Horoskopi ditor – 13 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të ketë shumë gjëra në jetën tuaj shoqërore tani, por ju gjithashtu mund të jeni të vetëdijshëm për më shumë aktivitet të brendshëm se zakonisht në mendjen tuaj. Provoni t’i përzieni të dyja duke i lënë miqtë tuaj të dinë se çfarë është në të vërtetë në mendjen tuaj. Mund të shkojë më mirë nga sa mendoni – por kini kujdes nga tundimi për të treguar më shumë se ç’duhet! Merrni gjërat ngadalë në fillim dhe kjo mund t’ju ndihmojë të gjeni një mënyrë për të komunikuar më hapur, me të cilën mund të jetoni afatgjatë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një sërë mundësish interesante në jetën tuaj profesionale mund të jenë në mendjen tuaj për momentin. Ndërsa marrja e një vendimi se çfarë të ndiqni më tej mund të jetë e vështirë, të pyesni veten se çfarë ju bën të ndiheni më të sigurt, mund të largojë të paktën disa nga pretendentët. Ju mund të habiteni kur zbuloni se opsioni që mendoni se miqve tuaj do t’i dukej më mbresëlënës, del jashtë tryezës. Mbani mend se pavarësisht nga opinionet e tyre, ju jeni ai që duhet të jetoni me zgjedhjen tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shprehja e ndjenjave tuaja me fjalë mund të jetë më e lehtë se zakonisht për ju sot, por mund të mos jeni në gjendje të garantoni që të gjithë me të cilët flisni do të pajtohen me ju. Ndërsa disa njerëz mund të përfitojnë vërtet nga dëgjimi i këndvështrimit tuaj, audienca e gabuar mund të shkaktojë një dramë me të cilën nuk do të dëshironi të merreni. Përpiquni të identifikoni paraprakisht se kush ka të ngjarë të jetë dashamirës për pikëpamjen tuaj bazë të botës dhe kurseni frymën tuaj për ta.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mbledhja e informacionit për një çështje serioze mund të shkojë mirë për ju sot, pasi ka të ngjarë të jeni në gjendje të balanconi marrjen e të gjitha detajeve me demonstrimin e ndjeshmërisë ndaj atyre që ndajnë ato detaje. Ajo që mund të jetë më e vështirë në këtë pikë është mbledhja e një morie faktesh që po mblidhni në një kuptim koherent të situatës në tërësi. Ndërsa mund të mos jeni në gjendje të dini gjithçka me siguri në këtë pikë, qëndroni të qetë dhe lejoni intuitën tuaj t’ju udhëheqë më tej.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Thellimi i lidhjes tuaj emocionale me një mik mund të jetë shpërblyes për ju në këtë moment, pasi mund ta keni më të lehtë se zakonisht të ndani informacione në lidhje me çështjet tuaja personale. Megjithatë, përpara se të flisni me dikë tjetër, mund të dëshironi të imagjinoni se si dëshironi të duken kufijtë e rinj të marrëdhënies suaj. Duke shkuar shumë thellë mund t’ju futë në telashe, prandaj sigurohuni që vetëm të përditësoni kufijtë tuaj në vend që të hiqni qafe plotësisht idenë e kufijve.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndërsa përqendroheni në përshtatjen e detajeve në punën tuaj sot, mund të merrni një paraqitje të shkurtër të përparimit tuaj drejt qëllimeve tuaja më të mëdha të karrierës. Pavarësisht se sa optimist ndiheni, nëse plani juaj i ardhshëm mbështetet në bashkëpunimin e një personi tjetër, mund t’ju duhet të konsideroni të kontrolloni me ta për anën e tyre të historisë. Mund të jetë e lehtë të mbivlerësohet se sa të përkushtuar janë ata, kështu që është më mirë ta dini të vërtetën tani – edhe nëse nuk është ajo që dëshironi të dëgjoni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të merrni përmbushje të kënaqshme duke u kujdesur për përgjegjësitë tuaja aktuale, veçanërisht nëse mund të shihni qartë se rezultatet e punës suaj të palodhur. Mund të jetë më e vështirë të identifikoni përparimin e menjëhershëm dhe të dukshëm drejt qëllimeve më të paqarta si rritja personale, kështu që mund të tundoheni të mos shqetësoheni duke u përpjekur. Megjithatë, largimi i vetes nga fruti i ulët i listës suaj të detyrave mund të jetë i vlefshëm, pasi sot mund të jeni të pajisur më mirë se normalisht për të kontrolluar pamjen tuaj të madhe personale.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të jeni një figurë kryesore në një diskutim se si të trajtoni paratë ose burimet e tjera brenda shtëpisë ose familjes tuaj tani, pasi mund të jeni vërtet të mirë në analizimin dhe përshkrimin e nevojave të grupit. Sidoqoftë, mund të jeni aq të shitur në një drejtim të caktuar veprimi që ka kuptim logjik për të gjithë grupin, saqë mund të humbisni gjurmët nëse funksionon për ju personalisht. Bëni çmos që të jeni të sinqertë me veten, edhe nëse kjo prish një plan në dukje të përsosur.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një takim mendjesh mund të jetë i arritshëm për ju sot, pasi mund të keni një bisedë të kënaqshme me dikë të afërt. Sfidat e ndarjes së hapësirës fizike – pavarësisht nëse ndani apo jo një zonë banimi me ta – mund të jenë më të vështira për t’u zgjidhur, pasi mund të jetë e vështirë të tregoni kujdes për njëri-tjetrin pa u ndjerë të mbytur. Mos harroni se mbajtja e një distance të vogël nga personi tjetër mund t’ju japë më shumë për të folur me të.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mendja juaj ka të ngjarë të jetë në paratë tuaja këto ditë dhe ju mund ta përdorni këtë fokus duke menduar se si të fitoni më shumë nga puna juaj. Ndërsa bëni planin tuaj, jini të kujdesshëm që të mos i premtoni diçka vetes ose të tjerëve që mund të mos jeni në gjendje t’i realizoni. Ju ndoshta keni më shumë se sa mendoni se do të keni tashmë, prandaj qëndroni te faktet aktuale në vend që të spekuloni se sa më mirë mund të bëni në të ardhmen!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kënaqësia mund të thërrasë emrin tuaj sot, duke e bërë të ndihet sikur paratë tuaja po djegin një vrimë në portofolin tuaj. Mendimet tuaja mund të përqendrohen në atë që do t’ju bëjë të ndiheni mirë personalisht, dhe gjithashtu mund të ndiheni veçanërisht të sigurt në financat tuaja për momentin. Edhe pse kjo mund të tingëllojë pak egoiste, frenimi mund të dëmtojë më shumë sesa të dorëzohesh! Për sa kohë që mund ta përballoni, mund të merrni edhe diçka që do të jeni në gjendje ta shijoni duke e përdorur për një kohë të gjatë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të kaloni një vrull rritjeje këto ditë, dhe ndonjëherë zgjerimi në këtë mënyrë kërkon më shumë energji nga sa mendoni. Marrja e pjesës tjetër që ju nevojitet mund të jetë gjëja më e rëndësishme që mund të bëni për veten tuaj në këtë kohë! Kur jeni të kapur në një vorbull aktiviteti, të dilni nga ajo për t’u çlodhur mund t’ju japë një mundësi për të kuptuar gjithçka që mund të keni përjetuar kohët e fundit. Kjo mund t’ju ndihmojë të ndiheni të rifreskuar dhe gati për raundin tjetër të emocioneve.

Burimi: Tarot