Horoskopi ditor – 12 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund ta gjeni veten duke nxituar në përfundime sot. Tundimi për të vepruar me nxitim mund të jetë i fortë kur merrni një mesazh befasues, por do të ishte e vlefshme t’u hidhni një vështrim të dytë gjërave. Mashtrimet dhe vjedhjet kanë më shumë gjasa tani, kështu që një kujdes rreth asaj se kush e dërgoi atë email ose nga e kishte origjinën ajo telefonatë do të ishte e kujdesshme. Mbrojtja e vetes duke treguar pak më shumë kujdes mund të parandalojë një problem më vonë. Shihni përmes gënjeshtrave për të gjetur të vërtetën.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të shprehni çfarë ndjeni mund të jetë një veprim i rrezikshëm. Ju mund të ndiheni të detyruar ndaj cenueshmërisë, ose dikush mund t’ju bëjë presion që të ndani ndjenjat tuaja me grupin, por kufiri midis ndarjes dhe ndarjes së tepërt është më i hollë se zakonisht sot. Tema që po diskutoni mund të jetë prekëse, ose përvojat tuaja personale mund të jenë tronditëse për njerëzit përreth jush. Jini të vetëdijshëm se sa shumë po jepni dhe për njerëzit që po ju dëgjojnë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Konfuzioni mund të çojë në zhgënjim tani. Mund t’ju jepet një detyrë ose një përgjegjësi që është jashtë fushës suaj normale, dhe ka shumë të ngjarë, kjo sfidë e re do të jetë më e frikshme nga sa e prisnit fillimisht. Ndërsa është e kuptueshme të jesh i pasigurt për pengesat e reja, mund të jetë e vështirë të marrësh më shumë informacion se si të bësh një punë më të mirë. Bëni më të mirën, pasi kjo është gjithçka që mund të bëni dhe mos e fajësoni veten nëse nuk ju jepen mjetet për të pasur sukses.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të jetë e vështirë të lini pas një miqësi të humbur sot. Është e mundur që gjërat të kenë përfunduar së fundmi, por edhe nëse jeni ndarë shumë kohë më parë, ky person mund të pushtojë mendimet tuaja dhe ta bëjë të vështirë përqendrimin në ndonjë gjë tjetër. Ndërsa ndjenjat e vjetra nxiten, është në rregull nëse nuk jeni të sigurt se çfarë të mendoni. Ndoshta nuk është koha më e mirë për ta ftuar këtë person në jetën tuaj, por ju mund ta kujtoni. Lejoni vetes që hapësira e brendshme të jetë e çrregullt.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Informacioni i ri mund të jetë i vështirë për t’u lundruar sot. Dikush në rrethin tuaj mund të ndajë disa informacione të rreme, por në mbrojtje të tyre, ata mund të mos e kenë ditur se ato që thoshin ishin të pasakta. Ndërsa ata mund të komunikojnë me zell, mund të jetë ende e dëmshme për ta që të ndajnë më shumë pa e ditur se çfarë po ndodh në të vërtetë. Mundësia juaj më e mirë është të shmangni ndarjen e thashethemeve që dëgjoni tani.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Konfuzioni për pritshmëritë e të tjerëve mund t’ju mbajë prapa tani. Sa më shumë që mund të dëshironi të ecni përpara në një projekt me dëshirë, të tjerët mund të reagojnë negativisht ndaj qëllimeve që po përshkruani. Mund të tingëllojë e pakëndshme ose kërkon kohë për ta, por për ju, ka të ngjarë që të lehtësojë stresin nga jeta juaj. A nuk është ky qëllimi gjithsesi? Mos e braktisni këtë ndjekje vetëm për t’i bërë të tjerët të lumtur, por shfrytëzojeni këtë mundësi ripërpunoni atë në mënyrë që të jetë edhe më mirë në fund.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë mund të jetë një problem sot. Ju shpesh shkoni përtej të tjerëve, por aktualisht, ata mund të kërkojnë shumë prej jush. Ndoshta ju po merreni me detyra të reja në jetën tuaj, ose ndoshta disa njerëz po kërkojnë më shumë se sa ishin më parë. Edhe nëse ata nuk duan të përfitojnë nga bujaria juaj, ata mund të rrëshqasin në atë territor më shpejt nga sa mendonte secili prej jush. Mos hezitoni të vendosni kufij nëse është e nevojshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një numër i madh detyrash mund të jenë në rendin e ditës për ju tani. Një ditë plot me punë ndoshta nuk është ideja juaj për një kohë të mirë, por është e zgjuar t’i bëni këto gjëra tani! Heqja e këtyre detyrave tani do t’ju lejojë të pushoni më vonë. Prapëseprapë, kjo qasje mund t’ju djegë dhe më pas ju jeni duke e lënë veten prapa. Të menduarit përpara është e dobishme, por sigurohuni që të mos vendosni shumë në pjatën tuaj dhe të mos e mbingarkoni veten.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëz të tjerë mund të jenë kritikë për estetikën tuaj këto ditë. Ata rreth jush mund të kenë diçka negative për të thënë për zgjedhjet tuaja të veshjeve apo ndjeshmëritë e dekorit, por a nuk supozohet se këto pjesë të jetës janë argëtuese? Ndërsa kritika konstruktive mund të jetë një gjë e mirë, reagimet e pakërkuara janë më pak se ideale, dhe është në rregull t’ua bësh me dije këtë. Stili juaj është stili juaj dhe miratimi i njerëzve të tjerë nuk ka rëndësi. Ju e merrni fjalën e fundit. Mos ndiqni trendet nëse ato nuk rezonojnë me ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Besnikëria juaj mund të jetë ndaj personit të gabuar sot. Dikush në grupin tuaj të miqve mund t’ju ketë thënë anën e tij të historisë në një mosmarrëveshje me dikë tjetër, por nëse nuk e keni dëgjuar ende këndvështrimin e personit tjetër, ndoshta ju mungojnë disa detaje kyçe. Është në rregull të dëgjoni mikun tuaj dhe ta mbështesni atë, por kini parasysh se versioni i tyre i ngjarjeve mund t’i hedhë ata në një dritë më të mirë sesa meritojnë. Shmangni ndihmën e tyre për të kërkuar hakmarrje.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Është në rregull të keni nevojë për pak kohë vetëm sot. Ju keni shpenzuar shumë kohë me njerëz të tjerë kohët e fundit, dhe ndërsa është mirë të lidheni me sistemin tuaj të mbështetjes, ju duhet të kontrolloni veten herë pas here. Të merrni pak hapësirë për veten është e rëndësishme! Ju nuk jeni një ishull, kështu që mos u humbni në shoqërinë tuaj për një kohë të gjatë, por merrni kohë të mjaftueshme për të parë nëse jeta që po jetoni është në përputhje me atë që dëshironi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të ndiheni të tunduar për t’i bërë një premtim të madh dikujt dhe nëse kjo ndodh, mund të supozoni se do të gjeni një zgjidhje në kohën e duhur. Kështu kanë funksionuar gjërat në të kaluarën, apo jo? Megjithatë, kjo mund të jetë një ndërmarrje më e madhe se sa mendoni. Ka një shans që do t’ju duhet të ktheheni tek ky person dhe të kërkoni më shumë kohë ose madje të përkuleni plotësisht. Shmangni problemet duke qenë të sinqertë për kufijtë tuaj.

Burimi: Tarot