Horoskopi ditor – 14 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të duhet të zgjidhni midis mbajtjes më fort ose lëshimit të plotë. Mund të jetë e vështirë të dini se çfarë dëshironi me të vërtetë, por dikush mund t’ju shtyjë të merrni një vendim, ose situata në të cilën ndodheni mund të kërkojë që ju të zgjidhni tani. Merrni pak kohë nga çdo gjë ose kushdo që ju shtyn kaq shumë dhe përpiquni të merrni një vendim që është i vërtetë. Presioni i bashkëmoshatarëve shpesh nuk çon në rezultatet më të mira, ndaj jini të vërtetë me veten tuaj!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një takim i vështirë me një figurë autoriteti mund t’ju kapë në çdo moment. Ky mund të jetë një prind, një mësues, një shef apo edhe një zyrtar qeveritar. Ky person mund të detyrojë të bëni diçka që nuk jeni të interesuar ta bëni, gjë që mund të shkaktojë një përçarje mes jush, edhe nëse normalisht keni një marrëdhënie të mirë. Thënë kështu, shtyrja kundër dëshirave të tyre mund të ndezë zemërimin e tyre. Tani për tani, ndjekja e udhëzimeve të tyre mund të jetë mënyra më e mirë për të ruajtur paqen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të përpiqeni të shpejtoni rikuperimin tuaj. Pavarësisht nëse jeni duke u shëruar nga plagët fizike apo emocionale, duke e shtyrë veten përtej këtyre dobësive të perceptuara mund të jetë joshëse. Mos e shtyni trupin ose shpirtin tuaj shumë larg! Kalimi i këtij rikuperimi të nxituar ka të ngjarë të ketë rezultate më pak se të favorshme, dhe sot, do të ishte më mirë t’i besoni procesit dhe t’i lejoni vetes çdo kohë që ju nevojitet. Ju nuk dëshironi të bëni një hap përpara dhe më pas të bëni dy hapa prapa.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Gjetja e privatësisë mund të jetë e vështirë në këtë moment. Ju mund të gjeni veten duke u ndërprerë ose ndërhyrë nga shumë njerëz gjatë gjithë ditës, duke ju zhgënjyer ndërsa përpiqeni të krijoni hapësirë personale. Sado dërrmuese që mund të jenë kohët si kjo, heqja e zhgënjimit ndaj një personi tjetër ose sulmi ndaj dikujt që po përkeqëson gjendjen tuaj emocionale mund të çojë në probleme më vonë. Numëroni deri në dhjetë, kujtojini vetes se edhe kjo do të kalojë dhe mos lejoni që ata të marrin më të mirën nga ju.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Reputacioni juaj aktual mund t’ju sjellë në telashe me dikë më të fuqishëm se ju. Një person xheloz mund të përhapë një thashethem negativ për ju – pavarësisht nëse është i vërtetë apo jo, ky informacion për ju mund t’ju paraprijë, duke bërë që një figurë autoriteti ta përdorë atë si një justifikim për t’ju trajtuar negativisht. Përpiquni të mos lejoni që perceptimi i dikujt tjetër për ju t’ju hedhë poshtë, sepse ju e dini të vërtetën për veten tuaj. Mbajeni kokën lart dhe trajtojeni veten me hir.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Tani mund të jeni më kritik se zakonisht, Virgjëresha. Në varësi të vendit ku janë fokusuar sytë tuaj të mprehtë, kjo mund të jetë një gjë e mirë dhe e keqe. Ju mund të dëshironi të shmangni të folurit sa herë që vini re një gabim në procesin e të menduarit të dikujt ose një të metë në pamjen e tyre – përpiquni të qëndroni duke vënë në dukje gjëra që mund të rregullohen shpejt, si një copë çokollatë në cep të gojës së tyre. Kritika konstruktive mund të bëhet shkatërruese nëse nuk përdoret me masë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Udhëzimet e paqarta mund t’ju frustrojnë. Dikush për të cilin po bëni më të mirën për ta ndihmuar mund t’ju kishte dhënë udhëzime se çfarë kërkonin prej jush, por diku telat ndoshta janë kryqëzuar mes jush. Pavarësisht nëse ata ju kanë dhënë informacione të këqija, ose keni keqkuptuar atë që po përpiqeshin t’ju tregonin, ka të ngjarë të mos ketë rezultuar në rezultatin që dëshironin. Mundohuni të mos dekurajoheni! Me pak punë shtesë, mund të gjeni ende një zgjidhje të mirë pa ia vënë fajin askujt.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pasionet aktuale të të tjerëve mund të kundërshtojnë moralin tuaj thelbësor. Dikush mund të jetë i guximshëm për të bërë ndryshime që duken se janë progresive për të, por ata në fakt mund të ndryshojnë vetëm për hir të ndryshimit. Është mirë të jesh i interesuar t’i bësh gjërat në mënyrën tradicionale në këtë situatë. Ndërsa nuk jeni i huaj për rigjenerimin dhe transformimin, Akrep, ju mund të dëshironi të flisni për atë që besoni në ruajtjen. Pavarësisht nëse diçka ndryshon apo jo në fund, të paktën do ta dini se keni provuar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot mund të mungojë motivimi. Ju mund të mos keni pasur një shans për të marrë sasinë e pushimit që ju nevojitet, gjë që mund t’ju dëmtojë lehtësisht tani. Mos u dekurajoni! Edhe nëse përfundoni duke u detyruar të tërhiqni veten nëpër qytet për të përfunduar gjithçka në listën tuaj të detyrave, ka të ngjarë që në fillim të jetë kërkuar shumë nga ju. Është në rregull të kesh nevojë për një pushim, prandaj jepini përparësi gjumit shtesë kur të mbarojë dita.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dëshira juaj për të vënë veten atje mund të konkurrojë me dëshirën për t’u fshehur në hije në këtë kohë. Është më e vështirë të jesh në siklet nëse nuk je kurrë i pambrojtur me të tjerët, por kjo gjithashtu e bën më të vështirë lidhjen me njerëzit. Ndërkohë që vendosja e vetes atje është zakonisht një ide e mirë, sot mund të rezultojë në tërheqjen e vëmendjes së dikujt me të cilin nuk dëshironi të ndërveproni. Mund të jetë më mirë ta mbani zemrën larg nga mëngët për momentin.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ndjeshmëria juaj mund të shkaktohet sot nga komenti i guximshëm i dikujt tjetër. Edhe nëse normalisht keni një kontroll shumë të mirë të emocioneve tuaja, ky person mund të shtypë butonat tuaj në një mënyrë që ju nuk e prisnit. Duke qenë se është kaq afër shtëpisë, mund të reagoni në një mënyrë që vetëm t’i përkeqësojë gjërat nëse nuk mendoni më parë. Veproni me kujdes me fjalët tuaja, edhe nëse nuk po e bëjnë këtë – veçanërisht nëse kanë ndonjë lloj autoriteti mbi ju.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mendimet tuaja mund të marrin një natyrë të hapur tani. Mund të mos jeni të vetëdijshëm se si të tjerët ju perceptojnë tani dhe mund të mendoni se diçka është e pathënë, por e dukshme, por ato nuk janë aspak në të njëjtën faqe. Të bësh shaka në zonat gri ose të flasësh për tema të ndjeshme duhet të shmanget sot, veçanërisht nëse po përpiqeni t’i bëni përshtypje dikujt që është eprori juaj. Ju nuk duhet të jeni të rremë, por nëse nuk keni asgjë të mirë për të thënë, thjesht mendoni të mos thoni asgjë.

Burimi: Tarot