Horoskopi ditor – 13 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Energjia kozmike e bazuar është aktualisht në dispozicion për ju. Hëna po marshon në shtëpinë tuaj të dytë ndërsa ju filloni ditën, duke i kthyer mendimet tuaja drejt financave tuaja dhe gjërave materiale që ju bëjnë të ndiheni të sigurt në këtë botë. Dëshira për të mburrur mund të godasë, por përpiquni të siguroheni që çdo gjë me të cilën kënaqeni ia vlen paratë tuaja dhe nuk do ta humbasë shkëlqimin e saj praktikisht brenda natës. Cilësia, jo sasia, është gjëja e rëndësishme, ndaj investoni burimet tuaja në vendet e duhura.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sot ecën së bashku me një ndjenjë në rritje të qartësisë. Hëna hyn në shenjën tuaj herët, duke ndihmuar në largimin e çdo mjegullimi dhe duke zbuluar rrugën më të mirë para jush. Gjëja më e mençur që mund të bëni është të dëgjoni instinktet tuaja – ato duhet t’ju udhëheqin në drejtimin e duhur, në vend që të lejoni dikë tjetër të thërrasë ose t’ju kërkojë të bëni gjërat sipas rregullave të tyre në vend të tuajat. Qëndroni në këmbë për veten tuaj dhe sigurohuni që po ndiqni udhëzimet tuaja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të detyrosh veten në ndonjë drejtim specifik nuk ka të ngjarë të shkojë mirë për momentin. Ju ndoshta jeni gati të lejoni që baticat t’ju çojnë atje ku munden kur Hëna të hyjë në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur. Lejojini vetes të shijoni këtë energji të butë – në vend që të hidheni në botë me padurim, lëreni praninë e Lunës t’ju ngushëllojë. Ju gjithashtu mund ta përdorni këtë fazë për të pastruar çdo dëm emocional që është krijuar kohët e fundit. Nëse mendoni se duhet të lini diçka pas, atëherë me siguri keni të drejtë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Në këtë moment, dridhjet pozitive po bien mbi ju. Ju mund të ndiheni të lumtur dhe të lehtë si një pendë kur Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 11-të të Miqësisë. Mos hezitoni ta shfrytëzoni këtë energji pozitive duke u lidhur me disa nga njerëzit tuaj të preferuar. Ju mund të prisni të gjithë në shtëpinë tuaj për një darkë të mrekullueshme, ose ndoshta të gjithë ju do të preferonit të shkonin në qytet për një mbrëmje argëtuese. Sido që të jetë, përpiquni të mos e kaloni tërë ditën vetëm.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju ndoshta keni një ditë të madhe përpara jush, pavarësisht se çfarë është tashmë në pjatën tuaj. Hëna po hyn në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës dhe ju frymëzon të përveshni mëngët, edhe nëse nuk do të kishit planifikuar të bënit asgjë tjetër veçse të ktheni mbrapsht. Një VIP ose një mbikëqyrës tjetër mund të ofrojë disa fjalë urtësie ose inkurajimi, kështu që nëse ndiheni pak të dobët, mos kini turp të kërkoni mbështetje ose udhëzime. Personi i duhur mund t’ju vendosë në rrugën më të mirë të mundshme.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Çdo kufi aktual i dukshëm përpara jush mund të jetë shumë më i lehtë për t’u kapërcyer sesa supozonit dikur. Hëna e kalon ditën duke hyrë në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, duke ju ndihmuar të shihni gjërat nga sytë e shpendëve. Në vend që të ktheni çdo kodër të vogël në një mal të madh, ju duhet të jeni në gjendje të hidheni mbi këto gunga të perceptuara pa u djersitur. Nuk ka nevojë të kufizoni veten, kështu që hapni krahët dhe shikoni sa milje mund të kaloni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Intensiteti mund të sundojë mendimet tuaja për momentin, Peshore. Hëna rrëshqet në shtëpinë tuaj të 8-të me avull, duke ngritur kampin për ditët e ardhshme dhe duke e kthyer vëmendjen tuaj drejt çështjeve më serioze të jetës. Nëse ka një temë të rëndë që keni shmangur, tani do të ishte një kohë e mirë për t’u thelluar në të. Kozmosi po ju mbështet për t’u marrë me çështje që normalisht mund t’ju lënë të tronditur. Shkoni përpara dhe kapni fuqinë tuaj, duke e përdorur atë me autoritet dhe me përulësi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Aktualisht jeni mjaft i aftë t’i trajtoni gjërat vetë, por kjo nuk do të thotë se një dorë ndihmëse këtu ose atje nuk duhet të vlerësohet. Hëna po fillon turneun e saj mujor në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, duke krijuar një shans për të fituar qartësi rreth njerëzve të rëndësishëm në jetën tuaj. Nëse një partneritet i çdo lloji ka humbur një pjesë të shkëlqimit të tij, mos hezitoni të bëni pak përpjekje dhe ta ndihmoni atë të shkëlqejë edhe një herë. Thënë kështu, përpiquni të siguroheni që është një përpjekje me dy persona.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të merrni një kontroll të mirë të jetës tani – nëse qëndroni të përqendruar. Dita fillon me një notë produktive ndërsa Hëna futet në shtëpinë tuaj të 6-të, e cila rregullon gjendjen e përditshme dhe shëndetin tuaj të përgjithshëm. Nëse gjërat janë ndjerë pak kaotike kohët e fundit, Luna mund t’ju inkurajojë që të dilni menjëherë nga ajo dhe të filloni t’i trajtoni gjërat me më shumë aftësi. Shkrimi i një liste të çdo ndryshimi që dëshironi të bëni në jetën tuaj duhet t’ju tregojë se ku të filloni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shqetësimet tuaja më në fund mund të lihen në të kaluarën në këtë kohë. Ka një energji të gjallë në ajër ndërsa Hëna hyn në sektorin tuaj të kënaqësisë për vizitën e saj mujore dhe ju inkurajon të gjeni kohë për të ndjekur gjërat që sjellin një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Nëse dëshironi të përqendroheni te romanca, një hobi krijues, apo të vini në kontakt me fëmijën tuaj të brendshëm në ndonjë mënyrë tjetër, dijeni se mund të përqendroheni në gjërat e mira në jetë, në vend të çdo gjëje të rëndë. Argëtohuni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shtëpia është vendi ku është zemra – të paktën për sot, gjithsesi. Hëna i nis gjërat duke hyrë në Shtëpinë tuaj të 4-të të Ndjenjave, duke e bërë këtë moment të përsosur për të kontaktuar me emocionet dhe nevojat tuaja në një nivel më të thellë. Nuk keni nevojë të shqetësoheni për përpjekjet e jashtme tani! Në vend të kësaj, përqendrohuni në edukimin e vetes dhe për t’u siguruar që nevojat tuaja më thelbësore po plotësohen. Nëse nuk keni nevojë të dilni nga shtëpia, mos ngurroni ta kaloni ditën duke pushuar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka shumë kënaqësi të mundshme që ju presin jashtë derës së përparme. Hëna po e kalon ditën në shtëpinë tuaj të tretë të komunitetit lokal, kështu që është dita e përsosur për të dalë dhe për të parë se cilat opsione joshëse janë në dispozicion për ju. Konsideroni ta trajtoni veten me një vakt të këndshëm në restorantin tuaj të preferuar dhe ndoshta të filloni një bisedë me një të huaj. Ju mund të bëni një mik të ri në këtë proces dhe lidhja mund të jetë një lidhje shumë katartike për ju.

Burimi: Tarot