Horoskopi ditor – 13 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një dozë befasuese sentimentaliteti mund t’ju godasë sot. Si një Dash, mund të mos kaloni shumë kohë duke nuhatur lulet dhe duke admiruar perëndimin e diellit, por kjo nuk do të thotë që të paktën nuk mund t’i provoni ato gjëra. Disa gjëra – edhe nëse nuk mund të vendosni plotësisht gishtin mbi to – mund t’ju japin një shkëlqim të ngrohtë. Nuk është e dëmshme të admirosh një kafshë të lezetshme herë pas here dhe nuk keni nevojë t’u tregoni të gjithëve nëse nuk dëshironi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të zbuloni se mund të jeni më të dobishëm për momentin duke bashkuar forcat me të tjerët. Nëse nuk jeni të sigurt se cilët janë ata të tjerët, provoni thjesht të pyesni përreth – ndoshta do të gjeni shumë opsione. Është tashmë mirë të ndihmoni të tjerët, nuk e dini se kur do t’ju duhet një dorë në këmbim në të ardhmen. Shpesh, janë gjërat e vogla praktike që bëjnë diferencën, sesa gjestet madhështore. Me vetëm pak përpjekje, ju mund ta bëni botën një vend më të mirë për të gjithë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kjo është një kohë e mirë për të shfaqur talentet tuaja krijuese në botë. Njerëzit mund të jenë shumë më mirënjohës sesa do të kishit menduar. Kujtojini vetes se askush nuk mund t’ju thotë se jeni të mirë në diçka nëse nuk e dinë që e bëni fare! Ndoshta nuk do të lançoni një roman shumë të shitur ose nuk do të shkruani një simfoni, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të tërhiqni admirim për atë që bëni. Pasi të filloni, mund ta gjeni procesin çuditërisht të këndshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një ngjarje e sotme mund t’ju kujtojë një ëndërr që keni pasur dikur. Ndoshta kjo déjà vu nuk është aq e çuditshme sa mund të mendoni. Të gjitha mendimet dhe idetë e groposura thellë në mendjen tuaj duhet të dalin diku, dhe një mënyrë e dukshme është përmes mendjes suaj nënndërgjegjeshëm. Pavarësisht nëse veproni sipas tyre, thjesht të dëgjoni ëndrrat tuaja është gjithmonë një ide e mirë. Nëse mendoni se duhet të veproni në një mënyrë të veçantë, ia vlen t’i përgjigjeni asaj ndjenje.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Huazimi i diçkaje tani mund të nënkuptojë se po e jepni atë. Nëse dikush afër jush kërkon të marrë hua pak para, sigurohuni që mund të përballoni t’i humbni ato dhe përpiquni të mos jeni të inatosur nëse shtyjnë afatin e pagimit. Ata mund të bëjnë më të mirën e tyre, por ju mund ta dini se ata po vuajnë dhe vendosni t’u tregoni atyre se nuk ka nevojë për t’u shqetësuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Aktualisht është më mirë të shmangni sekretet me ata me të cilët jeni më afër. Mund të mos frenoni qëllimisht diçka – mund të jetë aq e thjeshtë sa të harrosh të përmendësh diçka ose të mendosh se nuk ishte e rëndësishme. Nëse nuk arrini të thoni asgjë, mund të duket si një punë më e madhe se sa keni menduar kur përfundimisht të dalë në shesh. Jeta mund të jetë më e lehtë nëse e ndani para se ta harroni! Në këmbim, mund të përfundoni duke mësuar diçka të re dhe interesante rreth tyre.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një ngarkesë më e lehtë se zakonisht mund ta bëjë ditën tuaj të shkojë mjaft mirë. Ndoshta nuk është se më pak gjëra duhen bërë, më shumë njerëzit janë të gatshëm të bëjnë dhe të ofrojnë një dorë ndihme pa pasur nevojë të pyesni drejtpërdrejt. Nëse jeni të kënaqur me kryerjen e detyrave tuaja vetëm, por ende dëshironi të shfryni, ka të ngjarë të jetë më e lehtë nga sa prisni të gjeni dikë që do t’ju tregojë një vesh dashamirës. Pasi ta keni hequr atë nga sistemi juaj, mos ngurroni të relaksoheni!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta nuk duhet të jetë kaq serioze tani! Lëreni veten të relaksoheni dhe ndani dashurinë me të tjerët – mund të habiteni se sa fort ata reagojnë. Sigurisht, ju me siguri e dini thellë se do t’ju duhet të ktheheni në punë përfundimisht, por është mirë të shijoni këtë humor të këndshëm sa të mundeni. Do të ketë shumë mundësi më vonë për të bërë pyetje të llojit të kërkimit që ju vijnë natyrshëm.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të rrethoni veten me komoditete në shtëpi mund të ndihet mrekullueshëm për momentin. Dëshira për t’u tërhequr nga presionet e botës dhe për t’u çlodhur për një kohë është në rregull! Mos ngurroni t’i ndërtoni vetes një strehë të sigurt duke e bërë mjedisin tuaj sa më të rehatshëm. Në vend që të shqetësoheni për atë që duket mirë, përqendrohuni në atë që ndihet mirë. Disa prekje shtesë, si shtimi i një qiriu aromatik ose shtimi e disa jastëkëve të butë, mund të krijojnë një lloj atmosfere komode që ju bën të psherëtini me kënaqësi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shqetësimet për hapësirën tuaj të jetesës mund të zvarriten tani. Ndërsa nuk ka gjasa të ketë ndryshuar që nga dje dhe ndoshta nuk do të ndryshojë nesër, ju mund ta gjeni veten duke e parë atë në një mënyrë tjetër. Ju mund të keni një aftësi më të mirë për të vërejtur gjërat që fshihen në hije, kur mund të mos i keni vënë re më parë hijet. Mundohuni të mos shqetësoheni! Kudo ka të meta. Shihni nëse mund të dalloni disa cilësi të mira që gjithashtu mund t’ju kenë shpëtuar më parë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Paratë tuaja mund të duket se kanë një mendje të tyren sot. Pavarësisht se sa mendoni se keni, janë disi më pak! Dhe pavarësisht se si i shtoni numrat, me siguri do të merrni një rezultat të papritur. Problemi mund të jetë ndonjë shtesë e vogël që keni harruar të planifikoni. Duhet të zgjidhet lehtësisht nëse jeni të gatshëm të mbani gjurmët më rigoroze të shpenzimeve tuaja. Përpiquni të bëni një shënim menjëherë pasi të keni shpenzuar diçka përpara se shpenzimet t’ju dalin nga koka.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndjenja juaj e empatisë mund të jetë e mbingarkuar sot. Nëse dikush ka nevojë për një shpatull për të qarë, ju mund të dëshironi t’i ofroni dy. Të jesh i kujdesshëm është e mrekullueshme, por mund të jetë gjithashtu shumë e lodhshme. Vetëm për shkak se ju mund të ndihmoni dikë nuk do të thotë se ju duhet. Ndonëse nuk do të dëshironi të largoni askënd në nevojë reale, mund t’ju duhet të jeni pak të shqetësuar për kë ndihmoni. Në fund të fundit, ju jeni vetëm një person – ju meritoni pak kohë për t’u kujdesur për veten!

Burimi: Tarot