Horoskopi ditor – 12 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të jepni shumë dhe të jeni shumë të kujdesshëm tani, por kjo nuk duhet të jetë me koston e sigurisë suaj. Hëna është në shtëpinë tuaj të 8-të intime, duke vënë në qendër të vëmendjes lidhjet tuaja dhe lidhjet me të tjerët. Një kundërshtim hënor ndaj Mërkurit në shtëpinë tuaj të dytë të ndërgjegjshme për sigurinë do t’ju kujtojë se nuk mund të dhuroni gjithçka. Është në rregull të përqendroheni në mirëqenien tuaj! Përdoreni këtë energji për t’u siguruar që nuk po e zgjeroni veten në asnjë mënyrë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund ta gjeni gjuhën tuaj pak më të mprehtë se zakonisht, të paktën kur bëhet fjalë për ndërveprim me disa njerëz të veçantë në jetën tuaj. Hëna në sektorin tuaj të partneritetit po kundërshton Mërkurin llafazan në shenjën tuaj, gjë që mund të çojë në disa biseda mjaft intensive. Sigurohuni që nuk jeni reaksionar, por nëse dikush kërkon shumë ose thotë diçka të papërshtatshme, atëherë keni të drejtë t’i thoni! Ju mund të jeni të ndërgjegjshëm për të tjerët dhe të mbroni nevojat tuaja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mos u habisni nëse ndiheni sikur po dëgjoni zëra sot. Me hënën intuitive që lëviz nëpër shtëpinë tuaj të 6-të sistematike, ju jeni gati për të shkuar në punë. Kjo është gjithçka mirë, por një kundërshtim ndaj Mërkurit në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm mund t’ju paralajmërojë për mesazhe të tjera të mundshme nga universi. Mund të përpiqeni të hyjnoni kuptimin kozmik, por mos e detyroni atë. Sa më shumë presion të përpiqeni të bëni mbi situatën, aq më e vështirë mund të bëhet për të kuptuar mesazhin.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të ketë dridhje kontradiktore mes jush dhe njerëzve me të cilët zakonisht e rrethoni veten, por konflikti nuk duhet të kthehet automatikisht në diçka negative. Hëna është në shtëpinë tuaj të 5-të të vetë-shprehjes dhe kreativitetit, duke e mbajtur vëmendjen tuaj të fokusuar në dëshirat dhe projektet tuaja të pasionit. Do t’ju duhet të gjeni një ekuilibër, megjithatë, kur ajo kundërshton Mërkurin në sektorin tuaj shoqëror, duke ju kujtuar se jo të gjithë mund të duan të ndjekin programin tuaj. Kompromisi është thelbësor për t’i mbajtur të gjithë të kënaqur, ndaj jini të gatshëm të dëgjoni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund t’i bëni gjërat sipas orarit tuaj, por mbani mend se jo të gjithë ndjekin të njëjtin program si ju. Hëna është në shtëpinë tuaj të 4-të të rehatshme, duke e bërë folenë prioritetin tuaj kryesor për ditën, por kjo mund të hidhet jashtë kursit kur Hëna kundërshton Mërkurin në Shtëpinë tuaj të 10-të të Arritjeve dhe Superiorëve.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Nga vini dhe ku po shkoni janë dy vende shumë të ndryshme – veçanërisht tani. Ndoshta shumë po ndodhin në zonën tuaj të afërt dhe ju jeni të akorduar në mënyrë të përkryer me të ndërsa Hëna kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 3-të të Socializimit. Hëna do të kundërshtojë Mërkurin në shtëpinë tuaj të 9-të me mendje të gjerë, megjithatë, duke ju kujtuar se ka shumë më tepër që ju presin në botë. Përhapni krahët dhe mbuloni një territor të madh, qoftë fjalë për fjalë apo vetëm metaforikisht.