Horoskopi ditor – 12 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Disa blerje serioze mund t’ju joshin tani. Nga ana tjetër, mund të pyesni veten nëse tashmë zotëroni shumë gjëra dhe duhet të filloni të hiqni disa. Mos u shqetësoni – për sa kohë që shpenzoni në mënyrë të arsyeshme, është në rregull të blini diçka të vogël që ju sjell gëzim. Trajtimi i një miku mirë mund t’ju bëjë gjithashtu të ndiheni mirë, por kjo ndjenjë pozitive nuk do të zgjasë shumë nëse nuk mund ta përballoni vërtet atë. Tregohuni të mençur me buxhetin tuaj dhe mund të argëtoheni shumë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kryerja e detyrave është ndoshta shumë posht në listën tuaj të prioriteteve në këtë kohë. Mund të keni mënyra shumë më interesante për të kaluar kohën. Edhe pse disa gjëra mund të kërkojnë vëmendjen tuaj, mund të ketë të tjera që mund t’i lini për më vonë. Është në rregull nëse duhet të dilni. Ajo bisedë e parëndësishme që bëni ndërsa prisni në një dyqan ose kur po riparoni diçka, mund t’ju furnizojë me informacione që as nuk e dinit se ju nevojiteshin!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kjo është një ditë e shkëlqyer për t’u ulur në shtëpi dhe për t’u qetësuar. Ndërsa mund të keni disa telashe për t’u kujdesur përpara se të mund të pushoni vërtet, duhet të keni ende disa mundësi për t’u qetësuar. Përpiquni të kujdeseni për çdo punë të papërfunduar përpara se të ngopeni me ushqime, të shikoni TV ose të argëtoheni në mënyrën tuaj të preferuar. Vetëm disa minuta duke bërë gjënë e mërzitshme duhet t’ju lejojë të liroheni në mënyrën që meritoni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Marrja e një shansi të vogël tani mund të shpërblehet në një mënyrë të madhe më vonë. Mund të hasni dikë që mund t’ju ndihmojë vërtet në karrierën tuaj. Edhe nëse marrëveshja juaj nuk funksionon në planin afatgjatë, ndoshta nuk keni asgjë për të humbur duke i suportuar ato në ofertën e tyre – dhe mund të keni një shumë të madhe për të fituar! Qëndroni në top dhe përgatituni të thoni “po” nëse dikush ju bën një ofertë për të cilën duket se ia vlen koha juaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Çdo ves personal mund të duket tepër tërheqës për momentin. Pavarësisht se cilat ushqime apo aktivitete të shijshme ju tundojnë, t’i vëzhgoni me kujdes ato mund t’ju japin rezultat më vonë. Mbani mend se si moderimi – ose mungesa e moderimit – ndikon në imazhin tuaj. Mbushja e fytyrës me donut ose shpërqendrimi nga lojërat ndërsa dikush i rëndësishëm po përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj mund të mos jetë një pamje e mrekullueshme.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush në jetën tuaj tani mund t’ju mbështesë para se ta kuptoni se keni nevojë për ndihmë. Jeta mund të jetë shumë më e lehtë kur dikush konfirmon se keni qasjen e duhur! Sidoqoftë, mund të jeni paksa shumë jorealist për atë që jeni në gjendje të bëni. Askush nuk dëshiron të sugjerojë që ju nuk duhet të ndiqni ëndrrat tuaja, por disa dëshira janë më praktike se të tjerat. Për idetë e çuditshme që ju lindin në kokë një minutë dhe zhduken një minutë tjetër, ndoshta nuk ia vlen të harxhoni shumë energji.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Çështjet e parave mund të rëndojnë në mendjen tuaj tani. Nëse kërkoni një hua, ka një shans të mirë që ta merrni atë – por fillimisht duhet të pyesni veten nëse keni vërtet nevojë për të. Nëse keni pak durim, mund të përfundoni të jeni në gjendje të menaxhoni në mënyrë të përkryer pa e vënë veten në borxh ose duke rritur ndonjë borxh që tashmë keni. Mundohuni të prisni dhe të shihni se si do të shkojë dita. Asnjëherë nuk e dini se çfarë gjërash të mira mund të rezervojë e ardhmja!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të ecni më tej në rrugën drejt arritjes së ëndrrave tuaja sot. Truku është të shikoni më nga afër se pse të tjerët bëjnë atë që bëjnë ata, për të kuptuar motivet e tyre si dhe tuajat. Informacioni është ndoshta aty nëse e kërkoni, por mund t’ju duhet të punoni pak më shumë nga sa e kishit parashikuar. Megjithatë, nuk duhet të jetë një punë e madhe. Thjesht mbani mend pamjen më të madhe dhe vendin ku përshtateni – kjo njohuri mund të jetë e paçmueshme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Besimi mund të mbushë zemrën tuaj në këtë moment, pasi universi ju inkurajon të kërkoni të gjithë njohjen që meritoni. Edhe nëse njerëzit nuk kanë kohë ose aftësi për t’ju shpërblyer, të paktën ju do t’u keni kujtuar atyre punën e mirë që bëni. Për fat të mirë, ka një shans të mirë që ata të jenë në gjendje të bëjnë diçka nëse e vendosni veten atje! Ju mund të jeni tashmë të kënaqur me mënyrën se si janë gjërat, por kjo nuk do të thotë se ato nuk mund të jenë edhe më mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Rrethimi me njerëz mund t’ju sjellë një zhurmë të vërtetë sot. Thjesht të dëgjosh bisedat e të gjithëve dhe të dëgjosh mendimet dhe idetë e të tjerëve mund të jetë frymëzuese. Së paku, duhet të kënaqeni, dhe nuk ka asgjë të keqe me këtë! Frenimet tuaja ka të ngjarë të zbresin, gjë që mund ta bëjë shumë më të lehtë të shprehni veten tuaj të vërtetë. Ata rreth jush mund ta vlerësojnë atë edhe nëse nuk mund të vënë gishtin mbi atë që saktësisht po ju jep shkëlqimin shtesë në këtë kohë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Bota mund të duket e rrënuar nga jorealiteti sot. Të përpunoni se ku ka shkuar fokusi juaj mund të duket pothuajse e pamundur. Fatmirësisht, kjo ngatërresë nuk ka gjasa të zgjasë gjatë. Nëse e lejoni veten, madje mund të kënaqeni duke i lënë mendimet tuaja të enden ku të munden. Mund të ketë disa ide të shkëlqyera në pjesën e prapme të mendjes suaj nëse u jepni atyre hapësirë për të dalë. Ju gjithashtu mund të jeni në gjendje të dilni nga një detyrim familjar për t’i dhënë vetes edhe më shumë kohë për t’i lënë mendimet tuaja të sillen në mënyrë të pakontrolluar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të jeni personi më i rëndësishëm në jetën tuaj tani, dhe kjo është në rregull! Të vlerësoni veten dhe kohën tuaj është një pjesë e rëndësishme e të paturit një imazh të shëndetshëm për veten. Mund të jetë më e lehtë se zakonisht të besoni në veten tuaj sot, gjë që e bën më të lehtë të bëni atë që ju pëlqen. Thënë kështu, nuk keni nevojë të bëni çdo moment të ditës suaj për t’u ndjerë mirë. Një moderim nuk do t’ju bëjë asnjë dëm. Thjesht mos e lini veten të ngecni nga detyrimet ndaj njerëzve që mezi i njihni.

Burimi: Tarot