Horoskopi ditor – 13 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ky mëngjes zbret me shpejtësi ndërsa lajmëtari Mërkuri zmadhon Shtëpinë tuaj të 10-të të Qëllimeve për të vënë fokusin e ditës në arritjet tuaja. Mërkuri sjell shumë veprim dhe energji pas tij, kështu që ju mund të prisni që ritmi drejt së ardhmes suaj të rritet në zyrë ose kudo që të shkoni në punë – edhe nëse është në shtëpi. Nëse shpresoni të gjeni një mundësi të re profesionale, atëherë filloni të studioni! Me siguri do të keni shumë opsione të mira për të zgjedhur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Vazhdoni dhe filloni të mendoni në terma globalë, sepse sot Merkuri kureshtar hyn në Shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme të Kulturave të Huaja dhe Mësimit të Lartë për turneun e tij vjetor. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të zgjeruar hapësirën e jetës suaj! Pavarësisht nëse vendosni të bëni ndonjë udhëtim aktual ose të bëni kërkime si eksplorues i kolltuqeve, përpiquni të ekspozoni veten ndaj koncepteve dhe mënyrave të reja të ekzistencës. Mund të ngeceni lehtësisht në një rrëmujë, Dem, ndaj mos e humbisni këtë shans për të hapur krahët.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Bëhuni gati të filloni të mendoni në nivelin e Sherlock Holmes sot. Gjërat mund të ndihen më shumë si një roman detektiv sesa jetë reale, me shtresa të panumërta për t’u parë. Ndërsa mund të ketë shumë rreshta për të lexuar mes tyre, mos i lejoni ato të errësojnë plotësisht faktet e realitetit.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush, ose disa njerëz shumë specifikë, mund të fillojnë të luajnë një rol shumë më të madh në jetën tuaj. Volumin në lidhjet tuaja më të rëndësishme do të rritet. Kjo ka të bëjë më shumë se thjesht me marrëdhënie romantike – mbulon çdo lloj partneriteti të barabartë, duke përfshirë ato profesionale dhe platonike. Ju mund të ofroni disa oferta emocionuese! Jini të përgatitur për të nënshkruar nëse është e nevojshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Gjërat janë gati për t’u përmirësuar në punë, ndaj bëhuni gati të përveshni mëngët! Do të ketë shumë energji dhe veprim në jetën tuaj të përditshme. Duhet të përgatiteni që klientët ose kolegët të sjellin më shumë probleme në derën tuaj, por nuk ka asnjë arsye që të mos i zgjidhni të gjitha me stil.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeni thirrur të përqendroheni te argëtimi, Virgjëreshë! Sot sundimtari juaj, Mërkuri inteligjent, kërcen në Shtëpinë tuaj të 5-të pasionante të Dashurisë dhe Kreativitetit, duke ju vënë në humor për të përfunduar vitin me një notë shumë pozitive. Pavarësisht nëse jeni apo jo të ngatërruar në mënyrë romantike, kjo është një kohë e shkëlqyer për të ndjekur çështjet e zemrës, kështu që bëni gjithçka që ju sjell gëzim. Është gjithashtu sektori i famës, kështu që një projekt për të cilin keni punuar mund t’ju sjellë pak kohë në qendër të vëmendjes!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Vëmendja juaj mund të përqendrohet në shtëpinë tuaj për dy javët e ardhshme. Mos u tronditni nëse duket pothuajse e pamundur të gjeni një kohë të qetë nën çatinë tuaj për momentin, pasi ka shumë të ngjarë që do të ketë shumë më tepër aktivitet në mjedisin tuaj të shtëpisë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ritmi rritet aktualisht duke ju kujtuar të gjitha gjërat që ndodhin rreth jush. Mund t’ju duhet të përgatiteni për shumë më tepër ngjarje dhe takime sesa keni pasur deri tani! Përveç kësaj, kjo është një kohë e shkëlqyer për punë me shkrim, kështu që nëse keni një mesazh, atëherë vazhdoni dhe shpërndajeni atë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Paratë mund të jenë në mendjen tuaj për momentin, sepse sot Mërkuri kërcen në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe pasurive materiale, duke ju ndihmuar të kapërceni mjegullën dhe të përballeni me çdo çështje të zakonshme që kërkon vëmendjen tuaj. Kjo është një nga periudhat më të mira të vitit për të rritur gjendjen tuaj financiare, veçanërisht nëse përdorni mendjen tuaj për të përmirësuar situatën tuaj. Ka opsione që ju presin për t’i eksploruar, kështu që filloni të kërkoni një rrjedhë të fortë të ardhurash.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju ka të ngjarë të vendosni kapakun tuaj të të menduarit tani. Gjithçka ndoshta do të duket shumë më e qartë, si një foto që vjen në fokus – në këmbim, mund të keni shumë gjëra për të thënë për atë që shihni. Ide të reja duhet të vijnë tek ju në javët në vijim, ndaj mos hezitoni t’u kushtoni atyre pjesën e duhur të vëmendjes. Ju po i gjeni këto mundësi për një arsye!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta mund të ndihet sikur keni akorduar një program të çuditshëm radiofonik për një kohë. Gjithçka mund të duket mjaft e mjegullt gjatë kësaj kohe, sikur thjesht nuk keni fjetur mjaftueshëm për të përpunuar informacionin gjatë ditës, kështu që përpiquni të jeni të butë me veten sipas nevojës. Ky është gjithashtu një tranzit shumë frymëzues, kështu që është një periudhë e mirë për t’u bërë kreativ dhe për të parë se çfarë vjen prej tij!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është koha për t’u lidhur, pasi Mërkuri i gjallë hyn në Bricjapin sot për të ngritur kampin në sektorin tuaj shoqëror dhe për t’ju kujtuar të gjithë njerëzit që njihni. Nëse e keni humbur kontaktin me ndonjë person të rëndësishëm në jetën tuaj, atëherë tani është momenti i përsosur për të filluar ta rregulloni atë! Kontrollojini të gjithë për të parë se çfarë kanë bërë – shanset janë të mira që do të zbuloni disa informacione shumë interesante nga një mik apo edhe një i njohur.

Burimi: Tarot