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Çështjet që lidhen me ndjenjën tuaj të pronësisë mund të shfaqen sot, ndaj mos u tronditni nëse ka shumë biseda për atë që është e juaja kundrejt asaj që është e jona. Ju mund t’i përkushtoheni fitimeve tuaja ndërsa Hëna kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 2-të të të Ardhurave të Fituara, por duhet të merrni parasysh pikëpamjet e njerëzve të tjerë kur ajo kundërshton Mërkurin e zhurmshëm në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta dhe bashkimit. Qëndroni në terren por sigurohuni që në të vërtetë është terreni juaj përpara se ta mbroni atë shumë intensivisht.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mund të jetë mjaft e lehtë të shtypësh butonat sot, Akrep. Hëna është aktualisht në shenjën tuaj, gjë që mund t’ju bëjë mjaft të ndjeshëm dhe dikush mund ta përdorë këtë në avantazhin e tij kur Hëna kundërshton Mërkurin në sektorin tuaj të partneritetit. Nëse një person i caktuar vendos t’ju tregojë disa të vërteta të vështira, jini të gatshëm të dëgjoni – thjesht përpiquni të numëroni deri në dhjetë përpara se të reagoni. Emocionet tuaja mund të fryhen përpara se të keni kohë për t’i përpunuar plotësisht.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është një ditë e shkëlqyer për të lundruar përgjatë korsisë së ngadaltë – domethënë, derisa të vijnë përgjegjësitë tuaja. Hëna në shtëpinë tuaj fantastike të 12-të dëshiron që ju të hiqni këmbën nga gazi, por një kundërshtim hënor ndaj Mërkurit në shtëpinë tuaj të 6-të të orientuar nga detyra mund t’ju detyrojë të shkoni nga zero në gjashtëdhjetë. Përpiquni të prireni për ndonjë projekt të mundshëm të jashtëzakonshëm, edhe nëse preferoni të bëni një sy gjumë, por mos ngurroni të lini gjithçka që nuk është urgjente për një ditë tjetër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të hasni në një enigmë kur bëhet fjalë për shoqërimin sot, veçanërisht kur bëhet fjalë nëse dëshironi të grupoheni me të tjerët ose të fluturoni vetëm. Hëna është në shtëpinë tuaj të 11-të të grupeve dhe miqësive, duke ju vendosur në një gjendje emocionale dhe të fokusuar në lidhje. Thënë kështu, kundërshtimi i tensionuar i Lunës ndaj Mërkurit në shtëpinë tuaj të 5-të të krijimtarisë dhe pasionit mund t’ju bëjë më të interesuar të eksploroni idetë tuaja sesa të ndiqni planet e dikujt tjetër. Lini vend për një ndryshim mendimi.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të bëni shumë përparim të jashtëm sot, por nëse po ndërtoni mbi themele të lëkundshme, atëherë e gjithë kjo punë mund të bjerë pa paralajmërim. Hëna në sektorin tuaj të karrierës po ju tregon vijën e përfundimit kozmik, por mund të gjeni probleme më të thella kur ajo kundërshton Mërkurin në sektorin tuaj të shtëpisë. Drama mund të trazohet me një anëtar të familjes ose shokun e dhomës, ose ndoshta keni kaq shumë punë themelore sa nuk mund të përqendroheni në arritjet reale. Durimi është çelësi!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Vizioni juaj mund të fokusohet në toka të largëta sot, por mund të ketë mjaft gjëra që ndodhin pikërisht jashtë derës suaj të përparme, saqë në fakt nuk mund të shkoni shumë larg. Ju ka të ngjarë të keni një rast epshi për bredhje, falë Hënës që lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit, por këto pamje ndoshta do të ndalen nga një kundërshtim hënor ndaj Mërkurit. Planeti i lajmëtarëve po nxit shumë potencial në sektorin e komunitetit tuaj lokal, kështu që nuk do t’ju duhet një pasaportë për të gjetur emocione.

Burimi: Tarot