund t’ju japë durim ndërsa ndiqni trajtime të tjera përkatëse.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të kujtuarit e një pjese konfuze të edukimit tuaj mund t’ju frymëzojë të kërkoni në brendësi të një rruge drejt zgjidhjes. Meqenëse një atmosferë e fshehtësisë toksike ka të ngjarë të kontribuojë për ta bërë situatën fillestare aq të vështirë sa ishte, privatësia e shëndetshme më në fund mund t’ju japë hapësirën që ju nevojitet për të punuar përmes materialeve sfiduese. Njohja e rolit të trazirave kolektive shumë më të mëdha se dështimet e çdo familjeje ose personi mund t’ju ndihmojë të gjeni perspektivë për kujdestarët tuaj – dhe të zbuloni vendin tuaj në mjedisin kozmik.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të qenit i paangazhuar në fjalimin tuaj mund të duket si një mënyrë e lehtë për të shmangur konfliktin sot. Rrotullimi i temave të bisedës në çfarëdo drejtimi që ju dëshironi, mund të shkojnë mjaft mirë kur Mërkuri i zhurmshëm në sektorin tuaj shoqëror përputhet me Neptunin e paqartë në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit. Nga ana tjetër, të jesh sinqerisht i lumtur do të jetë më i vështirë nëse e ndien veten sikur askush nuk e di se si ndihesh. Përpiquni të gjeni të paktën një person me të cilin jeni të kënaqur të hapni më lirshëm.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Instinktet tuaja profesionale janë akorduar mirë për momentin. Megjithatë, ndërsa Mërkuri që mendon shpejt në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës i afrohet Neptunit të turbullt në sektorin tuaj të parave, mund t’ju duhet të shkoni drejt qëllimit tani dhe të zgjidhni detajet financiare më vonë. Përpiquni të mos u tregoni shumë bashkëmoshatarëve tuaj se çfarë po bëni, sepse komentet negative që ka të ngjarë të merrni mund t’ju shpërqendrojnë nga vizioni juaj. Thjesht filloni të veproni – lërini skeptikët të presin për rezultatet tuaja.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bërja e spiritualitetit tuaj pjesë e identitetit tuaj mund të jetë imponuese sot. Ju mund të jeni veçanërisht në gjendje të artikuloni pikëpamjet tuaja me Merkurin verbal në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve duke inkurajuar Neptunin idealist në shenjën tuaj. Megjithëse qëllimi juaj mund të jetë t’ua shpjegoni filozofinë tuaj të tjerëve, ju gjithashtu mund të përfundoni të mësoni ndërsa jepni mësim. Nëse duhet t’i flisni gjërat, mund të ekspozoni pikat ku botëkuptimi juaj i deklaruar nuk i përshtatet plotësisht nevojave tuaja personale. Lëreni dëshirën tuaj për një botë më të mirë të fillojë me veten tuaj.

Burimi: Tarot